Warmhaus Minerwa Kombi Arıza ve Çözümleri

Warmhaus Minerwa kombi Warmhaus Minerwa kombi arıza kodları ve çözüm yolları hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da İmmergas kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Arayın, kısa sürede gelelim. Uzman teknisyenlerimiz ile sorunun nedenini bir an önce tespit ederek çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Warmhaus Minerwa E01 Hata Kodu : Atık Gaz Sensör Arızası
Kombi atık gaz sensöründe problem olduğunu bildiren hata kodudur. Kombiyi resetleyiniz. Arıza durumunda düzelme olmaz veya arıza sürekli tekrarlar ise servis çağırmanız gerekmektedir.

Warmhaus Minerwa E02 Hata Kodu : Düşük Su Basıncı Uyarısı
Kombi kalorifer devresindeki su basıncının olması gereken değerden düşük olduğunu bildirir.  Kombiyi kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi su doldurma musluğu yardımıyla basıncı 1,5-2,0 bara gelecek kadar su doldurun, işlem sonunda su doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın! problem otomatik olarak ortadan kalkacaktır. Su basıncını yükseltmenize rağmen arıza durumu devam ediyorsa kombiyi resetleyin. Yine de düzelme olmaz ise servis çağırınız.

Warmhaus Minerwa E03 Hata Kodu : Yüksek Su Basıncı Uyarısı
Kombi kalorifer devresindeki su basıncının olması gereken değerden yüksek olduğunu bildirir. Herhangi bir peteğin hava alma yerinden su basıncı 1,5-2,0 bara inecek kadar su boşaltın, problem otomatik olarak ortadan kalkacaktır. Su basıncını düşürmenize rağmen arıza durumu devam ediyorsa kombiyi resetleyin. Yine de düzelme olmaz ise servis çağırınız.

Warmhaus Minerwa E04 Hata Kodu : Sıcak Kullanım Suyu Sensör Hatası
Kombi Sıcak Kullanım Suyu modunda çalışmıyor ancak Kalorifer ısıtma modunda çalışıyor ve  E04 hata kodu ekranda yanıp sönüyorsa sıcak kullanım sensörü arızasını bildiriyordur. Kombiyi resetlemenize rağmen arıza durumu düzelmiyorsa, servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Sensör değişecek veya bağlantılarındaki kopukluk giderilecektir.

Warmhaus Minerwa E05 Hata Kodu : Kalorifer Gidiş Sensör Arızası
Kombi ekranında E04 hata kodu yanıp sönüyorsa kalorifer sensörü arızasını bildiriyordur. Kombiyi resetlemenize rağmen arıza durumu düzelmiyorsa, servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Sensör değişecek veya bağlantılarındaki kopukluk giderilecektir.

Warmhaus Minerwa E06 Hata Kodu : Ateşleme Hatası
Kombi ve gaz sayacı  vanalarının açık olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz girişleri kapalı ise açın, yani tüm vanalar açık durumda olsun. Eğer vanalar açık ise kombiye reset atılması gerekir. Resetleme işleminde sonra da kombi düzelmiyor ise ana kart, gaz gurubu, elektrotlarda arıza olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servisi çağırmanızı tavsiye ederiz.

Warmhaus Minerwa E07 Hata Kodu : Aşırı Isınma (Limit Termostat) Sorunu
Kombi içerisindeki su sıcaklığının yükseldiğini ve bu sebeple limit termostatın açıldığını belirtir. Limit termostat aşırı sıcaklık sebebi ile kombiyi bloke eder ve bu durumda cihaz çalışmaz. Önce kombi altındaki tesisat vanalarına bakın, kapalı ise açın. Daha sonrasında kombi kış modunda ise kalorifer vanalarını kontrol edin, kapalı ise açın. Buna rağmen arıza devam ediyor ise kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi de işe yaramadı ise kombinin; ana eşanjöründe tıkanma-kireçlenme, kalorifer tesisatında tıkanıklık, kalorifer dönüş borusu içindeki filtrede tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, pompada sıkışma durumları söz konusu olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Warmhaus Minerwa E08 Hata Kodu : Alev Devresi Sorunu
Kullanıcı olarak kombiyi resetleyiniz. Arıza durumunda düzelme olmaz ise;  Elektrotta yıpranma ya da paslanma, Elektrot pozisyonunda hata, bağlantı Kablolarında kopukluk, Sıvı akış borusunda su tıkanması veya elektronik kart arızası meydana gelmiş olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Warmhaus Minerwa E09 Hata Kodu : Sikülasyon Problemi
Kombinin devir daimi yeterli şekilde yapamadığını belirtir. Bu arıza durumunda önce kombi altındaki kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaların kapalı şekilde olması durumunda açık konuma çevirmelisiniz. Aynı şekilde kalorifer vanaları da açık olmalı minimum 3 kalorifer mutlaka kullanılmalıdır. Kombiyi resetleyiniz. Arıza durumu hala devam ediyorsa; devir daim pompasında sorun olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, ( Tesisatınız eskiyse ve petek temizliği yaptırmamışsanız yarptırmanızı tavsiye ederiz ) ana eşanjörde sorun olabilir. arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Warmhaus Minerwa E11 Hata Kodu : Gaz Valfi Hatası
Kombinin gaz valfinde veya hattında sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Kombiyi resetlemeniz rağmen düzelme olmuyor ise kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yoktur. Kombi gaz valfinde, kablolarında veya anakartta arıza vardır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servisi çağırmanızı tavsiye ederiz.

Warmhaus Minerwa E13 Hata Kodu : Atık Gaz Sıcaklık Sensörü Hatası
Kombinin ekranında E13 hata kodu yanıp sönüyor ise Bacadaki aşırı gaz sıcaklık çıkış değeri > 105°C üzerine çıkmış demektir. Bir müddet bekleyerek kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumu düzelmiyor veya sık sık tekrarlıyor ise servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Warmhaus Minerwa E14 Hata Kodu : Atık Gaz Sıcaklık Sensörü Hatası
Kombinin ekranında E14 hata kodu yanıp sönüyor ise sensör arızalanmış veya bağlantılarında kopukluk var demektir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Warmhaus Minerwa E15 Hata Kodu : Fan Hatası
Kombinin ekranında E15 arıza kodu yanıp sönüyor ise baca fanı arızalanmış veya bağlantılarında kopukluk var demektir. Resetleme sonrası arıza durumu düzelmiyor ise Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Warmhaus Minerwa E16 Hata Kodu : Kalorifer Dönüş Sensör Arızası
Kombi ekranında E16 arıza kodu yanıp sönüyorsa kalorifer sensörü arızasını bildiriyordur. Kombiyi resetlemenize rağmen arıza durumu düzelmiyorsa, servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Sensör değişecek veya bağlantılarındaki kopukluk giderilecektir.

Warmhaus Minerwa E17 Hata Kodu : GİDİŞ VE LİMİT NTC’si arasındaki sıcaklık farkı (Çift Isıtma sensörü) arızalı. GİDİŞ VE LİMİT Sensor (çift NTC) arızalı .  GİDİŞ VE LİMİT Sensor (çift NTC) arızalı

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın

Warmhaus Minerwa E19 Hata Kodu : Su akış metresi ile su akışı seçimi girdi okuması Talep üzerine dâhili ısıtma suyu eksikliği TsP menüsünde yanlış parametreler ayarlanmış

 • İlk olarak yetkili servisi arayın
 • Yalnızca yetkili servis TsP Parametresini P01=0 varsayılan değeri ile ayarlamalı

Warmhaus Minerwa E20 Hata Kodu : Kalorifer Aşırı Sıcaklık, Kalorifer Isıtma Sıcaklığı. TSP 81 değeri °C Kazan çalışmıyor, ekranda E81 hata kodu yanıp sönüyor, Sistemde su eksikliği, Pompa tıkanması, Pompa arızası, Pompa teçhizatı, Tesisat tıkanması

 • İlk olarak RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın ve sorun çözüldü mü kontrol edin
 • Kazan merkezi ısıtma vanaları açık mı kontrol edin, kapalılarsa hepsini açın
 • Tüm radyatör vanaları açık mı kontrol edin, kapalılarsa açın, en az 3 metrelik radyatör açık olmalı
 • Kazanı SIFIRLAYIN ve sorun çözüldü mü kontrol edin
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E21 Hata Kodu : Delta Sıcaklık Kalorifer Isıtma akış ve Dönüşü. TSP 82 değeri °C Kazan çalışmıyor, ekranda E21 hata kodu yanıp sönüyor. Sistemde su eksikliği, Pompa tıkanması, Pompa arızası, Pompa teçhizatı, Donanım tıkanması

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın ve sorun çözüldü mü kontrol edin.
 • Kazan kalorifer ısıtma vanaları açık mı kontrol edin, kapalılarsa hepsini açın.
 • Tüm radyatör vanaları açık mı kontrol edin, kapalılarsa açın, en az 3 metrelik radyatör açık olmalı
 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın ve sorun çözüldü mü kontrol edin.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın

Warmhaus Minerwa E28 Hata Kodu : İzin verilen maksimum art arda Resetleme sayısına ulaşıldı Kullanılabilir RESETLEME sayısına erişildi. Diğer muhtemel sebepler nedeniyle çok fazla art arda kilitleme arızası (ardından sıfırlama)

 • Güç kaynağını çıkarın ve sıfırlamaya izin verilecek
 • Çözmek için Hata kodunun temel nedenini kontrol edin
 • Eğer hata yine devam ediyorsa yetkili servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E37 Hata Kodu : Düşük voltajda anormallik Kazan çalışmıyor, ekranda E37 hata kodu yanıp sönüyor Düşük voltaj < 165 VAC Elektrik şebekesi işlem modunda +/- %5 YA DA Otomatik kalibrasyon modunda< 182 VAC +/- %5

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E40 Hata Kodu : Yanlış şebeke frekans ölçümü Kazan çalışmıyor, ekranda E40 hata kodu yanıp sönüyor Yanlış frekans ölçümü, tolerans 50 Hz’den farklı şebekede +/- %5

 • Elektrik şebekesini sağlayan firmayı arayın
 • Eğer gelen frekans 50 Hz +/- %5 ise hata ortadan kalkar

Warmhaus Minerwa E41 Hata Kodu : Art arda 6 kereden fazla ateşleme kaybı Kazan çalışmıyor, ekranda E41 hata kodu yanıp sönüyor. Kısa süre içinde çok fazla dâhili ısıtma suyu talebi (1 dakika). Düşük gaz basıncı

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E42 Hata Kodu : Buton anormalliği Kazan çalışmıyor, ekranda E42 hata kodu yanıp sönüyor TsP menüsünde yanlış parametreler ayarlanmış

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E43 Hata Kodu : Oda termostatı (Opentherm) iletişim hatası Kazan çalışmıyor, 1 dakikalık iletişim hatasının ardından ekranda E43 hata kodu yanıp sönüyor Oda termostatı (Opentherm) hattı bağlantısı kopuk

 • Kazandan enerjiyi çekin ve yeniden enerji verildiğinde E43 ortadan kalkacak ve kazan ve butonlar işlevsel hale gelecek
 • Oda termostatının pillerini yenileriyle değiştirin ve oda termostatını sıfırlayın (RESET butonuna basın).
 • Kazan ve oda termostatı arasındaki kablolamayı kontrol edin ve kopukluk varsa yeniden bağlayın, eğer bağlantı başarılı şekilde gerçekleştirilmişse ekranda 19 nolu sembol görünecektir
 • Oda termostatı (Opentherm) bağlantısını yeniden bağlamak için yetkili servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E44 Hata Kodu : Fazla sayıda aralıklı ateşlemeye rağmen brülörde yanmanın gerçekleşmemesi Kazan çalışmıyor, ekranda E44 hata kodu yanıp sönüyor. Tesisat üzerindeki aralıklı kontaklar, Su hattında üzerinde çekiç etkisi, Dış Hava Sıcaklık Sensöründen birimlerinden ya da termostat köprüsü vb.den kısa süre içinde çok fazla talep.

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E62 Hata Kodu : Kalibrasyon talebi Kazan çalışmıyor, ekranda E62 hata kodu yanıp sönüyor. Kalibrasyon yapılmadı. PCB değiştirildi ancak çıkartılan PCB’nin servis anahtarı kullanılmadı. Hizmet anahtarı hasarlı ya da bağlı değil. Yazılım güncelleniyor (muhtemel)

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E77 Hata Kodu : Mutlak akım değerlerine ulaşıldı Kazan çalışmıyor, ekranda E77 hata kodu yanıp sönüyor. Gaz giriş basıncı,  Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması,  Baca ya da yanlış bacada tıkanıklık, Elektrot pozisyonu, Kablolamada kopukluklar, Yanma kalibrasyonu, Elektronik pano, Gaz vanası arızası

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın

Warmhaus Minerwa E78 Hata Kodu : Maksimum regülasyon akım değerine ulaşıldı Kazan çalışmıyor, ekranda E78 hata kodu yanıp sönüyor. Gaz giriş basıncı, Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrot pozisyonu, Kablolamada kopukluklar, Yanma kalibrasyonu, Elektronik kart, Gaz vanası arızası

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E79 Hata Kodu : Minimum regülasyon akım değerine ulaşıldı Kazan çalışmıyor, ekranda E79 hata kodu yanıp sönüyor. Gaz giriş basıncı, Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrot pozisyonu, Kablolamada kopukluklar, Yanma kalibrasyonu, Elektronik kart, Gaz vanası arızası

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E80 Hata Kodu : Elektronik gaz valfi sürücüsünde sorun Kazan çalışmıyor, ekranda E80 hata kodu yanıp sönüyor. Elektronik kart, Gaz vanası arızası

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E81 Hata Kodu : Başlangıçta yanma kilitlenmesi/ blokaj sorunu (1) Kazan çalışmıyor, ekranda E81 hata kodu yanıp sönüyor. Aşırı baca tıkanıklığı, Yanma sorunu, Yanlış baca, Gaz giriş basıncı, Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gaz yolunda yeniden dolaşım, Elektrot pozisyonu, Yanma kalibrasyonu

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E84 Hata Kodu : Tespit edilen (varsayılan) düşük gaz giriş basıncı için kapasite azaltımı Kazan çalışmıyor, ekranda E84 hata kodu yanıp sönüyor. Gaz giriş basıncı, Yanma sorunu

 • Eğer güçlü rüzgâr varsa (örneğin rüzgâr fırtınası) rüzgâr fırtınasının durmasını bekleyin ve ardından RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • EĞER sorun devam ederse yetkili servisi arayın

Warmhaus Minerwa E87 Hata Kodu : Elektronik gaz valfi devresinde sorun Kazan çalışmıyor, ekranda E87 hata kodu yanıp sönüyor. Kablolamada kopukluklar, Gaz vanası arızası

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E88 Hata Kodu : Elektronik gaz valfi devresinde arıza Kazan çalışmıyor, ekranda E88 hata kodu yanıp sönüyor. Kablolamada kopukluklar, Gaz vanası arızası

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E89 Hata Kodu : Yanma geribildirim sinyali sorunu Kazan çalışmıyor, ekranda E89 hata kodu yanıp sönüyor. Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Baca ya da yanlış boruda tıkanıklık, Elektrot pozisyonu, Kablolamada kopukluklar, Yanma kalibrasyonu, Elektronik kart, Gaz vanası arızası

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E90 Hata Kodu : Yanma düzenlenemedi Kazan çalışmıyor, ekranda E90 hata kodu yanıp sönüyor. Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrot pozisyonu, Kablolamada kopukluklar, Yanma kalibrasyonu, Elektronik kart, Gaz vanası arızası

 • Yanlış baca YA DA baca gaz tıkanıklığını kontrol edin.
 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E92 Hata Kodu : Hava dengelemesi aktif Kazan çalışmıyor, ekranda E91 hata kodu yanıp sönüyor. Muhtemel rüzgâr varlığı, Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrot pozisyonu, Yanma kalibrasyonu, Minimum güç ayarı

 • Yanlış baca YA DA baca gaz tıkanıklığını kontrol edin.
 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E93 Hata Kodu : Yanma düzenlenemedi (geçici) Kazan çalışmıyor, ekranda E93 hata kodu yanıp sönüyor. Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrot pozisyonu, Yanma kalibrasyonu, Gaz vanası arızası, Elektronik pano

 • Yanlış baca YA DA baca gaz tıkanıklığını kontrol edin.
 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E94 Hata Kodu : Muhtemel düşük gaz basıncı ya da egzoz yenden dolaşımı Kazan çalışmıyor, ekranda E94 hata kodu yanıp sönüyor. Gaz giriş basıncı DÜŞÜK, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrotta yıpranma ya da pas, Elektrot pozisyonu, Yanma kalibrasyonu, Gaz vanası arızası, Elektronik pano

 • Yanlış baca YA DA baca gaz tıkanıklığını kontrol edin.
 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E95 Hata Kodu : Aralıklı yanma değeri Kazan çalışmıyor, ekranda E95 hata kodu yanıp sönüyor. Elektrot ve topraklama donanımı, Elektrotta yıpranma ya da pas, Elektrot pozisyonu, Yanma kalibrasyonu

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E96 Hata Kodu : Baca ya da temiz hava emiş yolu tıkanıklığı Kazan çalışmıyor, ekranda E96 hata kodu yanıp sönüyor. Bacada tıkanıklık, Temiz hava emme yolunda tıkanıklık

 • Yanlış baca YA DA baca gaz tıkanıklığını kontrol edin.
 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın

Warmhaus Minerwa E98 Hata Kodu : Yazılım hatası, PCB başlangıç hatası arızası Kazan çalışmıyor, ekranda E98 hata kodu yanıp sönüyor. Kazan yazılım sorunu

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Warmhaus Minerwa E99 Hata Kodu : Genel hata Kazan çalışmıyor, ekranda E99 hata kodu yanıp sönüyor. Kazan elektronik donanım sorunu

 • RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
 • Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.

Bir cevap yazın