Thermex Rigel Kombi Arıza ve Çözümleri

Thermex Rigel 1A Hata Kodu : Dış hava sıcaklığı sensörü arızalı. Kombiyi resetleyiniz ( Kombiyi kapatıp açınız ) Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanız gerekmektedir.

Thermex Rigel 2A Hata Kodu : Kalorifer dönüş sensör arızası. Kombiyi resetleyiniz ( Kombiyi kapatıp açınız ) Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanız gerekmektedir.

Thermex Rigel 3A Hata Kodu : Yüksek su basıncı hatası. Kalorifer tesisatı basıncı 2.5 bara ulaştığında kombi ekranında 3A hatasını verir. Arıza durumunun düzelmesi için, herhangi bir peteğin hava alma yerinden basınç 1,5 bara düşene kadar su alınız. Basınç 2 barın altına indiğinde arıza durumu kendiliğinden sona erecektir.

Thermex Rigel 4A Hata Kodu : Dahili parametreler karıştı. Kombiyi resetleyiniz ( Kombiyi kapatıp açınız ) Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanız gerekmektedir.

Thermex Rigel 5A Hata Kodu : Sirkülasyon problemi. Eğer gidiş hattı ile dönüş hattı arasındaki sıcaklık farkı 25C yi geçerse kombi ekranında bu hata kodu görülür. Kullanıcı olarak öncelikle en az 2 kalorifer peteğinin açık olduğundan emin olunuz. Peteklerinizde hava olmadığından emin olmak için havalarını alınız ve kombi su basıncının 1,5 – 2 bar aralığında olduğundan emin olunuz. Kombiyi resetleyiniz ( Kombiyi kapatıp açınız ). Arıza durumunda düzelme olmuyor ise ısı sensörlerinde, sirkülasyon pompasında arıza olabilir veya kalorifer tesisatında tıkanma meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanız gerekmektedir.

Thermex Rigel 6A Hata Kodu : Cihaz voltajı hatalı. Kombi besleme geriliminin olması gereken değerlerin dışında olduğu zamanlarda kombi kendisini korumak amacıyla kilitler. Bir süre bekleyiniz. Arıza durumunda düzelme olmaz ise servis çağırmalısınız. Dairenizin voltajı düşük olabilir veya kombi anakartı arızalanmış olabilir.

Thermex Rigel 7A Hata Kodu : Sirkülasyon problemi. Eğer gidiş hattı ile dönüş hattı arasındaki sıcaklık farkı 35C yi geçerse kombi ekranında bu hata kodu görülür. Kullanıcı olarak öncelikle en az 2 kalorifer peteğinin açık olduğundan emin olunuz. Peteklerinizde hava olmadığından emin olmak için havalarını alınız ve kombi su basıncının 1,5 – 2 bar aralığında olduğundan emin olunuz. Kombiyi resetleyiniz ( Kombiyi kapatıp açınız ). Arıza durumunda düzelme olmuyor ise ısı sensörlerinde, sirkülasyon pompasında arıza olabilir veya kalorifer tesisatında tıkanma meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanız gerekmektedir.

Thermex Rigel 8A Hata Kodu : Sensör hatası. Kombi sensör bağlantılarının yanlış olduğu veya arızalı olduğudu anlamına gelir. Kombiyi resetleyiniz ( Kombiyi kapatıp açınız ) Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanız gerekmektedir.
Thermex Rigel 9A Hata Kodu : Fan düşük devir
Bu arıza ön süpürmeden brülörün ateşleme aşamasına geçmesini engeller.
Bacayı kontrol ediniz.
Yetkili servis isteyin.
10.A Fan yüksek devir Bu arıza ön süpürmeden brülörün ateşleme aşamasına geçmesini engeller. Yetkili servis isteyin.
11.A Ana eşanjörde aşırı sıcaklık.
SICAK SU konumunda eğer MI sensörü sıcaklığı >89°C algılanırsa sinyal
verir. Sıcaklık <75°C olunca kaybolur.Cihazı kapatıp açmayı deneyin.
Yetkili servis isteyin.
12.A Su basıncı düşük
Su basıncı <0,5 bar ise) algılanır. Su basınç presostatı kapanınca açılırsa
(veya su basıncı >0,9 bar olunca) kaybolur.
Cihaza su ekleyiniz
(1 – 1,5 bar arası)
13.A Su basınç sensörü arızalı Cihazı kapatıp açmayı deneyin. (Resetleyiniz) Yetkili servis isteyin.
14.A Ana eşanjör donmuş MI sensörü sıcaklığı ≤ 2° ise algılanır ve MI sensörü >5°C olunca kaybolur. Yetkili servis isteyin.
16.A
Sıcak su sensörü arızalı (kullanım
suyu)
Arıza ortadan kalkana kadar brülör çalışmaz. Cihazı kapatıp açmayı
deneyin.
Yetkili servis isteyin.
17.A
MI sensörü arızası (kalorifer
suyu )
Arıza ortadan kalkana kadar brülör çalışmaz. Cihazı kapatıp açmayı
deneyin.
Yetkili servis isteyin.
1.L Elektronik kart Eeprom arızası Cihazı kapatıp açmayı deneyin. (Resetleyiniz) Yetkili servis isteyin.
2.L STB Emniyet termostatı Cihazı kapatıp açmayı deneyin. (Resetleyiniz) Yetkili servis isteyin.
3.L
Alevin kaybolması veya ateşleme
arızası
Cihazı kapatıp açmayı deneyin. (Resetleyiniz) Yetkili servis isteyin.
4.L
Ateşleme başlangıcında alev
sinyali algılandı
Cihazı kapatıp açmayı deneyin. (Resetleyiniz) Yetkili servis isteyin.
5.L Sahte alev arızası
Brülör OFF duruma geçtikten sonra alev sinyali algılandı. Cihazı kapatıp
açmayı deneyin. (Resetleyiniz)
Yetkili servis isteyin.
6.L Baca termostatı. Tüm talepler engellenir. Cihazı kapatıp açmayı deneyin. (Resetleyiniz) Yetkili servis isteyin.
7.L Ateşleme hatası
Brülör kontrol arızası Brülör kontrolü arıza durumuna geçer. Cihazı kapatıp
açmayı deneyin. (Resetleyiniz)
Yetkili servis isteyin.

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara