Baymak Eco CT Yoğuşmalı Kombi Arıza ve Cözümleri

Baymak Eco CT Yoğuşmalı Kombi

Baymak Eco CT Yoğuşmalı Kombi arıza kodları ve servis çağırmadan önce kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Baymak kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Baymak Eco CT Kombi E01 Arıza Kodu : Ateşleme Hatası
Sıklıkla rastlanan arıza durumlarından biridir. Kullanıcı olarak önce dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakınız. Dairenizde gaz var ise kombi gaz giriş vanasının kapalı olmadığından emin olmak için kontrol ediniz. Dairenizde gaz olduğundan ve kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olduktan sonra, kombiyi birkaç kez resetleyin. Resetleme işleminden sonra da sorun düzelmiyorsa; Kombi gaz armatürü, kombi anakartı veye iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Baymak Eco CT Kombi E02 Arıza Kodu : Hatalı Alev Oluşumu
Kombide iyonizasyon sorunu olarak da adlandırılabileceğimiz arıza durumudur. Kombinin alev algılamadığını belirtir. Bu durumda Baymak Eco CT model kombinizi birkaç kez resetleyin. Resetleme işlemi işe yaramaz ise mutlaka servis yardımı alın. Bu durumda; anakart, iyonizasyon elektrodunda ya da gaz valfinde sorun olabilmektedir.

Baymak Eco CT Kombi E03 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Sorunu
Kombide aşırı ısınma meydana geldiğini ve emniyet termostadının kombiyi bloke ettiğini bildiren arıza kodudur. Bu arıza durumunda öncelikle kombinizin su basıncını kontrol edin ve 1 bardan düşük ise 1,5 bara kadar su basın. Kombinin altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi kış konumunda ise eğer en az 3 peteğin çalışır durumda yani vanalarının açık olması gerekir. Arıza durumunda düzelme olmaz ise eğer arızanın tesbiti ve çözümü için servis çağırınız. Baymak Eco CT model kombide; ana eşanjör tıkanmış, üç yollu vana sistemi arızalanmış, pompa sıkışmış, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir.

Baymak Eco CT Kombi E05 Arıza Kodu : Hava Akış Sorunu
Kombide fan geri beslemesi sağlanamadığında bu arıza kodunu verir. Kombi baca sisteminde hata olduğu anlamına gelir. Kombiyi resetleyin düzelmez yahut çok sık arıza tekrarlarsa servis çağırınız.

Baymak Eco CT Kombi E09 Arıza Kodu : Gaz Valfi Geri Besleme Hatası
Gaz valfinde veya anakartta sorun olabilir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınızda kombiyi resetleyin. Resetleme uygulaması işe yaramıyor ise mutlaka servis yardımı almalısınız.

Baymak Eco CT Kombi E12 Arıza Kodu : EEPROM (Yazılım) Hatası
Nadiren karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir şey bulunmamaktadır. Resetleme yapsanız dahi işe yaramayacaktır. Arızanın çözümü için mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Baymak Eco CT Kombi F13 Arıza Kodu : Reset Kilitlemesi
Reset düğmesine olması gerekenden daha uzun süre bastığınızda ya da basılı tuttuğunuzda bu sorun yaşanır. Yeniden reset düğmesine bassanız da sorun çözümlenmeyecektir, çözüm için Baymak Eco CT  model kombinizi şalterinden kapatın ve birkaç saniye bekledikten sonra yeniden açın. Sorun çözümlenmiş olacaktır.

Baymak Eco CT Kombi E15 Arıza Kodu : Sensör Sıcaklık Değişim Hatası
Sensörde sıcaklık dalgalanması olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda önce kombiyi resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme ardından sorununuz hala devam etmekte ise arızanın çözümü için mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Baymak Eco CT Kombi E16 Arıza Kodu : Dönüş Sıcaklık Sensöründe Kilitlemesi
Dönüş Sıcaklık Sensöründe Kilitlenme olduğunu belirten arıza kodudur. Kombiye müdahale etmeden arızanın çözümü için servis çağımanızı tavsiye ederiz.

Baymak Eco CT Kombi E17 Arıza Kodu : Gidiş Sıcaklık Sensöründe Kilitlemesi
Gidiş sıcaklık sensöründe kilitlenme olduğunu belirtirten arıza kodudur. Kombiye müdahale etmeden arızanın çözümü için mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Baymak Eco CT Kombi E18 Arıza Kodu : NTC Sensör Test Hatası
Nadir karşılaşılan arızalardan biridir. Kombiye müdahale etmeden arızanın çözümü için mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Baymak Eco CT Kombi E21 Arıza Kodu : Elektronik Kart Hatası
Lambert LPY model kombide anakart sorunu olduğunda bu arıza kodu karşımıza çıkar. Arıza durumda kombi çalışmayacaktır.  Anakart tamir edilmeli veya değişmesi gerekmektedir. Bu nedenle de uzman yardımı almanızı öneririz.

Baymak Eco CT Kombi E33 Arıza Kodu : Dönüş Sıcaklık Sensör Hatası
Kombiye müdahale etmeden arızanın çözümü için mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Baymak Eco CT Kombi E35 Arıza Kodu : Gidiş Sıcaklık Sensör Hatası
Kombiye müdahale etmeden arızanın çözümü için mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Baymak Eco CT Kombi F34 Arıza Kodu : Düşük Voltaj Sorunu
Baymak Eco CT model kombilerde genelde kış döneminde karşımıza çıkan arıza durumudur. Bu gibi durumlarda dairenize gelen voltajı ölçtürebilirsiniz. Kombi kendini otomatik olarak resetleyecektir. Resetleme işlemi yapmanıza gerek yoktur. Yalnız sorun düzelmez ise mutlaka servis desteği alın. Çünkü cihazın elektronik kartı düşük voltaj sebebi ile yanmış ya da hasar görmüş olabilir. Elektronik kart tamiri ile ya da değişimi ile sorun çözümlenmiş olur. Yalnız bilmenizi isteriz ki bu sorun bir kez yaşandı ise birkaç kez daha yaşanabilir. Bu nedenle de mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız.

Baymak Eco CT Kombi F37 Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı
Baymak Eco CT model kombilerde otomatik su doldurma fonksiyonu olduğu için bir süre beklemelisiniz. Bekleme sonrasında su dolumu otomatik gerçekleşmez ise kombi altında bulunan doldurma musluğu yardımı ile basınc 1,5 bara gelene  kadar su basın. Hata kendiliğinden düzelecektir. Kombiye su basma işleminin videosunu izlemek için tıklayınız. Düzelme olmaz ise kombiyi resetleyin. Yine de düzelmez ise servis çağırmanız gerekmektedir.

Baymak Eco CT Kombi F39 Arıza Kodu : Dış Hava Sensör Hatası
Her kombide dış hava sensörü bulunmaz. Dışardaki havanın sıcaklığına göre kombiyi çalıştırmakta olan bir sensördür. Dış hava sensörü var ise uzman ekip tarafından kontrol edilerek değişimi yapılabilir. Bazen dış hava sensörü olmasa bile bu arıza yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise elektrik aksağında sorun olabileceği için arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Baymak Eco CT Kombi F40 Arıza Kodu : Yüksek Su Basıncı
Kombide su basınç yüksek durumda ise kombi zarar görebilir. Bu nedenle de yüksek olan basıncı düşürerek soruna çare bulabilirsiniz. Yüksek basıncı düşürmek adına tahliye vanasını açabilir ya da kombinize en yakın kalorifer  peteğinin hava alma yerinden su boşaltabilirsiniz. Bu durumda sorun çözümlenecektir. Düzelme olmaz ise kombiyi resetleyin. Yine de düzelmez ise servis çağırmanız gerekmektedir.

Baymak Eco CT Kombi F47 Arıza Kodu : Su Basınç Sensörü Hatası
Baymak Eco CT model kombilerde su basıncı düşük ya da yüksek olduğunda su basınç anahtarı algılayarak manometrede göstermektedir. Bu arıza durumunda su basın anahtarının bağlı olmadığını belirtir. Yani kombideki su basıncı normal değildir. Düşük su basınç sorunlarında ya da yüksek su basınç sorunlarında olması gereken değeri göstermez. Parçanın değişimi gerekir. Arızanın çözümü için servis yardımı almanızı öneririz.

Baymak Eco CT Kombi F52 Arıza Kodu : Sıcak su sensöründe problem var.
Sıcak su ntc si olarak da bilinen bir parçadır. Teknik olarak cihazı resetlemeniz sorunu çözümlemez. Bu gibi durumlarda sensörde ya da kablolarda sorun olabilmektedir. Arızanın net tesbiti ve çözümü için servis yardımı almanızı öneririz.

Baymak Eco CT Kombi F53 Arıza Kodu : Termal sigorta sorunudur.
Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır.  Arızanın çözümü için servis yardımı almanızı öneririz.

Baymak Eco CT Kombi F81 Arıza Kodu : Sensör drift tes sorunudur.
Nadiren karşılaşılan bir arıza durumudur. Bu sorunda cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka servisi aramalısınız.