Altus HK 20 Arıza Kodları ve Çözümleri

altus hk 20 kombi
Altus HK 20 Kombi Arıza

Altus HK 20 Kombi ateşleme yapmıyor. Altus HK 20 Kombi arızalandı çalışmıyor ise arıza kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Altus kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Altus Kombi A01 Arıza Kodu Nedir

Başarısız Ateşleme Problemi. Kullanıcı olarak, dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olmak için gaz vanalarını kontrol ediniz. Gaz vanaları kapalıysa açarak boru ile vananın aynı hizada olmasını sağlamalısınız. Gaz vanaları açıksa eğer Altus kombi resetleme işlemini gerçekleştirin. Resetleme işlemini bir iki kez tekrarlayabilirsiniz. Yine de sonuç alamadıysanız eğer; anakart, iyon elektrotu, ateşleme elektrotu veya gaz valfi arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Altus Kombi A02 Arıza Kodu Nedir

Aşırı Isınma Sorunu. Kombinin aşırı ısınması durumuna karşı koruyan emniyet termostatın da  sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Altus kombi resetleme işlemini gerçekleştirin. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmaz veya sorun sürekli tekrarlar ise arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Altus Kombi A03 Arıza Kodu Nedir

Baca Sensör Sorunu. Bu durumda; fan, prosestat, elektronik kart gibi parçalarda sorun olabilmektedir. Altus kombi resetleme işlemini gerçekleştirin. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz veya sık sık tekrarlar ise kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yoktur, arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Altus Kombi A05 Arıza Kodu Nedir

 Kalorifer  Sensörü Arızası. Kalorifer gidiş suyu sensöründe sorun olabileceğini, sensör borularında nemlenme, sensör bağlantılarında kısa devre ya da kopma olabileceğini, elektronik kartta sorun olabileceğini belirten bir arıza kodudur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Altus Kombi A06 Arıza Kodu Nedir

Sıcak Su Sensör Arızası. Sıcak su sensörü, sensör bağlantıları veya sensör borularında sorun olabileceğini belirtir. Elektronik kart ile alakalı bir arıza durumu da söz konusu olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Altus Kombi E10 Arıza Kodu Nedir

Düşük Basınç Uyarısı. Kombi tesisatındaki su basıncının düşük olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda tesisata  su basmak gerekir. Basınç seviyesi 1,5 bar civarında olmalıdır. İşlem için kombinin altındaki su  doldurma musluğunu kullanarak Basıncı 1,5 bara kadar yükseltin. İşlem sonrasında doldurma musluğunu kapatın. Sorun büyük ihtimal ile düzelecektir. Arıza durumunda düzelme olmaz veya çok sık su eklemek ( bir kaç günde bir ) zorunda kalıyorsanız. Su basınç sondasında arıza, kalorifer tesisatında su kaçağı veya genleşme tankı arızası meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Altus Kombi E26 Arıza Kodu Nedir

Aşırı Isınma Problemi. Kombide aşırı ısınma nedeniyle meydana gelen arızadır. Bu gibi durumlarda önce kombi tesisatında su olduğundan emin olmalısınız. Su eksikse kombiye su basmanız gerekir. Kombi tesisatında su varsa eğer kombiniz kış konumundayken arızaya geçtiyse petek vanalarını kontrol etmelisiniz. En azından 3-4 petek vanası mutlaka açık ve kullanılır durumda olmalıdır. Arızada düzelme olmazsa eğer Altus kombi resetleme işlemini gerçekleştirin. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmuyorsa eğer; tesisat tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş olabilir, pompa devir düşürüyor olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın