Ariston Egis Kombi Resetleme

Ariston Egis Kombi Resetleme ile ilgili yazımızı siz Ariston Egis kombi kullanıcıları için hazırladık. Egis kombi reset atma.

Bursa’da Ariston kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Ariston kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi Bursa
0545 360 66 16
0224 361 63 68
Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis

Ariston egis kombi

Ariston egis kombi de arıza durumunda kombiyi resetlemek için  on/off düğmesinin sağında “Reset” yazan düğme vardır. “Reset” düğmesine yaklaşık 2 saniye basılı tutup parmağınızı çekin. Kombi bu şekilde resetlenmiş olur.

Tek bir resetleme işlemi sonrasında olur da sorunda düzelme olmazsa bu işlemi arka arkaya bir kaç kez uygulayabilirsiniz. Ancak 3 resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmazsa aşağıdaki kontrolleri yapınız yinede arıza durumunda düzelme olmaz ise servis yardımı alınız.

Ariston Egis Kombi Arıza Kodları

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar : .

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

PETEM olarak Bursa’da kombi servis hizmeti vermekteyiz bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın