ECA Proteus Plus Blue Kombi Resetleme

ECA Proteus Plus Blue kombi nasıl resetlenir?  Kombiniz arızaya geçtiği zaman resetleme yapmanız gerekir ancak resetleme yapmadan önce aşağıdaki kontroleri yapınız ve sonrasında kombiyi resetleyiniz.

ECA Proteus Plus Blue kombiyi resetlemek için yapmanız gereken önce cihazın paneline bakmaktır. Eca Proteus Plus Kombi Kullanımı sırasında kombiyi resetlemek için ekranın altında ve sağda bulunan açma/kapama/reset düğmesini “OFF-Reset” yazan konuma getirmeli biraz bekledikten  sonra yeniden mevcut konuma (yaz ya da kış konumu) çevirmelisiniz. Arıza durumu  devam ederse işlemi toplamda 3 kez daha tekrar ediniz. Arızanın düzelmemesi halinde servis çağırınız.

Bursa da kombi servis hizmetimiz vardır. Bizi arayabilir whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar : 

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

PETEM olarak Bursa’da kombi servis hizmeti vermekteyiz bizi arayabilirsiniz.
Numaramızı kaydedin, kombi ile ilgili her konuda WhatsApp hattımızdan anında ayrıntılı bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.