Airfel İntegrity Condense Arıza Kodları ve Çözümleri

Airfel İntegrity Condense CP2-25 AP Kombilerde meydana gelen arıza durumlarında, ekranda beliren arıza kodlarının anlamları ve yapabilecekleriniz hakındaki yazımızı sizler icin hazırladık.

Bursa’da Airfel kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Airfel kombi arızasının tamiri için hemen arayın. Uzman teknisyenlerimiz ile sorunun nedenini bir an önce tespit ederek çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

Airfel İntegrity Condense Er 03 Arıza Kodu :  Baca gazı sensörü ısı yükü koruması devrede.
Kombi baca gazı sıcaklığının güvenlik seviyesini aştığını belirtir. Kombiyi kapatıp yeniden çalıştırın. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer atık gaz tahliye yolunda sorun olabileceğinden servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 04 Arıza Kodu : Donma sorunu.
Kalorifer gidiş suyu sensörünün 1°C sıcaklık okuduğunu belirtir. Bu durumda bir süre kadar beklemek gerekir. Ani sıcaklık değişimini önlemek adına kombi bağlantılarında sıcak su dökülmemelidir. Bu geçici bir sorundur. Bir süre sonra cihaz devreye girecektir. Cihaz düzelmez de sorun devam ederse servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 06 Arıza Kodu : Kalorifer gidiş sensörü aşırı ısı yükü koruması devrede.
Kalorifer gidiş suyu sıcaklığının güvenlik değerini aştığını belirtir. Sıcaklık 100°C ise kombi kalıcı arıza verir. Sıcaklık 87°C ise kombi geçici arıza verir. Öncelikle kalorifer vanalarına bakmalısınız. Vanalar kapalıysa açık konuma getirmelisiniz. Kombi su basıncına bakmalı, düşükse su basımı yapmalısınız. Arıza durumu düzelmezse ya da çok sık yaşanırsa servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 08 Arıza Kodu :  Aşırı limit termostatı devrede.
Kalorifer gidiş suyu sıcaklığı 90°C üstünde olduğu zaman limit termostat devreye girer ve cihazı bloke eder. Kalorifer vanalarına bakarak açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalıysa açın ve en az 3 kalorifer vanasının açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncına bakarak düşük olmadığından emin olun. Basınç düşükse eğer cihaza su basın. Kombiyi birkaç kez resetleyin. Sorun düzelmezse eğer servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 11 Arız Kodu : Yalancı alev sorunu.
Kombide yanma olmadan alev algılama sinyali aldığında ekranda bu hata kodu belirir. Bu arıza durumunda kombiyi birkaç kez resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrası sorun düzelmezse; iyon elektrodunda, gaz valfinde ya da anakartta sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel İntegrity Condense Er 12 Arıza Kodu : Alev kaybı sorunu.
Stabilizasyon süresinin sonunda alev kaybı olduğunu belirtir. Bu geçici bir hatadır. Bir süre kombinin devreye girmesi beklenmelidir. Bir süre sonra sorun düzelecektir. Sorun düzelmezse eğer servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 13 Arıza Kodu :  Güvenlik zamanı içinde alev oluşmadı.
Alev oluşumu güvenlik zamanı içinde oluşmadıysa ekranda bu hata kodu belirir. Bu durumda cihazı resetlemek gerekir. Resetleme sonrası sorunda düzelme olmazsa servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 14 Arıza Kodu : Stabilizasyon aşamasında alev kaybı sorunu.
Alev oluşumu stabilizasyonunun oluşmadığını belirtir. Bu geçici bir sorundur. Bir süre kadar beklemek gerekir. Bir süre sonra kendiliğinden düzelecektir. Uzun süre bekleme neticesinde sorun düzelmezse eğer servis yardımı almanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 15 Arıza Kodu : Ateşleme problemi.
3 ateşleme denemesi sonrasında cihazın ateşleme yapmadığını belirten kalıcı bir sorundur. Bu arıza durumunda kombiye gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz geliyorsa eğer kombiye reset atmalısınız. Resetleme işleminden sonra sorun düzelirse cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer elektronik kart, gaz armatörü, iyon-ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Bunun için servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 17 Arıza Kodu : Gaz valfi devresi sorunu.
Brülör yandığı sırada gaz valfinin kapatmasına rağmen alev sinyali algılandığını belirtir. Alev sinyali 15 saniye boyunca algılanır. Bu bir kilitlenme sorunudur. Cihazı resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrası düzelme olmazsa eğer gaz valfi ya da elektronik kartta sorun olabilir. Tespit ve müdahale için servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 18 Arıza Kodu : Gaz valfi akımı sorunu.
Gaz valfi akımının limitlerin dışında olduğunu belirtir. Kombiyi resetlediğinizde muhtemelen sorun düzelecektir. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise servis çağırınız.

