Vessen Vx 24 Fi Kombi Resetleme

Vessen Vx 24 Fi Kombilerde resetleme işlemi için özel bir düğmesi bulunmamaktadır. Kombi arızaya geçtiği zaman arızadan çıkarmak için merkezi ısıtma ayar düğmesini kullanmanız gerekmektedir. Düğmeyi ” off/reset ” konumuna getirip kısa bir süre bekledikten sonra yeniden sadece sıcak kullanım suyu  için ” güneş ” işareti  konumuna, kaloriferler çalışacaksa sağa doğru çevirerek istediğiniz sıcaklık ayarına getiriniz.

Arızanın düzelmemesi halinde ( aşağıda bahsedeceğimiz kontrolleri yaptıktan sonra ) resetleme işlemini en fazla 3 kez tekrarlayınız. Sorun düzelmezse servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar : 

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

PETEM olarak kombi servis hizmeti vermekteyiz bizi arayabilir veya WhatsApp hattımızdan anında ayrıntılı bilgi ve teknik destek alabilirsiniz.

Bilgi İçin Tıklayınız

 

 

 

Petek Arası Temizleme

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır? Ne zaman Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.