Baymak Brötje Novadens Hata Kodları ve Çözümleri

Aşağıda yer alan bilgiler Baymak Brötje Heizung&Baymak Novadens 24/28/33/42/45 Fi Premix Yoğuşmalı model kombiler içindir.

baymak kombi servis

Bursa’da Baymak kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

E01 Arıza Kodu : Ateşleme Yok
Kombi bu arıza kodunu verdiğinde öncelikle gaz girişlerine bakın. Dairenize gazın geldiğinden emin olun. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Gaz vanaları açık olmasına karşın yine de sorunun devam ettiği durumlarda birkaç kez resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme işlemi sonrasında da sorun düzelmez ve devam ederse mutlaka servisi çağırın. Ateşleme sorununda; anakart, gaz valfi ve iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Sorunun tespit edilmesi ve arızanın giderilmesi adına işi uzmanına bırakmanız gerekir.

E02 Arıza Kodu : Hatalı Alev
Bu arıza durumunda kombi alevi algılamıyordur. Bu sorunda öncelikle kombiyi resetlemeyi deneyin. Resetleme işlemi sonrasında sorun düzelmezse resetlemeyi birkaç kez daha tekrar edin. Sorun yinede düzelmiyor ise bu durumda; iyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz valfinde sorun olabilmektedir. Servis çağırmanızı öneririz.

E03 Arıza Kodu : Aşırı Isınma
Bu arıza durumunda kombi emniye sensörü devreye girmiştir. Böyle bir hata kodu ile karşılaştığınız zaman teknik önce kombi altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı ise açın ve peteklerden en az 3 tanesini çalıştırın. Daha sonra resetleme işlemi uygulayın. Uygulamalardan sonra da sonuç aynı ise bu durumda mutlaka servis yardımı alın. Ana eşanjörde, pompada, üç yollu vanada sorun olabilir. Ayrıca kalorifer filtresinde tıkanma ya da tesisatta tıkanma olabilir. Sornun çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

E05 Arıza Kodu : Fan Prosestat Hatası
Brötje Novadens model kombinin baca atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirten bir arıza kodudur. Bu gibi durumlarda fanın yanı sıra elektronik kart ya da prosestat gibi parçalarda da sorun olabilmektedir. Sornun çözülmesi için servis çağırmanızı öneririz.

E08 Arıza Kodu : Ateşleme devresinde sorun olduğunu belirtir.
Kombi ateşleme devresinde meydana gelen sorunu belirtir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihazı birkaç kez resetleyin. Sonuç alamadığınız durumlarda işi uzmanına bırakın. Baymak Servis ile görüşerek yardımları alabilirsiniz.

E09 Arıza Kodu :  Gaz Valfi Sorunu
Bu durumda gaz valfi ile alakalı bir sorun vardır. Kombiyi resetleyiniz. Arızada düzelme olmaz ise kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

E12 Arıza Kodu :  EEPROM (Yazılım) sorunudur.
Kombi yazılımı ile alakalı sorun olduğunu belirten bir arıza kodudur. Cihazı birkaç kez resetleyin. Sorun düzelmez ise mutlaka servisi çağırın.

E21 Arıza Kodu : Elektronik Kart Hatası
Brötje Novadens model kombilerde karşımıza çıkan bu arıza kodunda kombiyi resetlemeyi deneseniz de sonuç değişmeyecektir. Sorunun çözümlenmesi adına anakart tamiri  ya da değişmesi gerekmektedir. Arızanın çözülmesi için servis çağırınız.

F13 Arıza Kodu :  Reset Kilitlenmesi
Brötje Novadens model kombide bulunan reset düğmesine uzun süre basılı tuttuğunuzda düğme kilitlenir. Bu arıza kodu da düğmenin kilitlendiğini belirtir. Reset düğmesine bassanız da sonuç alamayacaksınız. Bu durumda yapmanız gereken şey cihazı şalterinden kapatmak ve birkaç saniye sonrasında yeniden açmaktır. Sorun çözümlenecektir. Düzelme olmazsa servis yardımı alabilirsiniz.

F34 Arıza Kodu :  Düşük voltaj sorunudur.
Genellikle kış dönemlerinde karşımıza çıkan bir arıza durumudur. Bu arıza kodunda kullanıcı olarak bir süre kadar beklemelisiniz. Uzun süre bekleme sonrasında voltajlarda düzelme olmaz ise servis yardımı almalısınız. Bu gibi durumlarda genelde düşük voltaj sebebi ile kombilerin elektronik kartı arızalanmıştır. Arızalı olan anakart tamiri veya değişimi gerekebilir. Servis çağırınız. Servis sonrası Kombi regülatörü kullanmazsanız eğer müdahale edilen kart tekrar arızalanabilir ve tamir edilen yada değişen karta garanti sunulmaz.

F35 Arıza Kodu : Kalorifer Sensör Sorunu
Kombi Kalorifer sensöründe sorun olduğunu belirten bir hata kodudur. Kalorifer sensörü arızalı veya kablolarda kısa devre-kopma durumu olabilir. Servis yardımı almalısınız.

F37 Arıza Kodu :  Düşük Su Basıncı
Her dönem karşımıza çıkabilecek bir arıza durumudur. Brötje Novadens model kombilerde bar seviyesi 1 barın altına düştüğü zaman kombi bloke olur ve çalışmaz. Arızaya geçerek kullanıcısına tesisatta su olmadığını belirtir. Bu durumda kullanıcı cihaza su basmalıdır. Su basma işlemi doldurma musluğu ile yapılır ve bar değeri 1 ile 2 arasını gösterene kadar su basılmalıdır. Su basma işlemi sonrasında sorun düzelebilir fakat düzelme olmaz ise resetleme işlemi yapılmalıdır. Resetleme işlemi sonrasında da düzelme olmaz ise kombi su basınç sondasında arıza olabilir. Sorunun çözümü için servis çağırınız.

F39 Arıza Kodu :  Dış Hava Sensör Sorunu
Bazı sistemlerde kombiye bağlı dış hava sensörü bulunur. Bu sistemlerde Kombi dış ortam sıcaklığına göre çalışmaktadır. Bu arıza kodunda önce dış hava sensörü var mı diye bakılır. Çoğu kombide olmamasına rağmen bu arıza kodu ile karşılaşılabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise elektronik kartta sorun olduğunu belirtebiliriz. Sorunun çözümü için servis çağırınız.

F50 Arıza Kodu : Sıcak Su Boyler Sensör Sorunu
Sıcak su boyler sensöründe sorun olduğu zaman karşımıza çıkan arıza kodudur. Kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında sonuç değişmiyorsa mutlaka servis çağırın.

F51 Arıza Kodu : PT1000 sensör sorunu (boyler sensör)
Bu arıza durumunda teknik açıdan yapabileceğiniz işlem yoktur. Yardım için servisi aramalısınız.

F51 Arıza Kodu :  Kullanım Suyu NTC Sorunu
Bu arıza durumunda sıcak su sensöründe problem olabilir. Kablolarda kısa devre ya da kopma olduğu zaman da bu sorun yaşanabilir. Net tespit ve çözüm adına servisi aramalısınız.

F53 Arıza Kodu : Termal sigorta sorunudur.
Bu gibi arıza durumları ile çok nadir karşılaşırsınız. Yaşadığınız bu arıza durumunda mutlaka servis çağırınız.

Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.