Demirdöküm Tayros Kombi Arıza ve Çözümleri

Demirdöküm Tayros kombi arıza ve çözümleri hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık. Yazımızda kombi kullanım panelinde yanıp sönen ledlere göre arıza durumlarının anlamları ve varsa yapabilecekleriniz hakkında bilgiler mevcuttur.

Bursa’da Demirdöküm kombi arızalarının tamirinde hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz sorunun nedenini tespit ederek bir an önce çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Demirdöküm tayros kombi ateşleme yapmıyor, tayros kombi çalışmıyor, servis çağırmadan önce neler yapabilirim. diyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Demirdöküm Tayros model ledli kombilerde, derece ledleri yanıyor ise bu kombide sorun olmadığını belirtir. Hangi derece lambası yanıyor ise o kombinin içinde bulunan suyun sıcaklık derecesini belirtmektedir. Ledler yanıp sönüyor ise bu Tayros kombide oluşan arızayı ve sebebini belirten koddur.

demirdöküm tayros kombi arıza

Demirdöküm Tayros 30 Ledi Yanıp Sönüyor : Kalorifer Ntc Sensörü Problemi.
Bu problemde kaloriferleriniz ısınmaz veya az ısıtır. Kalorifer NTC sensöründe, sensör kablolarında veya sensöre bağlı borularda sorun olabilmektedir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan yazarak servis talebinde bulunabilirsiniz.

Demirdöküm Tayros 40 Ledi Yanıp Sönüyor : Kullanım Suyu Sensörü Problemi.
Bu durum kullanım sıcak su sensörlerinde sorun olduğunu belirtir. Böyle bir durumda sıcak su NTC sensörünün yanı sıra, kablolarda ve bağlantılarda da sorun olabilmektedir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan yazarak servis talebinde bulunabilirsiniz.

Demirdöküm Tayros 50 Ledi Yanıp Sönüyor : Düşük Su Basıncı Problemi.
Tayros kombi kalorifer tesisatında yeterli basınçta su olmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kombiye su basmanız gerekir. Demirdöküm Tayros kombinin alt tarafında siyah yada mavi doldurma musluğu vardır. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve su basımı başlar. 1,5 bara kadar su basmanız gerekir. Su basma işlemi sonrasında kombi çalışacaktır. Kombiye su basma işleminin videosunu izlemek için tıklayınız. Sorunda düzelme olmazsa eğer resetleme işlemi uygulamalısınız. Yine de düzelmiyorsa su basınç sondası arızalanmış olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

Demirdöküm Tayros 60 Ledi Yanıp Sönüyor : Hava Akışı Sorunu.
Bu durumda Tayros Kombi atık gaz ve taze hava akışını sağlayamadığı için kombi çalışmayarak arıza durumuna geçer. Kombi hermetik model ise: fan prosestat, anakart arızalı olabilir. Kombi bacalı model ise baca tıkanmış ya da baca emniyet sensöründe arıza meydana gelmiş olabilir. Kombi baca bağlantısının yerinden çıkmadığından emin olmak için kontrol ediniz. Kontrol sonrası kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında düzelme olmuyor ise, Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan yazarak servis talebinde bulunabilirsiniz.

Demirdöküm Tayros 70 Ledi Yanıp Sönüyor : Aşırı Isınma Problemi.
Bu arıza durumunda kombinin hangi konumda çalıştığı önemlidir. Kış konumunda bu sorun yaşanıyor ise radyatör ( petek ) vanaları kapalı durumda olabilir, kontrol ederek kapalı ise açınız. Yaz konumunda sorun yaşanıyor ise veya kış konumunda olup petek vanaları açık ise resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmaz ise: kombi ana eşanjöründe kireçlenme veya tıkanma, üç yollu vanada arızaı, pompanın sıkışması veya yanması, kalorifer filtrenin tıkanması, kalorifer peteklerinin tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan yazarak servis talebinde bulunabilirsiniz.

Demirdöküm Tayros 80 Ledi Yanıp Sönüyor : Başarısız Ateşleme Sorunu.
Kombiniz ateşleme yapamamaktadır. dairede gaz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Dairenizde gaz var ise kombinizin su basınç seviyesini kontrol ediniz düşük ise cihaza su basın ve ardından birkaç kez cihazınızı resetleyiniz. Düzelme olmuyor ise elektronik kart, gaz valfi ya da ateşleme iyonizasyon çubuklarında sorun oluşmuş olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan yazarak servis talebinde bulunabilirsiniz.