Airfel İntegrity Plus Arıza Kodları ve Çözümleri

airfel integrity plus kombiAirfel İntegrity Plus/İntegrity İnstant KM4-24CE/KM4-28CE model kombilerde oluşan arıza kodları ve çözümleri ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Airfel kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Airfel kombi arızasının tamiri için hemen arayın. Uzman teknisyenlerimiz ile sorunun nedenini bir an önce tespit ederek çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Airfel İntegrity Plus Er 01-02-03 Arıza Kodu : Gaz valfi sürme ya da geri besleme kontrol devresi sorunu

Bu durumda gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeksizin servis yardımı almanız gerekir.

Airfel İntegrity Plus Er 04 Arıza Kodu : Baca Sistem Arızası

Kombi baca sisteminde ya da prosestatta sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Kombi baca borusunun yerinden çıkamadığına ve ağzını yabancı bir cismin kapatmadığından emin olun. Arıza durumunda düzelme olmaz ise, sorunun net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel İntegrity Plus Er 05 Arıza Kodu Prosestat Kontağı Kapalı-kararsızlık sorunu

Fan devrede değilken prosestat kontaklarının kapalı kalması sonucunda oluşan problemdir. Bu sorunda prosestat, fan veya elektronik kart arızası olabilir. Servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Plus Er 06 Arıza Kodu Kalorifer sensörü aşırı ısı yüklemesi sorunu

Kalorifer gidiş hattı üzerindeki sensörde oluşan ani ısı yüklemesi sonucunda bu sorun yaşanır. Arızanın yaşandığı durumlarda cihaza müdahale etmeksizin servis yardımı almanız gerekir.

Airfel İntegrity Plus Er 07 Arıza Kodu :  Düşük Su Basıncı Hatası

Kombi ekranda önce Er 07 arıza kodu verdiktan sonra mevcut su basınç durumunu görüntüler. Kalorifer tesisatındaki su basıncının 0,8 barın altında olduğunu göreceksiniz. Bu durumda kombinin  altında bulunan kırmızı renkteki su doldurma musluğu ile kombiye su basmanız gerekir. Su doldurma işleminde basınç 1,5 bara getirildiğinde doldurma musluğu kapatmayı unutmayınız. Su doldurma işlemi sonrası arıza durumu düzelir. Arızanın sık tekrar ettiği durumlarda genleşme tankı arızası veya tesisatta su kaçağı olabilir. Sorunun düzelmediği veya işlemin yapılamadığı veya sık sık tekrarlaması durumlarında servis çağırınız. Bu durumun ihmali ileride daha büyük sorunlara neden olabilir!

Airfel İntegrity Plus Er 08 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Hatası

Kalorifer gidiş suyunun 95°C olduğunu ya da bu değeri aştığını belirtir. Bu durumda limit termostat devreye girerek kombiyi kapatır ve ekranda bu hata kodu belirir. Bu durumda önce kombiye reset atın. Su basıncı düşükse kombiye su basın. Kombi kalorifer modunda ise en az 2-3 kalorifer petek vanalarının açık olduğundan emin olun.  Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer; eşanjör, pompa ya da üç yollu vana sisteminde arıza olabilir. Kalorifer tesisatının tıkanması, kalorifer filtresinin tıkanması veya sistemde hava olması gibi durumlarda da bu sorun yaşanabilir. Sorunun net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel İntegrity Plus Er 09 Arıza Kodu : Kullanım Suyu Sensör Sorunu

Kullanım suyu sensörünün arıza yapması ya da kısa devre olması sonucunda bu sorun yaşanır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Airfel İntegrity Plus Er 10 Arıza Kodu : Kalorifer Sensör Sorunu

Kalorifer gidiş hattındaki sensörde arıza olduğunu veya bağlantılarda kısa devre olabileceğini belirtir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Airfel İntegrity Plus Er 11 Arıza Kodu : İyonizasyon Sorunu

Kombi alev algılamazsa ya da 3 kez ateşleme denemesi yapmasına rağmen alev oluşmazsa ekranda bu hata kodu belirir. Bu gibi durumlarda önce dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Gaz vanaları kapalıysa açın. Kombiyi servis öncesi resetleyin. Dairede gaz olup, kombiye gaz gelmesine karşın yine de sorunda resetleme işlemi sonrası düzelme olmuyorsa servis çağırmanız gerekir. Gaz armatörü, elektronik kart, iyon veya ateşleme elektrotu arızalı olabilir.

Airfel İntegrity Plus Er 12 Arıza Kodu :  Düşük Voltaj Sorunu

Kombiye gelen ana şebeke voltajının 185 V altına düştüğü durumlarda bu sorun yaşanır. Belirli bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemeniz gerekir. Uzun süren bekleme sonucunda sorunda değişiklik olmazsa düşük gelen voltaj sonucu elektronik kart hasar görmüş olabilir. Bu durumda servis yardımı alarak sorunu çözümletmeniz gerekir. Ancak arızanın yeniden yaşanma olasılığı da olduğu için kombi regülatörü kullanarak voltajı dengede tutmanız gerekir.

Airfel İntegrity Plus Er 13 Arıza Kodu Gaz valfi modülasyon problemi

Gaz valfi bobinlerine yeterli oranda voltaj ve akım gitmiyorsa bu sorun yaşanır. Gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Uzman servis yardımı almanız gerekir.

Airfel İntegrity Plus Er 14 Arıza Kodu : Donma Sorunu

Kalorifer sensörü 1°C sıcaklığı algıladığı zaman ana eşanjörde donma durumu tespit eder ve cihaz ekranda bu hata kodunu verir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden uzman yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Plus Er 15 Arıza Kodu :  İyonizasyon algılama akımının oluşmaması sorunu

Servis öncesi cihaza birkaç kez reset atmalısınız. Arıza durumunda yine de düzelme olmazsa eğer; iyon elektrotunda, elektronik kartta ya da gaz valfinde problem olabilir. Net teşhis yapılması için uzman yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Plus Er 17 Arıza Kodu :  Yüksek Su Basıncı Hatası

Kombi kalorifer tesisatındaki suyun 3,5 bar üzerinde olduğunu belirtir. Herhangi bir kalorifer peteğinin hava alma yerinden basınç 1,5 bara düşene kadar su alın, Su alma işlemi sonrası sorun düzelir. Ancak arızanın çok sık tekrar ettiği durumlarda, genleşme tankında, eşanjörde veya su doldurma musluğunda arıza olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Bu durumun ihmali ileride daha büyük sorunlara neden olacaktır!

Bir cevap yazın