Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kod ve Çözümleri

demirdöküm nitron kombiDemirdöküm Nitron Kombi Arıza kodlarının anlamı ve varsa kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık. Nitron kombi ateşlemiyor. Demirdöküm Nitron kombi suyu ısıtmıyor. Demirdöküm Nitron kombi arızalandı çalışmıyor ise  arıza kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

 

Bursa’da PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı ve garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsapp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

 

F1 Arıza Kodu :  Aşırı Isınma Uyarısı

Nitron kombide sıcaklığının normalden fazla yükselmesi sebebi ile limit termostatın devreye girdiğini ve kombiyi emniyete aldığını belirtir. Bu arıza durumunda  Bu arıza durumunda kombinin altındaki vanaları ve petek vanalarını kontrol edin. Vanalar kapalı ise mutlaka açın. Vanalar açık durumda ise Nitron Kombi Resetleme işlemi yapın. Resetleme sonrasında da arıza durumu devam etmekte ise bu durumda servisi arayın. Ana eşanjörde kireçlenme yada tıkanma olabilir. Üç yollu vana arızalı olabilir, sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir, kalorifer tesisatının tıkandığı veya kalorifer filtresinin tıkalı olduğu durumlarda bu sorun yaşanabilir. ( petek temizliği yaptırın ) sensör bağlantılarında problem olabilir.

Kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

F2 Arıza Kodu :  Kullanım Suyu Ntc hatası

Kullanım suyu sensöründe arıza olduğunu belirten uyarı kodudur. Nitron kombide kullanım sıcak suyu sıcaklık kontrolünü sağlar. Bu sorun yaşandığında sensör arızalanmış diyebiliriz. Sensör arızasının yanı sıra kablolardakısa devre, temassızlık, borularda nemlenme gibi durumlar olabilir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir şey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

F3 Arıza Kodu :  Kalorifer Suyu Ntc hatası

Kalorifer sensör arızası da diyebiliriz. Sensörde sorun olabilir, sensör boruları nemlenmiş olabilir ya da sensör bağlantılarında kopukluk-kısa devre durumları söz konusu olabilir. Arızanın net tespiti ve onarımı için servis desteği alınmalıdır.

F4 Arıza Kodu :  Ateşleme Sorunu.

Karşımıza sıkça çıkan bu arıza durumunda ekranda “RESET” ve anahtar sembolü de belirir. Cihazın ateşleme yapmadığını belirten bir arıza kodudur. Bu durumda önce konutta gaz olduğundan ve kombiye gaz geldiğinden emin olunmalıdır. Gaz girişlerinde sorun yoksa Nitron Kombi Resetleme işlemi yapın. Birkaç kez resetlemeden sonra da sorun devam etmekte ise mutlaka servis yardımı alınmalıdır. Ateşleme sorununun yaşanmasındaki muhtemel sebepler; elektronik kart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodu arızasıdır. Hangi parça ya da parçalarda sorun olduğunu ancak uzman servis ekibi yerinde görerek size bildirebilir ve onayınız ile gerekli müdahale sağlanabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

F5 Arıza Kodu :   Baca Atık Gaz Sistem Sorunu

Hava akışında problem olduğunu belirten hata kodudur. Nitron model kombiler hermetik olduğu için atık gaz ve temiz hava alışverişini fan ve dışarı uzanan hava akım borusu ile sağlar. Fan, prosestat ve elektronik kart arızalı olduğunda bu sorun yaşanır. Bu parçaların hangisinde sorun olduğunu bulmak için uzman servis ekiplerinin arızayı yerinde görmesi gerekir. Müdahale de arızalı parçanın arıza durumuna bağlı değişmektedir.

Kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

F6 Arıza Kodu :  Dış Hava Sensör Arızası

Nitron kombilerin hepsinde dış hava sensörü bulunmamaktadır. Dış hava sensörü dışarıya monte edilen ve dış ortamın ısısına göre kombiyi çalıştırmakta olan bir sensördür. Nitron model kombinizde var ise arızalı olduğunu belirtir, yoksa da elektrik aksamında sorun olabilmektedir. Net tespit ve müdahale için mutlaka servisi çağırın.

F7 Arıza Kodu :  Hava Akış Sensörü Bağlantı Sorunu

Nitron kombilerde hava akış sensörü prosestat arızalanmış yahut bağlantılarında bir sorun olduğunda ekranda bu hata kodunu verir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

F8 Arıza Kodu :  Fan Arızası

Demirdöküm Nitron kombilerde hava akışı fan ile sağlanmaktadır. Fanın çalışmadığı durumlarda ekranda bu kodu verir. Bu durum fan ile veya elektronik kart ile alakalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

F9 Arıza Kodu :  Hava Akış Anahtarı Kısa Devre Sorunu Demektir.

Demirdöküm Nitron kombinin çalışmaya başlamasından sonra hava akış anahtarının kapalı olması veya anakart ile hava akış anahtarı arasındaki kablolarda kısa devre durumu olması halinde ekranda bu hata kodu yer alır. Müdahale ve çözüm için mutlaka servis yardımı almalısınız.

F10 Arıza Kodu :  Kalorifer Tesisatı Su Basını Düşük yada Yüksek

Demirdöküm Nitron kombi su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Ekranda F10 arıza kodu ile birlikte anahtar sembolü yanıp söndüğünde bu basıncın düşük olduğunu, ekranda F10 arıza kodu ile birlikte anahtar sembolü belirdiğinde basıncın yüksek olduğunu anlayabilirsiniz. Basınç düşük ise Nitron kombinin sol alt tarafında bulunan siyah doldurma musluğunu sola çevirerek su basmalısınız Ekrandaki değer 1,5 olana kadar su basın, sonrasında doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın. Nasıl Su Basıldığının Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız. Basınç yüksek ise en yakın kalorifer havasını alın ve yüksek basıncı düşürmelisiniz Sorun işlemler sonrasında düzelmez ise resetleme işlemi yapın. İşlemleri yapamadığınız durumda veya sorunun düzelmediği durumda servis yardımı almalısınız.

F11 Arıza Kodu :  Sirkülasyon Problemi

Nitron model kombilerde sirkülasyon sağlama görevinde olan pompada arıza olduğunu belirtir. Su sikülasyonu olmadığı için bu arıza durumu yaşanır. Cihaz petek konumunda ise petek vanalarının ve kombinin altındaki kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olun. Kapalı ise mutlaka açın. Petek vanaları açık veya kombi yaz konumunda iken bu sorun yaşandı ise pompa arızalı olabilir. Sikülasyon pompası tamiri ya da değişimi gerekebilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

F12 Arıza Kodu : Düşük Voltaj Problemi

Şebeke voltajının 165 V altında olduğu durumlarda kombi ekranında bu hata kodu belirir. Bu durumda bir süre kadar bekleyin. Kombi kendi kendini resetler. Uzun süre bekleme sonucunda sorun devam ediyorsa eğer elektronik kart yanmış veya arızalı olabilir. Müdahale için servis yardımı alın. Yalnız sorunun tekrar etmemesi amacı ile de mutlaka kombi regülatörü kullanın.

Kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

PETEM Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.