Demirdöküm Tayros Kombi Arıza ve Çözümleri

Demirdöküm tayros kombi ateşleme yapmıyor, tayros kombi çalışmıyor, servis çağırmadan önce neler yapabilirim.

Demirdöküm Tayros model ledli kombilerde, derece ledleri yanıyor ise bu kombide sorun olmadığını belirtir. Hangi derece lambası yanıyor ise o kombinin içinde bulunan suyun sıcaklık derecesini belirtmektedir. Ledler yanıp sönüyor ise bu Tayros kombide oluşan arızayı ve sebebini belirten koddur.

Demirdöküm Tayros 30 Ledi Yanıp Sönüyor : Kalorifer Ntc Sensörü Problemi.
Bu problemde kaloriferleriniz ısınmaz veya az ısıtır. Kalorifer NTC sensöründe, sensör kablolarında veya sensöre bağlı borularda sorun olabilmektedir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Demirdöküm Tayros 40 Ledi Yanıp Sönüyor : Kullanım Suyu Sensörü Problemi.
Bu durum kullanım sıcak su sensörlerinde sorun olduğunu belirtir. Böyle bir durumda sıcak su NTC sensörünün yanı sıra, kablolarda ve bağlantılarda da sorun olabilmektedir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Demirdöküm Tayros 50 Ledi Yanıp Sönüyor : Düşük Su Basıncı Problemi.
Tayros kombi kalorifer tesisatında yeterli basınçta su olmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kombiye su basmanız gerekir. Demirdöküm Tayros kombinin alt tarafında siyah yada mavi doldurma musluğu vardır. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve su basımı başlar. 1,5 bara kadar su basmanız gerekir. Su basma işlemi sonrasında kombi çalışacaktır. Sorunda düzelme olmazsa eğer resetleme işlemi uygulamalısınız. Yine de düzelmiyorsa su basınç sondası arızalanmış olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

Bursa’da kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir whatsApp hattımızdan ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

Bursa Tayros Kombi Servis
 0545 360 66 16

Demirdöküm Tayros 60 Ledi Yanıp Sönüyor : Hava Akışı Sorunu.
Bu durumda Tayros Kombi atık gaz ve taze hava akışını sağlayamadığı için kombi çalışmayarak arıza durumuna geçer. Kombi hermetik model ise: fan prosestat, anakart arızalı olabilir. Kombi bacalı model ise baca tıkanmış ya da baca emniyet sensöründe arıza meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Demirdöküm Tayros 70 Ledi Yanıp Sönüyor : Aşırı Isınma Problemi.
Bu arıza durumunda kombinin hangi konumda çalıştığı önemlidir. Kış konumunda bu sorun yaşanıyor ise radyatör ( petek ) vanaları kapalı durumda olabilir, kontrol ederek kapalı ise açınız. Yaz konumunda sorun yaşanıyor ise veya kış konumunda olup petek vanaları açık ise resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmaz ise: kombi ana eşanjöründe kireçlenme veya tıkanma, üç yollu vanada arızaı, pompanın sıkışması veya yanması, kalorifer filtrenin tıkanması, kalorifer peteklerinin tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Demirdöküm Tayros 80 Ledi Yanıp Sönüyor : Başarısız Ateşleme Sorunu.
Kombiniz ateşleme yapamamaktadır. dairede gaz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Dairenizde gaz var ise kombinizin su basınç seviyesini kontrol ediniz düşük ise cihaza su basın ve ardından birkaç kez cihazınızı resetleyiniz. Düzelme olmuyor ise elektronik kart, gaz valfi ya da ateşleme iyonizasyon çubuklarında sorun oluşmuş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Bursa’da kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir whatsApp hattımızdan ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

Bursa Tayros Kombi Servis
 0545 360 66 16

“Demirdöküm Tayros Kombi Arıza ve Çözümleri” için 8 yanıt

 1. Petek leri actiģmiz zaman bar 4 yūkseliyor suyunu aliyoruz 1 2 arasina getriyoruz bu seferde suyu bitiyor ve bar 0 gösteriyor sebebi nedir

  1. Kombinin genleşme tankı patlamış veya gazı bitmiş. Böyle kullanmaya devam etmeyiniz, kombide başka arızalara neden olabilir. Bir an önce servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

  1. Fan kontağı açık kalmış veya anakart arızalanmıştır. Servisin gelip net teşhisi yapması ve parça değişimi yada tamirat yapması gerekmekte.

 2. Petekleri temizlettirdim. Petek vanalarını değiştireyim. Dereceyi 60 dereceye çıkarıyorum. Peteklerimin üstü sıcak altı ılık. Bu neden olur. Servisi su giriş filtresine temizledi. Kombinin üstünden hava bastı. 1200 TL para verdim. Dediğim gibi peteklerin üstü sıcak altı ılık. Arıza nerede. İş yerimizdeki peteklerin altıda üstünde sıcak. Oluyor. Kimi çağırayım ki şaştım.

  1. Kombide veya peteklerde ters bağlantı olabilir. Kombi gaz valfi ayarı aşırı yüksek olabilir. Tesisat dengesizliği olabilir vs… Çağırdığınız servislerin sorunu tesbit etmeleri ve çözüm sunmaları gerekirdi. Konusunda uzman servis veya tesisatçı çağırın. Bursa’daysanız yardımcı olabiliriz.

 3. Kobiye su bastim ancak sonrasinda 40 derecen fazla yukselmiyor neden olabilir yardimci olabilirmisiniz

  1. Görmeden net bir şey söylemek zor ancak, Kalorifer sıcaklık düğmesi çubuğu kırılmış ve 40C de kalmış olabilir. Siz çevirdiğinizi sandığınız halde 40C de kalmıştır. Düğmeyi kontrol ediniz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.