Baykan Ay Kombi Resetleme

Baykan Ay kombi nasıl resetlenir. Baykan Ay kombiye nasıl reset atılır.

Baykan Ay kombi nasıl resetlenir. Baykan ay kombiyi resetlemek için ekranın sol yanında bulunan açma kapama/ Konum anahtarını  R harfine getirip birkaç saniye bekleyin daha sonra kalorifer yada sıcak su konumuna tekrar getirdiğinizde kombi resetlenmiş olur.  Kombi arızada ise arızadan çıkar. Arıza durumunun devam etmesi  veya tekrarlaması halinde servisten yardım alın.

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar :

Kombinize ve ocağınıza doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize bağlı gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

PETEM olarak kombi servis hizmeti vermekteyiz bizi arayabilir veya WhatsApp hattımızdan anında ayrıntılı bilgi ve teknik destek alabilirsiniz.

Baykan Ay Kombi Arıza ve Çözümleri

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.