ECA Proteus Plus Kombi Resetleme

ECA Proteus Plus kombi nasıl resetlenir?  Kombiniz arızaya geçtiği zaman resetleme yapmanız gerekir ancak resetleme yapmadan önce aşağıdaki kontroleri yapınız ve sonrasında kombiyi resetleyiniz.

proteus plus kombi resetleme

Bursa’da kombi arızalarının tamirinde hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz sorunun nedenini tespit ederek bir an önce çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servisi

ECA Proteus Plus kombiyi resetlemek için yapmanız gereken önce cihazın paneline bakmaktır. Eca Proteus Plus Kombi Kullanımı sırasında kombiyi resetlemek için ekranın altında ve sağda bulunan açma/kapama/reset düğmesini “OFF-Reset” yazan konuma getirmeli biraz bekledikten  sonra yeniden mevcut konuma (yaz ya da kış konumu) çevirmelisiniz. Arıza durumu  devam ederse işlemi toplamda 3 kez daha tekrar ediniz. Arızanın düzelmemesi halinde servis çağırınız.

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar : 

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.