Viessman Vitodens 100 Kombi Resetleme

Viesmann Vitodens 100 model kombilerde meydana gelen arıza durumlarında kombiyi resetlemek için, kalorifer düğmesinin (Aşağıdaki resimde D harfinde gösterilen düğme) en sonunda ‘RESET’ yazan bir bölüm göreceksiniz. Düğmeyi çevirerek bu yere kadar getirin, daha sonra eski konumuna getirin, Bu şekilde kombiyi resetlemiş olursunuz. Resetleme uygulaması kombi arızadan çıksın diye yapılmalıdır. Bu sebeple de kombi arızadan çıkana dek işlemi birkaç kez daha devam ettirin. Sorun yine de devam etmekte ise mutlaka servisi arayınız.

Arızanın düzelmemesi halinde ( aşağıda bahsedeceğimiz kontrolleri yaptıktan sonra ) resetleme işlemini en fazla 3 kez tekrarlayınız. Sorun düzelmezse servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar : 

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

PETEM olarak Bursa’da kombi servis hizmeti vermekteyiz bizi arayabilir veya WhatsApp hattımızdan anında ayrıntılı bilgi ve teknik destek alabilirsiniz.

Bilgi İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.