Altus AL 24 KH Plus Kombi Arıza ve Çözümleri

Altus E1 Hata Kodu :  Ateşleme Problemi

Dairenizde gaz olduğundan emin olun.  Kombiyi birkaç kez resetleyin eğer düzelme olmazsa  elektronik kart, gaz valfi ya da elektrotlar arızalı olabilir. Servis çağırınız.

Altus E2 Hata Kodu :  Aşırı Sıcaklık Hatası

Tesisat su basıncını kontrol edin, basınç düşükse kombiye su basmanız gerekir. Peteklerin havasını kontrol edin. Daire içinde en az 1-2  peteğin açık olduğundan emin olun. Petek vanalarını kontrol edin vanalar kapalıysa eğer açın. Kombiyi  resetleyin. Hala  düzelme olmuyorsa servis çağırmanız gerekir.

Altus E3 Hata Kodu : Baca Sensör Hatası

Baca Atık gaz sisteminde bir sorun olduğunu belirtir. Cihazınız hermetik olduğu için baca fanı, sensör veya elektronik kart gibi parçalarda sorun olabilir. Servis çağırmalısınız.

Altus E4 Hata Kodu : Düşük Su Basıncı

Altus Kombinizin tesisat su basıncının düşük olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda doldurma musluğu ile kombiye su basınız. Kombinin altında  olan su doldurma musluğu ile su basıncını yaklaşık  1,5 bara çıkarmanız gerekir. Kombi basıncını yükselttikten sonra doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa, sorun çok sık tekrar ederse veya işlem yapılamazsa servis çağırınız.

Altus E4 Hata Kodu : Gaz Valfi Arızası

Gaz valfinin sağlıklı çalışmadığını, arızalandığını çalışmadığını belirten arıza kodudur. Servis öncesi kombiyi resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmazsa eğer gaz valfi ya da elektronik kart sorunu olabilir.

Altus E6 – E7  Hata Kodu :  Sıcak Su Sensörü Arızası

Kullanım suyu sensöründe, sensör bağlantılarında veya sensörün bağlı olduğu borularda sorun olabileceğini belirtir. Elektronik kart arızası da olabileceğinden servis çağırmanız gerekli.

Altus E8 Hata Kodu : Aşırı Isınma Arızası

Kombiyi resetlediğinizde sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa eğer işlemi birkaç kez daha tekrar etmelisiniz. Yine düzelmez ise servis çağırınız.

Altus E9 Hata Kodu : Ana Kumanda Dahili Ayar Düğmesi Sorunu

Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmadığından servis çağırınız.

Altus E0 Hata Kodu : Bağlantı Sorunu

Sağlıksız bağlantı olarak da tanımlayabileceğimiz  arıza kodudur. Kombi bağlantılarının sağlıklı bir şekilde yapılmadığını belirtir. Düzeltilmesi için servis çağırınız.

Altus EA Hata Kodu : Isıtma Suyu Dönüş Sistemi Sensörü Arızası

Isıtma suyu dönüş sensöründe arıza olabileceğini, sensör bağlantılarında, sensöre bağlı borularda veya elektronik kartta sorun olabileceğini belirtir. Servis çağırınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.