Altus HK 20 Arıza Kodları ve Çözümleri

Altus HK 20 Kombi Arıza

Altus HK 20 Kombi ateşleme yapmıyor. Altus HK 20 Kombi arızalandı çalışmıyor ise arıza kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Altus A01 Arıza Kodu :  Başarısız Ateşleme Problemi

Kullanıcı olarak, dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olmak için gaz vanalarını kontrol ediniz. Gaz vanaları kapalıysa açarak boru ile vananın aynı hizada olmasını sağlamalısınız. Gaz vanaları açıksa eğer kombinize reset atmalısınız. Resetleme işlemini bir iki kez tekrarlayabilirsiniz. Yine de sonuç alamadıysanız eğer; anakart, iyon elektrotu, ateşleme elektrotu veya gaz valfi arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Tüm şehirlerde kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir, whatsApp hattımızdan ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

Altus A02 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Sorunu

Kombinin aşırı ısınması durumuna karşı koruyan emniyet termostatın da  sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Kombiyi  resetleyiniz, arıza durumunda düzelme olmaz veya sorun sürekli tekrarlar ise arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Altus A03 Arıza Kodu : Baca Sensör Sorunu

Bu durumda; fan, prosestat, elektronik kart gibi parçalarda sorun olabilmektedir. Kombiyi resetleyiniz arıza durumunda düzelme olmaz veya sık sık tekrarlar ise kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yoktur, arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Altus A05 Arıza Kodu :  Kalorifer  Sensörü Arızası

Kalorifer gidiş suyu sensöründe sorun olabileceğini, sensör borularında nemlenme, sensör bağlantılarında kısa devre ya da kopma olabileceğini, elektronik kartta sorun olabileceğini belirten bir arıza kodudur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Tüm şehirlerde kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir, whatsApp hattımızdan ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

Altus A06 Arıza Kodu :  Sıcak Su Sensör Arızası

Sıcak su sensörü, sensör bağlantıları veya sensör borularında sorun olabileceğini belirtir. Elektronik kart ile alakalı bir arıza durumu da söz konusu olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Altus E10 Arıza Kodu : Düşük Basınç Uyarısı

Kombi tesisatındaki su basıncının düşük olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda tesisata  su basmak gerekir. Basınç seviyesi 1,5 bar civarında olmalıdır. İşlem için kombinin altındaki su  doldurma musluğunu kullanarak Basıncı 1,5 bara kadar yükseltin. İşlem sonrasında doldurma musluğunu kapatın. Sorun büyük ihtimal ile düzelecektir. Arıza durumunda düzelme olmaz veya çok sık su eklemek ( bir kaç günde bir ) zorunda kalıyorsanız. Su basınç sondasında arıza, kalorifer tesisatında su kaçağı veya genleşme tankı arızası meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Altus E26 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Problemi

Kombide aşırı ısınma nedeniyle meydana gelen arızadır. Bu gibi durumlarda önce kombi tesisatında su olduğundan emin olmalısınız. Su eksikse kombiye su basmanız gerekir. Kombi tesisatında su varsa eğer kombiniz kış konumundayken arızaya geçtiyse petek vanalarını kontrol etmelisiniz. En azından 3-4 petek vanası mutlaka açık ve kullanılır durumda olmalıdır. Arızada düzelme olmazsa eğer kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmuyorsa eğer; tesisat tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş olabilir, pompa devir düşürüyor olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

PETEM Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.