Airfel Digifel Premix Arıza ve Çözümleri

Airfel Digifel Premix kombi
Airfel Digifel Premix Yoğuşmalı Kombi

Airfel Digifel Premix kombi arızalandı, çalışmıyor. Airfel Digifel Premix kombi arızaları ve çözüm yolları, Servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı siz Airfel kombi kullanıcıları için hazırladık.

Airfel kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi 
0542 360 66 16
Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis

Digifel Premix C 20 Arızası : Kalorifer gidiş sensör sorunu.
Kombi kalorifer gidiş borusu üstünde bulunan NTC sensörde arıza olduğunda, sensör kablolarında kısa devre ya da kopukluk olduğunda bu sorun yaşanır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C 40 Arızası : Kalorifer dönüş sensör sorunu.
Kalorifer dönüş borusu üstündeki sensörde arıza olduğunu, sensör kablolarında kopukluk-kısa devre olduğunu ya da sensör borularının nemlenme yaptığını belirtir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C 28 Arızası : Baca gazı sensör sorunu.
Kombi baca gazı sensörünün arıza olabileceğini ya da baca gazı sıcaklığının okunamadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.

Digifel Premix C 78 Arızası : Basınç sensör sorunu.
Kombi basınç sensöründe sorun olabileceğini ve bu sebeple kombinin basıncı okuyamadığını gösteren arıza kodudur. Bu arıza durumunda yapabileceğiniz bir işlem söz konusu değildir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C 50 Arızası : Kullanım suyu sensör sorunu.
Kombi plaka eşanjörün üzerinde yer alan sıcak su sensöründe arıza olabileceğini, sensör borularında nemlenme, sensör kablolarında kopma-kısa devre olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda sıcak su alamazsınız. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 05 Arızası : Hava atma programı aktif.
Kombi ekranında arıza koduyla birlikte anahtar işareti de belirir. Bu bir arıza durumu değildir. Cihazın hava atma programının çalıştığını belirtir. Bir süre bekleme sonrasında kendiliğinden düzelecektir.

Digifel Premix C1 11 Arızası : Güvenlik sıcaklık seviyesi aşıldı.
Kombi Isı sensörleri üzerinden okunan değer limiti aşmış durumda ise ekranda bu arıza kodu belirir. Bu gibi durumlarda “R” konumlu reset düğmesine basmalı cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonucunda sonuç değişmezse eğer arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 10 Arızası : Limit termostat devrede.
Kombi kalorifer gidiş suyu 93°C olduğunda ya da bu sıcaklığı aştığında limit termostat emniyet açısından devreye girer. Digifel Premix model kombiyi kapatarak ekranda bu hata kodunu verir. Bu gibi durumlarda önce kombi altındaki vanalara bakılmalı, kapalı şekilde ise açık konuma çevrilmelidir. Daha sonrasında kalorifer vanalarına bakılmalı en az 3 tanesi açık olacak şekilde kullanım sağlanmalıdır. Uygulamalardan sonra arıza durumunda düzelme olmaz ise “R” konumlu reset düğmesine basılmalı resetleme işlemi maksimum 3 kez uygulanmalıdır. Uygulamalardan sonra da sonuç değişmezse eğer Airfel Servisi’ni aramalısınız. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan birçok sebep sıralanabilir: ana eşanjör, üç yollu vana, pompa gibi parçalarda sorun olabilir. Kalorifer tesisatı ya da pislik tutucu görevdeki kalorifer filtresinde tıkanma olabilir. Net tespitin ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 33 Arızası : Ateşleme sorunu.
Brülörde alev oluşumunda ya da kontrolünde problem olduğunda ekranda bu hata kodu yanıp söner. Bu gibi durumlarda önce dairedeki gaz kontrol edilmelidir. Dairede gaz var mı? Kombiye gaz geliyor mu? Bu soruların yanıtı alınmalıdır. Dairede gaz varsa, kombiye de gazın gelmesi gerekir. Tüm vanaları kontrol edin ve vanaları açın. Daire içinde gaz olduğundan da emin olun. Gaz yoksa eğer doğalgaz dağıtım şirketini arayarak bilgi ve yardımları alın. Gaz olmasına karşın bu sorun yaşanıyor ise “R” konumlu reset düğmesine basarak resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında da sonuç değişmiyorsa eğer mutlaka Airfel Servisi’ni arayın. Bu gibi arıza durumlarında; anakartta, iyonizasyon elektrodunda, ateşleme elektrodunda ya da gaz armatöründe sorun olabilir. Net tespit ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 17 Arızası : Su basıncı yüksek.
Kombi kalorifer devresindeki su basıncının yüksek olduğunu yani 2,5 bar ve üzeri olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kombiye en yakın petek havasını alarak LCD ekranda görülen basınç değeri 1.5 olana kadar su boşaltın. Bu değere geldiğinde işlemi sonlandırın, sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa da eğer “R” konumlu düğmeye basarak resetleme işlemi uygulayabilirsiniz.

Digifel Premix C1 18 Arızası : Su basıncı düşük.
Kombi kalorifer devresindeki su basıncının düşük olduğunu yani 1 barın altında olduğunu belirtir. Bu durumda basıncı yükseltmeniz gerekir. Digifel Premix kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirmeli ve LCD ekranda bar değeri 1.5 olana kadar su basmalısınız. İşlemin ardından doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın. Sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa ya da işlemi yapamazsanız servis yardımı alabilirsiniz.

Digifel Premix C1 54 Arızası : Kalorifer dönüş suyu sıcaklığı gidiş suyu sıcaklığından yüksek.
Geçici bir arıza durumudur. Bir süre kadar ekranda belirir ve daha sonra cihaz çalışmaya kaldığı yerden devam eder. Sorun ancak sık sık meydana geliyor ise mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Digifel Premix C1 29 Arızası : Fan arızası.
Kombide fanın çalışmadığını belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda sorun sadece fan ile alakalı değil elektronik kart ile alakalı da olabilir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 30 Arızası : Baca gazı güvenlik sıcaklığı aşıldı.
Baca gazı sıcaklığının 80-90°C civarında olduğunu belirtir. Bu durumda baca tıkalı ya da yoğuşma suyu giderinde tıkanma durumu söz konusu olabilir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 56 Arızası : Hatalı besleme voltaj sorunu.
Elektronik karta giden besleme voltajında sorun olabileceğini belirtir. Bu gibi durumlarda bir süre beklemeli ve cihaza müdahalede bulunmamalısınız. Voltajlar düzeldiğinde sorun da düzelebilir ve cihaz bu sırada kendini otomatik resetleyecektir. Uzun süre beklediniz ama sonuç değişmediyse eğer muhtemelen kart zarar görmüş ya da yanmış olabilir. Karta müdahale edilmesi açısından servis yardımı almalısınız. Yalnız müdahale sonrasında mutlaka “Kombi Regülatörü” kullanın. Aksi taktirde arıza durumu yeniden tekrar edebilir ve müdahale gören kart da bu durumda garantiye girmez.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Airfel Digifel Premix Kombi Resetleme

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara