Eca Confeo Plus Arıza Kodları ve Çözümleri

Eca Confeo Plus KombiAşağıda sunacağımız bilgiler Eca Confeo Plus DCO 24 HM – Confeo Plus DCO 28 HM kombilerde oluşan arıza kodları ve anlamlarını içermektedir

Bursa’da Eca kombi arızalarının tamirinde hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz sorunun nedenini tespit ederek bir an önce çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Eca Confeo Plus 01 Arızası :  Aşırı ısınma anlamına gelen arıza kodudur.

Kalorifer devresi su sıcaklığının limitlerin üstüne çıktığını anlayabiliriz. Bu durumda önce kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. En az 3 kalorifer vanası mutlaka açık olmalıdır. Ardından kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında da sonuç alamıyorsanız servis çağırın. Kalorifer tesisatı tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir. 

Eca Confeo Plus 04 Arızası :  Alev Oluşamıyor.

Kombiniz ateşleme yapmadığı için çalışamıyor, 3 deneme sonrasında da kombi alev olşturamaz ise bu arıza kodunu verir ve kombi çalışmaz. Sorunun giderilmesi adına kombiye reset atmalısınız. Bu uygulama işe yaramadı ise gaz giriş vanalarının açık olduğundan emin olmak için kontrol etmelisiniz. Ardından Eca Confeo Plus kombiyi resetleyin. Tüm bu uygulamalardan sonra cihaz yine de ateşlemeyi yapmıyor ise ateşleme-iyonizasyon elektrotlarında, gaz armatöründe veya elektronik kartta sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.

Eca Confeo Plus 05 Arızası :  Alev Kaybı Hatası

Kombi çalışır durumda iken brülörde alev kaybı yaşanıyor ve arıza veriyor. Bu durumda kullanıcı olarak öncelikle kombiyi resetlemelisiniz. Bir kaç kez Reset uygulaması işe yaramadı ve sorun hala devam ediyor ise servis çağırınız. Bu gibi durumlarda iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde veya elektronik kartta sorun olabilir.

Eca Confeo Plus 06 Arızası :  Aşırı Sıcaklık 

Ekranda bu hata kodu yer aldığında; Confeo Plus model kombi aşırı ısınma durumu söz konusu olduğu için uyarı veriyor demektir. Bu durumda kalorifer konumunda çalışan cihazlarda kalorifer vanaları kontrol edilmeli, kapalı ise açılmalıdır. Su basıncı düşük ise su basılmalı, daha sonrasında cihaz resetlenmelidir. Uygulamalardan sonra sorun düzelmez ise servis yardımı alınmalıdır.

Eca Confeo Plus 11 Arızası : Yanlış Alev Sinyali.

Kombi gaz valfinin kapalı olmasına rağmen brülörde alev algılanıyor anlamına gelmektedir. Böyle bir durumda önce cihazı resetlemeyi deneyin. Maksimum 3 resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında da sorun devam etmekte ise servis yardımı alın. Gaz valfi arızalı olabilir, elektronik kartta sorun olabilir veya iyonizasyon elektrodu arızalı olabilir.

Eca Confeo Plus 12 Arızası : Kalorifer Gidiş Suyu Sensör Hatası

Sensör arızalı yahut kabloda kopukluk ya da bağlantının yerinde çıkma olasılığı söz konusu olabilir. Ya da ilgili kabloların birbirine temas ettiği durumlarda bu sorun karşımıza çıkabilir. Servis yardımı alınız.

Eca Confeo Plus 14 Arızası :  Kullanım Suyu Sensörü Hatası

Kombiniz sıcak su üretmemektedir. Sıcak su sensörü arızalı olduğunda, sensör bağlantılarında kopma-kısa devre olduğunda veya borularda nemlenme olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamalı, mutlaka servis yardımı almalısınız.

Eca Confeo Plus 20 Arızası :  Gaz Valfi Devresi Arızası Anlamına Gelir.

Böyle bir durumda kullanıcı olarak yapmanız gereken tek uygulama resetlemedir. Resetleme uygulaması sonrasında sorun düzelmiyor ise cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka Eca Servisinden yardım almalısınız.

Eca Confeo Plus 24 Arızası :  Baca Sistemi Arızası

Eca Confeo Plus kombide hava akışında problem olduğunu belirten hata kodudur. Kullanıcı olarak kombi hava akış borusunun ağzını herhangi bir şeyin tıkamadığından ve borunun kombi bağlantısının yerinden çıkmadığından emin olunuz. Kontroller sonrası kombiyi resetleyiniz. Kombide  fan arızası söz konusu olabilir. Bağlantının yerinden çıkma veya ilgili kabloların kopma olasılığı da söz konusu olabilir. Ayrıca prosestat veya anakartta sorun da olabilmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Servis yardımı almanız gerekmektedir.

Eca Confeo Plus 32 Arızası :  Voltaj Hatası

Şebeke voltajının 160 V un altında olduğunu gösterir. Olması gereken değer 220 V civarıdır. Bir süre kadar voltajların düzelmesini bekleyin. Bir süre bekledikten sonra kombide düzelme olmadı ise kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunamazsınız. Muhtemelen düşük voltaj sebebi ile elektronik kart hasar görmüş veya yanmıştır. Elektronik karta müdahale edildiğinde sorun düzelecektir. Yalnız sorunun yeniden tekrar etme seçeneği vardır. Bunun için de kombi regülatörü kullanmanız şarttır

Eca Confeo Plus 40 Arızası :  Düşük Su Basıncı

Kombi su basınını kontrol edecek olursanız 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Kombi bu arıza kodunda bloke olur ve çalışmaz. Confeo Plus kombilerde su doldurma musluğu sol alt tarafta mavi renktedir. Sola çevirdiğiniz zaman açılır, açıldığında su sesi gelir ve su basımı başlar. Ekrandaki 40 arıza kodu silinene kadar su basmaya devam edin. Silindiği zaman ekranda derece belirir. Doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Su basınç değerini görüntülemek için ekranın hemen üst kısmında yer alan ufak düğmeye basın. Ekranda basınç değeri görüntülenecektir. İşlem sonrası düzelme olmaz ise resetleme uygulaması yapmalısınız. Sonuç alamadığınız durumlarda veya işlemi yapamadığınız durumlarda servis çağırınız. Kombiye su doldurma işleminin videosunu izlemek için tıklayınız.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir.
Servis ve parça değişimi kayıt altına alınır bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.