Airfel Ecofel Arıza Kodları ve Çözüm

Airfel Ecofel kombi
Airfel Ecofel Kombi Arıza

Airfel Ecofel Arıza Kodları ve Çözümleri hakkındaki yazımızı siz airfel kombi kullanıcıları için hazırladık.

Airfel kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Alarko kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16

Airfel Ecofel Hata Kodları ve Çözüm Yolları

Airfel Ecofel model kombilerde digital ekran bulunmaz. Ecofel kombilerde 2 düğme bulunur. Soldaki düğme kullanım suyu sıcaklık ayar düğmesidir, sağdaki düğme ise kalorifer tesisatı sıcaklık ayar düğmesidir. Bu düğmelerin altına bakıldığında 3 led olduğunu görünür. Ledlerden birinde musluk resmi, diğerinde ikaz resmi sonuncusunda ise kalorifer peteği resmi olduğu gözlemlenir. Ortadaki uyarı ledi kırmızı, diğer iki led yeşil renkte yanar veya yanıp söner. Arıza uyarı durumları da, bu ledlerin yanmasına veya yanıp sönmesine bağlı değişir.

1. Yeşil led hızlı yanıp sönüyor, 2. kırmızı led yanıyor :  Düşük Su Basıncı
Kalorifer tesisatı su basıncının 1.0 barın altında olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kalorifer tesisatına yaklaşık olarak 1,5 bara kadar su doldurmanız gerekir. Ecofel kombinin sağ altındaki mavi renkteki doldurma musluğunu sola çevirerek panelin solunda yer alan manometre göstergesi 1,5 e gelene kadar su doldurmalısınız. Su basma işleminden sonra ledler düzelecek kombi çalışmaya başlayacaktır. Su doldurma işlemi sonrasında doldurma musluğunu kapatmayı unutmayınız. Su doldurma işleminin videosunu izlemek için tıklayınız.

Sadece 2. kırmızı led yanıyor :  Alev Yok
Bu arıza durumunda öncelikle dairenizdeki gaz vanalarını kontrol ediniz. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Vanalar açık olmasına rağmen, çeşitli sebeplerden dairenizde gaz olmayabilir. Bu yüzden dairenizde gaz olduğundan ve kombinize de gaz geldiğinden emin olmanız gerekir bunun için doğalgazlı ocağınızı açarak dairenizde gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Gaz yoksa eğer doğalgaz dağıtım şirketi ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.  Eğer dairenizde gaz varsa Ecofel kombiyi şalterinden yahut fişinden kapatıp açın. Yine düzelme olmuyorsa; kombi anakartının arızalanması, iyonizasyon ateşleme elektrotlarında sorun olması veya gaz valfinin arızalı olması sebebi ile bu durum yaşanabilir. Servis yardımı almanız gerekir.

1.yeşil led ve 2.kırmızı led yanıyor : Emniyet termostadı kapaması.
Kombideki suyun aşırı ısınması sebebi ile emniyet termostatının sistemi kapadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda önce kombinin ayarı yüksek ise düşürün. Kombi altındaki vanaların açık konumda olup olmadığına bakın. Kapalı ise mutlaka açın. Cihazınız kış modunda ise kalorifer vanalarını kontrol edin, vanalar kapalı ise açın ve en azından 2 kalorifer vanası mutlaka açık olsun. Buna rağmen arıza devam ederse cihazı şalterinden veya fişinden kapatıp yeniden açın. Arıza hala düzelmiyorsa mutlaka servisi arayın. Kombi ana eşanjöründe, üç yollu vana gurubunda veya sirkülasyon pompasında sorun olabilir. Kalorifer filtresinin tıkanması ya da kalorifer tesisatında tıkanma olması sebebi ile de bu sorun yaşanabilir. Servis çağırınız.

2.kırmızı led ve 3.yeşil led yanıyor : Baca Sistemi Hatası
Airfel Ecofel model kombiler hermetik olduğu için atık gaz sistemi fan ile sağlanır. Atık gaz sorunu yaşandığında ise; fan, prosestat ya da elektronik kartta sorun olabilir. Kombiye müdehalede bulunmadan servis çağırmanızı öneririz.

2.kırmızı led ve 3.yeşil led hızlı yanıp sönüyor : Kalorifer NTC arızası.
Kalorifer sistemi NTC sensör sorunudur. Bu arıza durumunda kalorifer sensöründe arıza, sensör borularında nemlenme, sensör bağlantılarında kısa devre ya da kopma olabilir. Servisi arayın.

1.yeşil led ve 2.kırmızı led hızlı yanıp sönüyor : Sıcak su NTC arızası.
Sıcak su NTC sensör arızasıdır. Bu arıza durumunda sıcak su sensöründe sorun, sensör borularında nem, sensör kablolarında kısa devre, kopma olabilir. Servisi arayın.

1.yeşil led ve 3.yeşil led hızlı yanıp sönüyor : Yanlış iyonizasyon sorunu.
Kombide alev algılamada sorun yaşandığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Servisi arayın.

3 led de yanıyor : Pompa blokajı
Arıza değil, Normal çalışma durumudur. Pompanın devreye girdiğini belirtir. Arıza değildir.

3.yeşil led hızlı yanıp sönüyor : Kalorifer sistemi talebi.
Arıza değil, Normal çalışma durumudur. Kalorifer sisteminin devrede olduğunu belirtir.

1.yeşil led hızlı yanıp sönüyor : Kullanım suyu talebi.
Arıza değil, Normal çalışma durumudur.Kombinin yaz konumunda olduğunu belirtir.

1.yeşil led yanıp sönüyor : Arıza değil
Normal çalışma durumudur. Normal çalışmadır.

1.yeşil led ve 3.yeşil led yanıyor : Arıza değil
Normal çalışma durumudur. Kombinin kış konumunda olup sıcak su musluğunun açıldığını yani sıcak su kullanımının sağlandığını belirtir.

3.yeşil led yanıyor : Arıza değil
Normal çalışma durumudur. Kombinin kış konumunda olup sıcak su musluğunun kapalı olduğunu yani sıcak suyun kullanılmadığını belirtir.

1.yeşil led yanıyor : Arıza değil
Normal çalışma durumudur. Kombinin yaz konumunda yani sadece sıcak su konumunda olup musluğun açık vaziyette olduğunu ve sıcak su beklentisine yanıt alındığını belirtir.

3 led de yanmıyor : Arıza değil
Normal çalışma durumudur. 3 ledin de yanmıyor olması kombinin yaz konumunda olup sıcak su talebinin olmadığını yani sıcak su musluğunun açık durumda olmadığını belirtir.

PETEM Teknik Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Osmangazi Petek Temizliği

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara