Ariston Uno Arıza Kodları

ariston uno kombi
Ariston Uno Kombi Arızaları

Ariston Uno Arıza Kodları ile ilgili bilgileri siz ariston uno kombi kullanıcıları için derledik.   Ariston Uno kombi ateşleme yapmıyor. Ariston Uno kombi sıcak su vermiyor. Ariston uno kombi arızalandı çalışmıyor ise arıza kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Ariston Uno kombilerde kullanım panelinde ekran bulunmaz. Kombide meydana gelen arıza durumlarında, arıza kodları Ariston Uno kombi üzerindeki ledlerin ışık rengine göre değişmektedir. Panelin ortasında yer alan 4 led ışığı vardır. İlk sıradaki C ışığı cihazın aktif yani çalışır durumda olduğunu belirtir. Kombi açık olduğu sürece yeşil ışık sürekli yanar.

Bursa’da Ariston kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Ariston Uno Arıza Kodları Anlamları

Alev üzerinde x işareti olan kırmızı led yanıyorsa :  Ateşleme Hatası

Ariston Uno kombi  ateşleme yapamıyor demektir. Dairenizde  gaz olup olmadığını ocağınızı yakarak kontrol ediniz.  Kombi gaz girişindeki vananın açık olup olmadığını kontrol ediniz. Dairenizde gaz var ve kombinin gaz vanası açık ise,  R konumlu düğmeye basarak kombiye reset atınız. Resetleme sonucunda arıza düzelebilir. Düzelme olmuyor ise; anakart, gaz valfi veya iyonizasyon arızası olabilir. Hangi parça ya da parçalarda sorun olduğu ancak uzman servisler tarafından tespit edilebilir. Arızanın net tespiti ve çözümü için bizi arayabilirsiniz.

Tüm şehirlerde kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

Alev üzerine x led (kırmızı) ve baca ledi (sarı) yanıyorsa :  Düşük Su Basıncı

Bu arıza durumunda önce kombi paneli üzerinde bulunan basınç göstergesini kontrol edin. Basınç 1 barın altında ise, Ariston Uno model kombinin altında monteli olan siyah doldurma musluğu yardımı ile basıncı 1,5 değerine getirin. Basıncı yükselttikten sonra doldurma musluğunu kapatın. Sorun düzelebilir. Düzelme olmaz ise R konumlu düğme ile cihazı resetleyin. Sorun devam ediyorsa eğer aşırı ısınma sorunu olabilir. Bu durumda sensörler sıcaklık sınırının üstünde bir sıcaklık tespit etmiş demektir. Yani aşırı ısınma limit termostat sorunu diyebiliriz. Bu durumda kullanıcı olarak öncelikle 10 15 dakika bekledikten sonra tekrar R konumlu düğmeye basarak kombinizi bir daha resetlemelisiniz. Resetleme uygulamasından sonra arıza düzelmez ise tesisat vanaları ile birlikte petek vanalarını da kontrol etmelisiniz. Vanalara baktığınızda kapalı görürseniz mutlaka açın. Yine de arızada düzelme olmaz ise; kombi ana eşanjöründe, sikülasyon pompasında ya da üç yollu vana grubunda arıza olabilir. Ayrıca tesisatın tıkanması veya filtrenin tıkalı olması halinde de bu sorun yaşanabilir. Teknik açıdan arıza ancak yerinde görülür ise bir tespit yapılabilir. Arızanın net tespiti ve çözümü için bizi arayabilirsiniz.

Baca simgesi olan sarı led yanıyorsa :  Baca sistemi hatası.

Bu arıza durumu Ariston Uno kombinin modeline göre değişebilir. Hermetik ve bacalı Uno kombilerde atık gaz sistemi birbirinden farklıdır. Hermetik Uno model kombilerde; fan, anakart, prosestat arızası, Bacalı Uno model kombilerde; baca sensörü arızası, baca tıkanıklığı ya da baca çekişinin yetersiz olması halinde bu sorun meydana gelebilmektedir. Arızanın net tespiti ve çözümü için bizi arayabilirsiniz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.