Airfel İntegrity Condense Er 19 Arıza Kodu : Fan hızı sorunu.
Normal çalışma sırasında fan, ayar değerine ulaşamadığında bu sorun yaşanır. Ayrıca ilk ve son süpürmede fan ayar değerine ulaşamazsa cihaz yine bu uyarıyı verir. Bu durumda cihazı resetlemek gerekir. Reset sonrası düzelme olmuyorsa servis yardımı almak gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 20 Arıza Kodu :  Fan hızı problemi.
Fanın durduğunu belirten arıza kodudur. Cihaz bu durumda kilitlenir ve çalışmaz. Cihazı servis öncesi resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrası düzelme olmazsa eğer servisi arayarak yardım almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 21 Arıza Kodu : Düşük su basınç arızası.
Kalorifer hattındaki su basıncının düşük olduğunu belirtir. Kombi altında bulunan doldurma musluğunu sola çevirerek basıncı 1,5 bara kadar çıkarmanız gerekir. İşlem sonrası doldurma musluğunu kapatın, sorun düzelecektir. Sorun düzelmezse, işlemi yapamazsanız ya da şu sıralar çok sık aynı sorunla karşılaşıyorsanız servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 22 Arıza Kodu : Yüksek su basınç arızası.
Kalorifer hattındaki su basıncının yüksek olduğunu belirtir. Sistem basıncı 1,5 değerine gelene kadar kombiye en yakın kaloriferin hava alma müşürünü açarak oradan su almalısınız. Sistem basıncı ideal seviyeye geldiğinde sorun düzelecektir. Bu sorunu çok sık yaşıyorsanız servis çağırmanız gerekir. Ancak cihaza fazla su bastıysanız bu işlemi yaparak sorunu servis çağırmadan çözümleyebilirsiniz.

Airfel İntegrity Condense Er 23 Arıza Kodu : Kalorifer gidiş NTC sorunu.
Kalorifer gidiş NTC sensörünün görevini yapamadığını belirtir. Sensörde, bağlantılarda ya da kablolarda sorun olabilir. Tespit ve çözüm için servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 24 Arıza Kodu : Kalorifer dönüş NTC sorunu.
Kalorifer dönüş NTC sensörünün görevini yapamadığını belirtir. Sensörün yanı sıra bağlantı veya kablolarda da sorun olabileceğinden net teşhis için servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 25 Arıza Kodu : Baca gazı sensör sorunu.
Baca gazı sensörünün görevini yapamadığını belirtir. Baca gazı sensöründe, sensör bağlantılarında ya da kablolarında sorun olabilir. Bu durum için mutlaka servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 26 Arıza Kodu : Kullanım suyu NTC sorunu.
Kullanım suyu NTC sensörünün görevini yapamadığını belirtir. Bu durumda sıcak su sensöründe, sensör bağlantılarında veya kablolarında sorun olabilir. Net teşhis ve arıza onarımı için servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 27 Arıza Kodu : Dış hava sensör arızası.
Kombide dış hava sensörü bağlıysa eğer görevini yapamadığını belirtir. Sensörde ya da bağlantılarında sorun olabilir. Kombide dış hava sensörü yoksa eğer elektrik aksağını kontrol etmek gerekir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 28 Arıza Kodu : Su basınç sensörü arızası.
Kombide su basınç sondası olarak da bilinen parçanın görevini gerçekleştirmediğini belirtir. Basınç sondasında sorun olabileceği için arıza onarımı adına servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 30 / 31 / 36 / 90 Arıza Kodu : Elektronik kart sorunu.
Kombi elektronik kartının görevini yapamadığını belirtir. Bu durumda cihaz kilitlenir ve çalışmaz. Arıza onarımı için mutlaka servis yardımı alınmalıdır.

Airfel İntegrity Condense Er 32 Arıza Kodu : Voltaj sorunu.
Kombiye gelen ana güç voltajının düşük olduğunu belirtir. Bu sorun eğer çok sık yaşanırsa elektrik hattını kontrol ettirmeniz gerekir. Kombiye gelen voltaj normal değerde ölçülür ve uzun süre beklenmesine karşın sorun düzelmezse eğer kombi anakartı düşük voltaj sebebiyle arızalanmış olabilir. Müdahale için servis yardımı almalısınız. Ayrıca bu gibi durumlara karşı mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 40 Arıza Kodu : Ani ısı değişimi sorunu.
Kombide ani ısı artışı olduğunu belirtir. Kalorifer vanalarını kontrol ederek açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı şekildeyse mutlaka açın. Sorun düzelmezse servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 41 Arıza Kodu : Kalorifer gidiş-dönüş sıcaklık farkı aşımı.
Kalorifer gidiş ve kalorifer dönüş sensörleri arasında sıcaklık farkının güvenlik seviyesini aştığını belirtir. Kalorifer vanalarına bakın ve açık olduğundan emin olun. Bu geçici bir sorundur, bir süre sonra düzelebilir. Sorun düzelmez ya da çok sık yaşanırsa servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 42 Arıza Kodu : Kalorifer gidiş ve baca gazı sıcaklık farkı aşımı.
Kalorifer gidiş ve baca gazı NTC sensörler arasındaki sıcaklık farkının güvenlik seviyesini aştığını belirtir. Önce kalorifer vanalarına bakın, kapalıysa mutlaka açın. Sorun düzelmezse eğer atık gaz devresinde sorun olabileceğinden servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 43 Arıza Kodu : Kalorifer dönüş-gidiş sıcaklık farkı aşımı.
Kalorifer dönüş ve kalorifer gidiş NTC sensörleri arasındaki sıcaklık farkının güvenlik seviyesini aştığını belirtir. Servis çağırmadan önce kaloriferlerin vanalarına bakın, vanalar kapalıysa açın. Vanalar açıksa eğer bir süre kadar sorunun düzelmesini bekleyin. Arıza durumunda düzelme olmaz ya da çok sık bu sorun yaşanırsa servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 61/62/63/64/65/66/67/68/69/74 Kodu :  SCOT yanma sorunu.
SCOT kontrol devresi yanma kontrolü sorunu olarak tabir edilebilir. Bu arıza durumlarında cihaza herhangi bir işlem yapmadan servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 96 Arıza Kodu : Uzaktan resetleme durumu.
Geçici bir arıza durumudur. Çok sık aynı hatalarda görülmektedir. Kombinin şalterini kapatıp yeniden açmalısınız. Bir süre sonra cihaz düzelecektir. Düzelme olmaz da sorun devam ederse ya da çok sık bu sorunu yaşıyorsunuz servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 98 Arıza Kodu : Dış hava sensör sorunu.
Elektronik kartın görevini yapamadığını belirten hata kodudur. Elektronik karta müdahale edilmesi gerekir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 99 Arıza Kodu : Su basınç sensörü arızası.
Elektrik kartın arızalı olabileceğini belirten koddur. Bu yüzden su basınç sensörü arızası olarak karşımıza çıkar. Elektronik karta müdahale edilmesi açısından servis yardımı almanız gerekir.

 

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara