Warmhaus Minerwa Kombi Resetleme

Warmhaus Minerwa Kombi Resetleme

Warmhaus Minerwa kombi arızaya geçtiğinde, ekranında arıza kodu verdiğinde, arıza durumundan çıkarmak için kombiyi resetlemeniz gerekmektedir. Warmhaus Minerwa kombiyi resetlemek için,  kombi ekranının sağ üst köşesindeki reset düğmesine basmanız gerekir. Reset düğmesine bastığınızda kombi resetlenmiş olur. Kombiyi resetlemeniz rağmen arıza durumunda düzelme olmuyorsa  aşağıdaki kontrolleri yaptıktan sonra arıza durumunda yine düzelme olmuyor ise servis çağırınız.

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar : .

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

PETEM olarak  kombi servis hizmeti vermekteyiz bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.