Termoteknik Logic Kombi Arıza ve Çözümleri

termoteknik logic kombi
Termoteknik Logic Kombi Arıza

Termoteknik logic kombi arıza durumlarında ekranda hata kodu belirir ve arıza durumunu kullanıcıya bildirir. Arıza durumlarında ekranda beliren hata kodlarının anlamlarını ve varsa kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Termoteknik logic kombi ateşlemiyor, Termoteknik logic kombi çalışmıyor arızalandı ise yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Bursa’da Termoteknik kombi arızalarının tamirinde hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz sorunun nedenini tespit ederek bir an önce çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Termoteknik Logic F1 Arıza Kodu Nedir

Düşük Su Basıncı anlamına gelir. Kombi kalorifer tesisatı içerisindeki su basıncının düşük olduğunu bildiren hata kodudur. Bu arıza durumunda yapmanız gereken kombinin su basıncını yükseltmek yani su basmaktır. Su basma işlemini kombinin altında bulunan doldurma musluğunu ile yapabilirsiniz. Su doldurma musluğunu açarak basınç 1,5 bara gelene kadar sisteme su doldurunuz. Basınç 1,5 bara geldiğinde su doldurma vanasını kapatınız. Su doldurma işlemi sonrasında sorun düzelir. Sorunun düzelmediği veya sıklıkla tekrar ettiği durumlarda servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Su Doldurma İşlemi Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız.

Termoteknik Logic F6 Arıza Kodu Nedir

Dış sensor hatası anlamına gelmektedir. Dış hava sensöründe veya anakartta sorun olduğu anlamına gelir. Kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası düzelme olmaz ise servis çağırınız.

Termoteknik Logic F7 Arıza Kodu Nedir

Düşük şebeke voltajı anlamına gelir. Kombinizi kapatın, bir müddet sonra tekrar açın. Elektrik voltajının düzelmesiyle birlikte kombi çalışmaya başlayacaktır. Voltaj dalgalanmalarının sık yaşandığı  yerlerde kombi regülatörü kullanınız.

Termoteknik Logic F9 Arıza Kodu Nedir

Anakart Hatası anlamına gelir.  Kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise servis çağırmalısınız.

Termoteknik Logic L5 Arıza Kodu Nedir

Kombi 15 Dakikada Yeniden Başlıyor. Kombiyi resetleyin, resetleme sonrası düzelme olmaz ise servis çağırınız.

Termoteknik Logic L6 Arıza Kodu Nedir

Cihazın yanlış alev algıladığını belirtir. Kombiyi resetleyin, resetleme sonrası düzelme olmaz ise servis çağırınız. Cihazın anakartında, gaz valfinde veya  baca sisteminde problem olabilir.

Termoteknik Logic C0 Arıza Kodu Nedir

BCC Etkinleştirme Hatası. Kombiyi resetleyin, resetleme sonrası düzelme olmaz ise servis çağırınız.

Termoteknik Logic C2 Arıza Kodu Nedir

BCC Hatası. Kombiyi resetleyin, resetleme sonrası düzelme olmaz ise servis çağırınız.

Termoteknik Logic L1 Arıza Kodu Nedir

Aşırı ısınma hatası anlamına gelmektedir. Kombi eşanjöründe ki kalorifer  su sıcaklığının aşırı yüksek olduğunu belirten hata kodudur. Bu arıza durumunda öncelikle kombiyi resetlemelisiniz. Düzelme olmaz ise; Kombinin altındaki tesisat vanalarını ve kalorifer petek vanalarını kontrol edebilirsiniz. Vanalar açık ise; pompa sıkışıklığı olabilir, tesisat tıkalı olabilir, kalorifer dönüş filtresi tıkalı olabilir, ana eşanjörde kireç ya da tıkanma olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Termoteknik Logic F2 Arıza Kodu Nedir

Cihazda alev kaybı yaşandığını belirtir. Sıkça meydana gelen arıza durumlarından biridir. Brülörde yanma olmadığı için kombi arızaya geçer. Bu durumda ilk yapmanız gereken kombiye gaz geliyor mu gelmiyor mu emin olmaktır. Kombi gaz giriş vanasını kontrol ediniz, açık değil ise açınız. Dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakarak kontrolediniz. Kombiye gaz geliyor ise, kombiye resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme işlemi sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise resetleme işlemini bir iki kez daha deneyebilirsiniz. Sorun hala devam ediyor ise; anakart, gaz valfi veya iyonizasyon /ateşleme elektrodu sorunu söz konusu olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Termoteknik Logic L2 Arıza Kodu Nedir

Ateşleme hatası anlamına gelir. Sıkça meydana gelen arıza durumlarından biridir. Brülörde yanma olmadığı için kombi arızaya geçer. Bu durumda ilk yapmanız gereken kombiye gaz geliyor mu gelmiyor mu emin olmaktır. Kombi gaz giriş vanasını kontrol ediniz, açık değil ise açınız. Dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakarak kontrol ediniz. Kombiye gaz geliyor ise, kombiye resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme işlemi sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise resetleme işlemini bir iki kez daha deneyebilirsiniz. Sorun hala devam ediyor ise; anakart, gaz valfi veya iyonizasyon /ateşleme elektrodu sorunu söz konusu olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Termoteknik Logic F3 Arıza Kodu Nedir

Kısaca fan hatası olarak adlandırılır. Genelde sık karşılaşılan arıza durumlarından biridir.  Kombide atık gaz sistem sorunu meydana gelmiştir. Hava akım borusu yani dışarı uzanan baca yerinden çıktığında da bu sorun yaşanabilir. Bu sebeple baca borusunun yerinden çıkmadığından emin olun.  Kombiyi resetleyin, resetleme sonrasında arızada düzelme olmaz veya arıza durumu çok sık tekrarlar ise; fan, hava prosestatı ya da anakart arızalı olabilir.  Arızanın net tesbiti ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Termoteknik Logic F4 Arıza Kodu Nedir

Gidiş Termistörü Hatası. İlk olarak kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası düzelme olmaz ise servis çağırmalısınız.

Termoteknik Logic F5 Arıza Kodu Nedir

Dönüş Termistörü Hatası. Kombiyi resetleyin, resetleme sonrası düzelme olmaz ise servis çağırınız.

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara