Alarko Minea Kombi Arıza Kod ve Çözümleri

Alarko Minea KombiAlarko Minea kombi arızası, Alarko minea kombi ateşleme yapmıyor, alarko minea kombi çalışmıyor, Alarko minea kombi ısıtma yapmıyor, Alarko minea kombi sıcak su vermiyor.

Alarko minea kombilerde arıza durumlarında kullanım panelinde ledler yanıp söner, yanan lede göre arıza durumu belirlenir. Arıza kodların anlamlarını ve servis çağırmadan önce kullanıcı olarak varsa yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Alarko kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Minea Kombi 40 Led’i yanıp sönüyorsa : Düşük Su Basıncı
Kombi kalorifer devresindeki  su basıncının düşük olduğu anlamına gelir. Kombinizin altında bulunan su doldurma musluğundan kalorifer sistemine su basarak 1,5 bar seviyesine gelene kadar su basınız. Suyu basarken dikkatli olunuz, fazla su basmayınız. Eğer fazla basarsanız herhangi bir peteğinizin hava alma pürüjör tapasından hava alma anahtarı ile veya ince bir düz tornavida ile suyu 1,5 bar seviyesine kadar eksiltiniz. Kombiniz çalışmaya başlayacaktır. Çalışmaz ise sigortasından kombiyi kapatıp açarak resetleyiniz. Yine de çalışmıyorsa kombi basınç sensörü arızalanmış olabilir. Arızanın net  teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis desteği alabilirsiniz.

Minea Kombi 50 Led’i yanıp sönüyorsa : Baca Hatası
Baca sisteminde sorun oluştuğunu bildirir.  Kombinizin Baca gazı atma sistemi problemli oldu için çalışmaz ve bloke olmuş vaziyettedir.  Kombiyi sigorta şalterinden kapatıp açarak resetleyiniz.  Arıza durumunda düzelme olmaz ise; Baca yıllık periyodik bakım yapılmadığı için çok kirli olabilir, fan veya prosestat arızazlanmış olabilir, anakart arızalanmış olabilir. Arızanın net  teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis desteği alabilirsiniz.

Minea Kombi 60 Led’i yanıp sönüyorsa : Ateşleme Arızası
Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biridir. Bu gibi durumlarda kombi ve daire gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında  kombinize resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme içi kombinin sigorta şalterini kapatıp bir müddet bekledikten sonra açınız. Resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz servisi aramalısınız. Baymak Lambert Lx 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Minea Kombi 70 Led’i yanıp sönüyorsa : Aşırı Isınma Hatası
Kombi eşanjöründe aşırı ısınma olduğu zaman limit termostat devreye girer ve cihazı bloke eder. Kalorifer vanalarına bakarak açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalıysa açın ve en az 3 kalorifer vanasının açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncına bakarak düşük olmadığından emin olun. Basınç düşükse eğer cihaza su basın. Kombiyi birkaç kez resetleyin. Sorun düzelmezse eğer; limit termostat arızası, sirkülasyon pompası arızası veya 3 yollu vana arızası meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Minea Kombi 80 Led’i yanıp sönüyorsa : NTC Sensör Hatası
Kalorifer veya sıvak su sensörlerinde arıza olduğunu bildirir. Bu parçalarda sorun olduğunda veya sensör kablolarında sorun olduğunda bu arıza durumu yaşanır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.