Airfel Digifel Duo Kombi Arıza ve Çözümleri

Airfel Digifel Duo kombiAirfel Digifel Duo Kombi Arıza ve Çözümleri, Airfel Digifel Duo Kombi ateşleme yapmıyor, Airfel Digifel Duo Kombi çalışmıyor ne yapmalı.

Digifel Duo model kombiler de  arıza durumunda ekranda anahtar simgesi belirir. Arıza halinde iken reset düğmesine basarsanız oluşan hata kodu ekranda belirecektir. Bu şekilde hangi sorunun yaşanıldığını anlayabilirsiniz.

Yazımızda sunacağımız bilgiler; Digifel Duo 28 KW KM1-28CE, Airfel Digifel 24 KW KB2-24CE, Digifel Duo 24 KW KM1-24CE model hermetik kombiler içindir.

Bursa’da Airfel kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Digifel Duo LP Arıza Kodu :  Düşük Su Basıncı Sorunu

Ekranda beliren LP hata kodu kombinin su basıncının 1 barın altına düştüğünü belirten arıza kodudur. Kombiye su eklemeniz  ve  su basıncını 1,5 bara çıkarmanız gerekmektedir. İşlemi kombinin altındaki su doldurma musluğu ile yapabilirsiniz. Digifel Duo kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek açmalı ve sol alt kısımda bulunan bar göstergesi 1,5 olana kadar kombiye su basınız. Basıncı yükselttikten sonra doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmayı unutmayın. Sorun çözümlenecektir. Su doldurma işlemi videosunu izlemek için tıklayınız. Düzelme olmazsa eğer kalorifer düğmesinin solundaki “R” harfindeki kırmızı butona 3 saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza durumunda yine de düzelme olmaz ise kombi su basınç sensörü arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Duo HL Arıza Kodu : Aşırı Isınma

Kalorifer gidiş suyu sıcaklığının 100°C üzerinde olduğunu belirtir. Bu durumda limit termostat kombiyi emniyete alır ve aşırı sıcaklıktan korur. Kombi bu sebeple arızaya geçer. Öncelikle kombi su basıncını kontrol ediniz. Su basıncı 1 barın altındaysa 1,5 bara gelene kadar su basınız. Ardından kaç kez de resetleme işlemi yapabilirsiniz. Sorunun düzelmediği veya sık sık tekrarettiği durumlarda servis yardımı almalısınız. Kombinizde  pompa sıkışıklığı, kombi filtresinde tıkanma, ana eşanjörde kireçlenme, üç yollu vanada konum değiştirme gibi arızalar söz konusu olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Duo AF Arıza Kodu : Baca Prosestatı Devrede

Kombi baca sisteminde ya da prosestatta sorun olduğu zaman güvenlik amacı ile elektronik kart bu hata kodunu ekranda belirtir. Bu gibi durumlarda genel olarak hava akış sorunu da yaşanıyor diyebiliriz. Prosestat,  anakart ya da fan arızası olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Bursa da kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek alabilirsiniz.

Digifel Duo HB Arıza Kodu : Kalorifer Sensörü Arızası

Kalorifer gidiş borusu üstünde yer alan kalorifer suyu sıcaklığını ölçen ntc sensöründe sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma gibi durumlar söz konusu olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Teknik açıdan net tespit ve çözüm adına sorunun yerinde görülmesi gerekir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Duo DB Arıza Kodu : Sıcak Su Sensörü Arızası

Sıcak su çıkış borusu üstünde yer alan sıcak suyun ısısını ölçen  ntc sinde sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma olması gibi durumlarda bu sorun ekranda belirir. Bu durumun birden çok sebebi olabileceğinden,  arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Bursa da kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek alabilirsiniz.

Digifel Duo BC Arıza Kodu : Brülörde Kontrol Sorunu Ya Da Ateşleme Görülmedi.

Kombi Brülöründe ateşleme veya yanma oluşmadığı zaman BC hata kodu ekranda belirir. Bu gibi durumlarda önemli olan dairenizde gazın olmasıdır. Dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakınız. Digifel Duo kombinize gaz geldiğinden  emin olmak için kombi gaz giriş vanasını kontrol ediniz. Daha sonra kombiye resetleme işlemi yapabilirsiniz. Maksimum 3 kez resetleme işlemi yapabilirsiniz. İşlem sonrasında sorun düzelmezse eğer yapabileceğinize başka bir işlem yoktur. Ateşleme sorunlarında; gaz armatörü, anakart, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Arızanın net tespiti ve sorunun çözümlenmesi için  servisi çağırmalısınız.

Digifel Duo C1 Arıza Kodu : Gaz Valfi Modülasyon Arızası

Kombi Gaz valfi bobinlerine yeteri kadar voltaj veya akım gelmediğinde ekranda bu hata kodu yer alır. Cihaz bu durumda çalışmayacak yani ateşleme yapmayacaktır. Arızanın net tespiti ve sorunun çözümlenmesi için  servisi çağırmalısınız.

Digifel Duo A5 Arıza Kodu :  Prosestat  Kapalı / Kararsızlık Var.

Kombinin ateşleme yapması esnasında fan, prosestat, gaz valfinin açılması, ateşleme elektrodunun devreye girmesi ve iyonizasyonun oluşması sıralamasında bir sorun olduğunu belirtir. Elektronik kart ekranda bu hata kodunu vererek cihazı koruma altına alır. Arızanın net tespiti ve sorunun çözümlenmesi için  servisi çağırmalısınız.

Bursa da kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek alabilirsiniz.

Digifel Duo FR Arıza Kodu : Donma Tehlikesi

Kombi Kalorifer sensörünün 1°C sıcaklığı algıladığı zaman ana eşanjörde donma tespit eder. Bu durumda elektronik kart ekranda bu hata kodunu gösterir. Bu durumda Digifel Duo model kombideki su boşaltılmalıdır. Sonrasında cihaz şalterinden kapatılmalıdır. Gaz vanası kapatılarak ana eşanjördeki ısı 5°C olana kadar beklenilmelidir. Bu işlemleri konusunda uzman teknisyen yapabilir. Uygulama sonrasında parçalarda sorun var ise tespit edilir ve ona göre gereken müdahale yapılır.