Baymak eco Kombi Arıza ve Çözümleri

baymak eco kombi
Baymak eco Kombi Arıza ve Çözümleri

Baymak eco kombi arıza kodları ve çözümlerini sizler için derledik. Kombi çalışmıyor, kombi ateşleme yapmıyor ise aşağıdaki bilgilerden faydalanacağınızı umuyoruz.

Baymak kombi arızalarının tamirinde hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz sorunun nedenini tespit ederek bir an önce çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi 
0542 360 66 16
Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis

Baymak eco Kombi A01 Hatası 

Ateşleme Hatası. Sıklıkla rastlanan arıza durumlarından biridir. Kullanıcı olarak önce dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakınız. Dairenizde gaz var ise kombi gaz giriş vanasının kapalı olmadığından emin olmak için kontrol ediniz. Dairenizde gaz olduğundan ve kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olduktan sonra, Baymak eco kombi resetleme işlemini birkaç kez deneyin. Resetleme işleminden sonra da sorun düzelmiyorsa; Kombi gaz armatürü, kombi anakartı veye iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Baymak eco Kombi E02 Hatası  

Aşırı Isınma Sorunu. Kombide aşırı ısınma meydana geldiğini ve emniyet termostadının kombiyi bloke ettiğini bildiren arıza kodudur. Bu arıza durumunda öncelikle kombinizin su basıncını kontrol edin ve 1 bardan düşük ise 1,5 bara kadar su basın. Kombinin altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi kış konumunda ise eğer en az 3 peteğin çalışır durumda yani vanalarının açık olması gerekir.  Baymak eco kombi resetleme işlemini deneyin. Arıza durumunda düzelme olmaz ise eğer arızanın tesbiti ve çözümü için servis çağırınız. Baymak  Eco 24 Fi model kombide; ana eşanjör tıkanmış, üç yollu vana sistemi arızalanmış, pompa sıkışmış, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir.

Baymak eco Kombi E03 Hatası

Hava Prosestat Hatası. Sık karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Baca borusunun yerinden çıkıp çıkmadığını ve atık gaz çıkış ağzını herhangi bir şeyin tıkamadığını kontrol edebilirsiniz. Kontrol sonrası, Baymak eco kombi resetleme işlemini deneyin. Resetleme sonrasında arıza durumu devam ediyor veya sık sık E03 arızası veriyor ise;  fanın arızalı olması, prosestat ya da anakartta sorun olabilir. Arızanın net tespiti ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Baymak eco Kombi E05 Hatası

Kalorifer NTC Hatası. Kombi kalorifer çıkış sensöründe sorun olduğunu belirten bir arıza kodudur.  Kalorifer NTC sensöründe sorun olabilir, kablolarda kısa devre olabilir veya kopma olabilir. Tespit ve çözüm için servisi aramanızı tavsiye ederiz.

Baymak eco Kombi E06 Hatası

Sıcak Su NTC Hatası. Kombide sıcak su sorunu yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Kullanım sıcak suyu sensöründe arıza olduğunda, kablolarda kopma durumu ya da kısa devre durumu olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Tespit için servis yardımı almanızı öneririz.

Baymak eco Kombi E10 Hatası

Düşük Su Basıncı. Baymak Eco 24 Fi model kombilerde en sık karşılaştığımız arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında düşük olan su basıncı yükseltmeniz normal seviyeye getirmeniz gerekir. Kombinin sol altında bulunan doldurma musluğu ile su basıncını 1,5 bara kadar yükseltin. Su doldurma işlemi sonrası muhtemelen arıza düzelecektir. Kombiye Su Basma İşleminin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız. Su basma işlemi sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise Baymak eco kombi resetleme işlemini deneyin. Resetleme işlemi sonrasında da arıza düzelmezse kombi su basınç sonrasında arıza olabilir. Net teşhis ve çözüm için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara