Immergas Alpha Eco Kombi Arıza Kodları

İmmergas Alpha eco kombi arıza kodları ve kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

alpha eco kombi

Bursa’da İmmergas kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. İmmergas kombi arızasının tamiri için hemen arayın. Uzman teknisyenlerimiz ile sorunun nedenini bir an önce tespit ederek çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Alpha Eco 01 Arıza Kodu : Ateşleme Hatası
Öncelikle gaz vanalarını kontrol edin ve dairenizde gaz olduğundan emin olun. Konut içinde gaz yoksa bölgenizin doğalgaz dağıtım firmasını arayarak bu konudaki bilgi ve yardımları alın. Dairenizde gaz varsa eğer ekranın üstündeki RESET düğmesine basılı tutarak kombiyi resetleyin. Bu işlemi arıza düzelmezse birkaç kez daha uygulayın. Arızada yine bir düzelme durumu olmuyorsa eğer; Elektrotlarda, gaz armatöründe ya da anakartta problem olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırın.

Alpha Eco 02 Arıza Kodu : Aşırı ısı emniyet termostatı sorunu.
Normal çalışma evresindeyken herhangi bir aksaklık sebebi ile cihaz içerisindeki suyun aşırı ısındığını ve aşırı emniyet termostatının devreye girerek cihazı bloke ettiğini belirtir. Önce kalorifer ve kombi altındaki tesisat vanalarına bakın. Vanalar kapalıysa açın. Kombide RESET düğmesine basarak cihazı birkaç kez resetleyin. Ancak yine de düzelme olmazsa eğer; pompa, ana eşanjör, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Tesisat tıkanmış veya filtrede tıkanıklık olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırın.

Alpha Eco 03 Arıza Kodu : Baca termostat arızası.
Oluşan herhangi bir arıza sebebi ile atık gazda aşırı sıcaklık meydana geldiğini belirtir. Bu arıza durumunda servis önce RESET düğmesine basılı tutarak kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında sorunda düzelme olmazsa eğer arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırın.

Alpha Eco 04 Arıza Kodu : Bağlantıların dayanıklılık engeli durumu.
Anakart gidiş sensöründe arıza belirlediği zaman bu sorun yaşanır. Bu durumda kombi çalışmaz. Bağlantıların kontrol edilmesi gerekir. Sensör ya da anakartta sorun olabileceği için net tespit ve müdahale için mutlaka servis çağırmalısınız.

Alpha Eco 05 Arıza Kodu : Gidiş suyu sensör arızası.
Anakartın gidiş suyu sensöründe arıza belirlediğini belirtir. Bu arıza durumunda kombide çalışma olmaz. Sensör bağlantılarında, sensörde, borularda, kablolarda sorun olabilir. Net tespit için servis yardımı almanız gerekir.

Alpha Eco 06 Arıza Kodu : Kullanım suyu sensör arızası.
Anakartın kullanım suyu sensöründe arıza ya da hata tespit ettiğini belirtir. Kombi sıcak su verebilir ancak beklenen verim elde edilemez. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırın.

Alpha Eco 08 Arıza Kodu : Maksimum reset uyarısı.
Arıza durumlarında resetleme işlemi en fazla 5 kez yapılmalıdır. 1 saat sonrasında arıza yine düzelmiyorsa bir 5 resetleme işlemi daha uygulanabilir. Ancak 1 saat içerisinde cihaz 5 ten fazla resetlenirse cihaz aşırı reset uyarısı verir. Yani ekranda bu uyarı kodu belirir. Cihazı şalterinden kapatıp açarsanız ekrandan bu hata kodu silinir.

Alpha Eco 10 Arıza Kodu : Tesisat basıncı yetersiz.
Kombinin sağlıklı ve düzgün çalışması adına tesisatta yeterli derecede basınç tespit edilemediğini belirten uyarıdır. Kombide önce bar göstergesine bakın. Muhtemelen 1 bar altını gösterir. Kombi altında monteli olan doldurma musluğu ile kombi barını 1,5 bara kadar çıkarın yani kombiye su basın. Su basma işleminden sonra arıza durumu düzelir. Tabi işlem sonrası mutlaka doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Sorun düzelmezse, işlemi çok sık tekrarlamak durumunda kalırsanız veya işlemi yapamazsanız mutlaka servis çağırmalısınız.

Alpha Eco 15 Arıza Kodu : Konfigurasyon arızası.
Elektronik kartın bir anormallik tespit ettiğini belirtir. Bu durumda kombinin doğru yapılandırılmış olduğundan emin olmak gerekir. Kombi resetlemeye gerek kalmadan da düzelebilir. Ancak arıza durumunda düzelme olmazsa eğer mutlaka teknik servis çağırmalısınız.

Alpha Eco 16 Arıza Kodu : Fan sorunu.
Fanda mekanik veya elektronik bir arıza durumu olabilir. Cihaza servis gelmeden önce RESET düğmesine basarak reset atmalısınız. Resetleme sonrasında düzelme durumu olmazsa eğer servis çağırmanız gerekir.

Alpha Eco 20 Arıza Kodu : Parazit alev engelleme durumu.
Tesisat devresinde kaçak varsa ya da alev kontrol anormalliği varsa bu sorun yaşanır. Önce RESET düğmesine basarak kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme durumu olmazsa eğer mutlaka servis yardımı almalısınız.

Alpha Eco 24 Arıza Kodu : Tuş takımı sorunu.
Anakart tuş takımında bir arıza belirlediği zaman bu sorun yaşanır. Kombiyi resetlemeye gerek kalmadan sorun düzelecek ve cihaz kendiliğinden çalışmaya başlayacaktır. Uzun süre bekleme sonrası arıza durumunda düzelme olmazsa eğer servis çağırmalısınız.

Alpha Eco 29 Arıza Kodu : Atık gaz sensörü sorunu.
Kombi bu durumda çalışmaz. Cihazın atık gazında problem olabileceğini belirtir. Bu parçalar; prosestat, elektronik kart veya fan gibi parçalardır. Net teşhis için ve arıza onarımı için servis çağırmalısınız.

Alpha Eco 31 Arıza Kodu : CAR ile iletişim sorunu.
Kombi ile CAR arasında iletişim kaybı olduğunu belirtir. Bu durumda cihazın enerjisi kesilerek yeniden güç verilmelidir. Arıza durumunda düzelme olmazsa servis çağırmanız gerekir.

Alpha Eco 36 Arıza Kodu : IMG Bus bağlantında kopma var.
Kumanda panelinde oluşan bir arıza sebebi ile bölgeleri kontrol etmekte olan ünite kumanda paneli arasında ya da IMG Bus üzerinde iletişim kaybolur. Kombi bu durumda ortamı ısıtmaz. Çalışmasını durdurur. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Servis yardımı almalısınız.

Alpha Eco 37 Arıza Kodu : Düşük güç kaynağı gerilimi.
Şebeke elektrik voltajının kombinin doğru çalışma adına ön görülen sınırların altına düştüğünü belirtir. Normal koşullarda kombi kendini yeniler, kullanıcının resetleme işlemi yapmasına gerek yoktur. Ancak uzun süre bekleme sonrası düzelme durumu olmazsa eğer servis çağrılmalıdır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için kombi regülatörü kullanmanız gerekir.

Alpha Eco 38 Arıza Kodu : Alev sinyali kaybı.
Kombinin doğru şekilde ateşlediğini ve brülör alevin beklenmedik bir sönüş meydana getirdiğini belirtir. Yeniden ateşleme denemesi yapılır. Bu durumda kombinin resetlenmeye gerek kalmadan düzelmesi gerekir. Ancak uzun süre bekleme sonrası düzelme durumu olmazsa yine de servis çağırmanız gerekir.

Alpha Eco 43 Arıza Kodu : Sürekli alev sinyali kaybı sebebiyle arıza durumu.
Önceden yaşanmış olan 38 arıza kodu birkaç kez daha olduğunda blokaj durumu olur. Blokajı kaldırmak için RESET düğmesine basın. Bu işlemi sorun düzelmezse eğer arka arkaya birkaç kez daha uygulayın. Yine de arıza durumunda bir düzelme durumu olmuyorsa mutlaka servis çağırmanız gerekir.

Alpha Eco 44 Arıza Kodu : Gaz valfinin maksimum açık kalma süresinin aşılması durumu.
Gaz vanası beklenenden daha büyük bir saat açık kalırsa eğer bu sorun yaşanır. Bu durumda RESET düğmesine basarsanız sorun düzelecektir. Ancak düzelme durumu olmazsa eğer servis çağırmalısınız.

Alpha Eco 46 Arıza Kodu : Düşük sıcaklık termostatı müdahalesi.
Normal işletim sırasında, arıza sebebiyle düşük sıcaklık çıkışında aşırı sıcaklık artışı olursa kombi bu durumda bloke olur. Bu durumda yeterli soğutma sonrasında termostat resetlenmelidir. Resetleme sonrası düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız.

Alpha Eco 47 Arıza Kodu : Düşük brülör gücü.
Yakalanan yüksek baca sıcaklığı sebebiyle kombi kendi zarar görmesin diye çıkış gücünü azaltır. Ekranda bu uyarı kodu belirir. Bir süre sonra düzelecektir. Düzelme olmazsa servis çağırmalısınız.

Alpha Eco 51 Arıza Kodu : CAR Wireless ile iletişim sorunu.
Kombi ile CAR arasında iletişim sorunu olduğunda Wireless versiyonu belirtir. Bu an itibariyle kontrol yalnızca kombi kontrol paneli üzerinden olur. CAR Wireless çalışması denetlenmeli, pil kontrol edilmeli gereken müdahaleler yapılmalıdır. Bunun için de mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Alpha Eco 59 Arıza Kodu : Elektrik enerjisi ağ frekans bloğu.
Güç frekansı başdaştırıcısını algılar. Elektrik güç kaynağında anormallik olduğunu belirtir. Kombi bu durumda çalışmaz. Arızanın net tespiti ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Alpha Eco 62 Arıza Kodu : Kalibrasyon isteğini tamamlar.
Elektronik yönetim kurulumunda kalibrasyon yokluğunu algılar. Elektronik kartın değiştirilmesi halinde kontrol yapılmalıdır ya da parametreler bölümünde hava ve gaz için bir varyasyon gerektirir. Kombi bu durumda çalışmaz. Servis çağırmalısınız.

Alpha Eco 72 Arıza Kodu : Hızlı kalibrasyon isteği.
Bazı parametre değişikliği algılanmış olabilir. Kombi çalışmaz. Net arıza tespiti ve onarımı için servis çağırmalısınız.

Alpha Eco 73 Arıza Kodu : Yüksek akış sonda ofset algılandı.
Bağdaştırıcının bir anormallik algıladığını belirtir. Bu durumda sonda da sorun olabilir, yanlış konumlandırma olabilir, dolaşım yetersizliği olabilir ya da su yan ısı eşanjöründe tıkanma olabilir. Kombiyi resetlemeye gerek kalmadan arıza durumu düzelebilir. Ancak sorunda düzelme durumu olmazsa servis çağırmalısınız.

Alpha Eco 74 Arıza Kodu : Gidiş senörü sorunu.
Anakartın gidiş sensöründe bir anormallik tespit ettiğini belirtir. Sensörde, sensör kablolarında, sensör borularında sorun olabilir. Tespit ve çözüm için servis çağırmalısınız.

Alpha Eco 77 Arıza Kodu : Yakıt kontrolünde anormallik durumu.
Akımın tespit edilir range dışında olduğunu belirtir. Cihaz bu durumda çalışmaz. Arızanın tespiti ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Alpha Eco 78 Arıza Kodu : Yakıt kontrolünde anormallik durumu.
Gaz vanasında yüksek akım tespit edildiğini belirtir. Cihaz çalışmaz. Uzman yardımı almanız gerekir.

Alpha Eco 79 Arıza Kodu : Yakıt kontrolünde anormallik durumu.
Gaz vanasında düşük akım tespit edildiğini belirtir. Kombi çalışmaz. Uzman yardımı almanız gerekir.

Alpha Eco 80 Arıza Kodu : Anakart arızasından engelleme durumu.
Anakartın arızalı olduğunu belirtir. RESET düğmesine basarak cihaza birkaç kez reset atın. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmazsa eğer mutlaka servis çağırarak yardım talep etmeniz gerekir.

Alpha Eco 84 Arıza Kodu : Yanma anormali devam eden güç azaltma.
Gaz hattı kaynağında düşük basınç tespit edildiğini belirtir. Bu yüzden cihazın gücü sınırlanır ve sorun olduğunu bu hata kodu ile bildirir. Bir süre kadar beklemeli, sorunda düzelme olmazsa uzman yardımı almalısınız.

Alpha Eco 87 / 88 Arıza Kodu : Gaz vanası denetim bloğu.
Gaz vanası kontrol bileşenlerinin bir arıza tespit ettiğini belirtir. Kombi çalışmaz. Tespit ve onarım için servis çağırmalısınız.

Alpha Eco 89 Arıza Kodu : Kararsız yakıt sinyali.
Alevin kararsız olduğunu belirtir. Baca gazı devir daim varlığı, kararsız gaz basıncı, fan hızı kararsız ya da sistemde arıza var. Bu durumda ısıtıcı çalışmaya devam edebilir. Ancak yine de sorunun tespit edilerek çözümlenmesi açısından servis çağırmalısınız.

Alpha Eco 90 Arıza Kodu : Yakıt dışarı sınırı sinyali.
Rangenin yatma sinyali tespit ettiğini belirtir. Isıtıcı çalışmaya devam eder ancak yine de servis çağırmanız gerekir.

Alpha Eco 91 Arıza Kodu : Hatalı ateşleme kilidi.
Kurulu tüm olası eylemlerin bir optimal brülör ateşleme elde etmek adına tükendiğini belirtir. RESET düğmesine basmalısınız. Arıza durumunda düzelme olmuyorsa servis çağırmalısınız.

Alpha Eco 92 Arıza Kodu : Fan hızı ayarını limitler.
Sistemin tüm olası düzeltmeleri tükettiğini, solunum devir sayısını belirtir. Isıtıcı çalışmaya devam ediyor olsa da servis yardımı almalısınız.

Alpha Eco 93 Arıza Kodu : Yakıt dışarı sınırı sinyali.
Rangenin yanma sinyali tespit ettiğini ve belirli süre için beklenen ayarlamanın olduğunu belirtir. Isıtıcı çalışıyor olsa da bu durum için uzman yardımı almak gerekir.

Alpha Eco 94 Arıza Kodu : Yakıtta anormallik.
Yanma kontrolü üzerinde bir sorunla karşılaşılır. Bu durumda düşük gaz basıncı durumu, baca gazı devir daim sorunu, gaz vanası ya da anakart arızası olabilir. Servis yardımı almalısınız.

Alpha Eco 95 Arıza Kodu : Süreksizlik yakıt sinyali.
Sistemin bir süreksizlik sinyali algıladığını belirtir. Bu durumda ısıtıcı çalışmaya devam ediyor olsa da net tespit ve çözüm için servis yardımı almak gerekir.

Alpha Eco 96 Arıza Kodu : Atık gaz problemi
Duman borusu sisteminde bir engelleme oluştuğunda ortaya acıkan sorundur. Bu durumda cihaz çalışmasını durdurur. Arızanın tespit edilerek çözümlenmesi açısından servis çağırmalısınız.

Alpha Eco 98 Arıza Kodu : Blok maksimum sorun.
En fazla hata sayısı ulaşır. Software kabul edilir. RESET düğmesine basarak cihazı resetleyin. Arızada düzelme olmuyorsa servis çağırmanız gerekir.

Alpha Eco 99 Arıza Kodu : Genel arıza durumu.
Kombi içinde bir hata meydana geldiğini belirtir. Blokaj sorunu olarak da belirtilebilir. RESET düğmesine basarak cihaza servis öncesi reset atmalısınız. Resetleme sonrası düzelme olmuyorsa servis çağırmalısınız.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.