Baymak Brötje Star Bridge Hata Kodları ve Çözümleri

Baymak Brötje Star Bridge Hata Kodları ve Çözümleri hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık. Aşağıdaki bilgiler Brötje Star Bridge 24 Fi/31 Fi model kombiler için geçerlidir. Diğer modeller için menüden kombi arıza kodlarına bakabilirsiniz.

baymak kombi servis

Bursa’da Baymak kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

E01 Arıza Kodu :  Başarısız Ateşleme
Kombinin ateşlemeyi gerçekleştiremediğini belirten koddur. Bu durumda kombi çalışmaz. Dairenizde gaz olduğundan emin olunuz. Kombi girişindeki gaz vanasının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Eğer dairenizde gaz var ve kombi girişindeki gaz vanası açık ise kombiye birkaç defa olmak üzere reset Atınız. Resetten sonrada düzelmez ise gaz armatürün de, iyonlarda, elektrotlarda veya kartta sorun olabilir.  Servis tarafından müdahale gereklidir, servis çağırmalısınız. Hızlı, hesaplı ve güvenilir servis hizmetleri için bizi arayabilirsiniz.

E02-F02 Arıza Kodu : Hatalı Alev Oluşumu
Hatalı alev oluşumu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu arıza durumunda önce kombinizi resetleyin. Resetleme işlemini birkaç kez yapabilirsiniz. Arızada düzelme olmaz ise servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi durumlarda; iyonizasyon elektrodunda, gaz grubunda ya da anakartta sorun olabilir. Tespit ve onarım için servisi aramanız gerekir. Hızlı, hesaplı ve güvenilir servis hizmetleri için bizi arayabilirsiniz.

E03 Arıza Kodu : Aşırı Isınma
Aşırı ısınma sebebi ile emniyet termostatının devreye girdiğini belirtir. Kombi bu arıza kodunu verdiği zaman emniyete alır ve bloke eder. Öncelikle kombinize reset atmalısınız. Resetleme sonrasında tesisat ve kaloriferlerin vanalarına bakabilirsiniz. Vanaları kapalı görürseniz açık olacak şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Vanalar açık ise ve resetleme sonrasında sorunda düzelme olmaz ise; tesisat tıkalı, kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Pompa, ana eşanjör ya da üç yollu vana gibi önemli parçalarda sorun olabilir. Arızanın teşhisinin yapılması ve sorunun çözümlenmesi için servisi aramanız gerekir.

E04-E05-E06-F23 Arıza Kodu :  Prosestat Arızası
Baca atık gaz sistemi sorunu da diyebiliriz. Kombi baca sisteminde ya da prosestatta sorun olduğu zaman güvenlik amacı ile elektronik kart bu hata kodunu ekranda belirtir. Bu gibi durumlarda genel olarak hava akış sorunu da yaşanıyor diyebiliriz. Prosestat,  anakart ya da fan arızası olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir. Sorunun çözümü için servis çağırmanızı öneririz. Hızlı, hesaplı ve güvenilir servis hizmetleri için bizi arayabilirsiniz.

E08 Arıza Kodu :  İyonizasyon Yok
Kombinin alevi algılamadığını belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda öncelikle kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında sonuç değişmiyorsa; iyonizasyon elektrodunda, elektronik kartta ya da gaz valfinde sorun olabilir. Sorunun çözümü için servis çağırmanızı öneririz. Hızlı, hesaplı ve güvenilir servis hizmetleri için bizi arayabilirsiniz.

E09 Arıza Kodu :  Gaz Valfi Arızası
Kombi gaz valfinde meydana gelen sorunu belirtir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yoktur. Kombiye müdahale etmeden servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

E12-E21-F25 Arıza Kodu :  Anakart Hatası
Brötje Star Bridge model kombide anakart sorunu olduğunu belirtir. Bu hata kodlarında kombi çalışmayacaktır. Anakart tamiri veya değişimi yapılarak sorun çözülebilir. Servis yardımı alınız.

F13 Arıza Kodu : Reset Kilitlenmesi
Kombi reset düğmesini çok sık kullandığınızda ya da uzun süre basılı tuttuğunuzda reset düğmesi kilitlenir ve kombi çalışmasını durdurur. Sorunun çözülmesi için kombiyi şalterinden kapatmanız  veya fişini çekmeniz gerekir. Kombinin elektrik bağlantısını kesmeniz sonrasında birkaç saniye sonrasında yeniden açın sorun düzelecektir.

F22 Arıza Kodu :  Düşük Voltaj
Yanlış enerji beslemesi problemi. Voltaj sorunu diyebiliriz. Kombiye gelen voltaj dengesiz olabilir. Bir süre beklemeli ve bu süre zarfında kombiye müdahalede bulunmamalısınız. Yalnız bekleme neticesinde sonuç aynı ise yani arıza devam etmekte ise voltaj dalgalanmaları sebebi ile elektronik kart zarar görmüş olabilir. elektronik kartın tamiri yada değişmesi gereklidir, servis çağırın.  Yeniden aynı sorunu yaşamamak amacı ile mutlaka Kombi Regülatörü cihazı kullanın.

F31 Arıza Kodu :  Kalorifer Sensörü Problemidir.
Kalorifer sistemi sensöründe problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Kalorifer ntc si olarak da bilinen bu parçada sorun olması ya da sensör kablolarında sorun olması sebebi ile sorun yaşanır. sorunun çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

F32 Arıza Kodu :  Dış hava sensörü problemidir.
Bu her kombide bulunmaz. Kombi dışında dışarıda dış hava sensörü bulunan dairelerde, sensörde arıza olduğunu bildirir. Dış hava sensörü dışarıda bulunan sıcaklığa göre kombiyi çalıştırır. Bazen dış hava sensörü olmadan da bu sorun yaşanabilir. Bu durumda sorunun yerinde görülmesi ve tespit edilmesi gerekir. Servis çağırınız.

F33 Arıza Kodu :  Sıcak su sensörü problemidir.
Çözüm Genelde sıcak su arızası yaşanılan bir arıza durumudur. Sıcak su ntc sinde sorun olduğunda veya kablolarda kopma-kısa devre olduğunda bu sorun karşımıza çıkar. Sorunun tespit edilmesi kadar çözüme ulaşması açısından da mutlaka uzman yardımı alınmalıdır. Hızlı, hesaplı ve güvenilir servis hizmetleri için bizi arayabilirsiniz.

F37 Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı
Brötje Star Bridge model kombilerde düşük su basınç sorunu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu sorunda kombiye su basmanız gerekmektedir. Su basma işlemi doldurma musluğu ile yapılır. Doldurma musluğunu sola çevirerek bar seviyesi 1,5 e gelene kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında sorun eğer düzelmiyorsa resetleme uygulaması yapabilirsiniz. İşlemi yapamadıysanız ya da resetleme sonrasında da sorun devam etmekte ise bu durumda servis yardımı alabilirsiniz.

F59 Arıza Kodu :  Gaz valfi problemidir.
Kombi gaz valfi arızası olarak da bilinen arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihaz ateşleme yapmayacak yani çalışmayacaktır. Teknik olarak sorunun tespit edilmesi kadar çözümlenmesi adına servis çağırmanızı öneririz.

Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.