ECA Hermetik Şofben Arıza ve Çözümleri ( 22 HS 11 )

ECA Hermetik Şofben Arıza ECA Hermetik şofben arıza ve çözümleri hakkındaki yazımızı siz Eca şofben kullanıcıları için hazırladık. Aşağıdaki bilgiler ECA 22 HS 11 Hermetik  şofbenler içindir. Diğer şofben modelleri için tıklayınız.

ECA Şofben çalışmıyor, suyu ısıtmıyor, arızalandı ise servis çağırmadan önce aşağıdaki kontrollerinizi yapınız. Kontroller sonrası şofbeni resetleyiniz.

Bursa’da Eca şofben tamir, bakım servis hizmetleri vermekteyiz. Servis çağırmak için arayabilir veya whatsapp hattımızdan ayrıntılı bilgi ve  teknik destek alabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

  • Dairenizde elektrik olduğundan ve şofben şalterinin açık olduğundan ( fişinin takılı olduğundan ) emin olunuz.
  • Dairenizde gaz olduğundan emin olunuz. Kontrol için ocağınızı yakarak kontrol ediniz.
  • Şofben gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz.
  • Bacasının yerinden çıkmadığından ve boru ağzını tıkayan poşet, kuş, yaprak vs. olmadığından emin olunuz.
  • Şofbeni resetleyiniz

Kontrolleri yapmanıza ve şofbeni resetlemeniz rağmen arıza durumu devam ediyorsa, arızanın net tespit ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

ECA Şofben Arıza Neden ve Çözümleri

ECA Şofben Ekranında  Yazı yok : Dairenizde elektrik olduğundan emin olunuz. Şofbenin şalterinin açık olduğundan veya fişinin takılı olduğundan emin olunuz. Dairenizde elektrik var ve fişi takılı ise ana kart arızası olabilir, servis çağırmalısınız.

ECA Şofben suyu açınca devreye girmiyor : Elektrik voltajında sıkıntı olabilir voltaj regülatörü kullanılmalı. Su akış şalteri veya anakart arızalı olabilir ve değişmesi gerekebilir. Musluklardan su az akıyor ise filtreleri takanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız. Arızanın tamir videosunu izlemek için tıklayınız.

ECA Şofbenlerde arıza durumunda ekranda arıza kodu ile birlikte anahtar simgesi belirir.

ECA Şofben “AP” Arızası veriyor : Baca Sistem Sorunu

Şofben bacasının yerinden çıkmadığını ve baca çıkış ağzının tıkalı olmadığını kontrol edin. Şofbeni resetleyin. Resetleme sonrası arıza durumu devam ediyor ise baca fanında, hava sensöründe veya anakartta arıza olabilir. Arızanın net tespit ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

ECA Şofben “Lt” ” Le” Arızası veriyor : Aşırı Isınma

Şofben su çıkış sıcaklığının 105 C ve üzerinde olduğu için arızaya geçmiştir.  Şofbeni resetleyiniz. Arıza devam eder veya sık sık tekrarlar ise servis çağırmalısınız. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilirsiniz.

ECA Şofben “lc” Arızası veriyor : Donma Uyarısı

Şofben içerisindeki suyun donduğu uyarısını vermektedir. Büyük ihtimal ile sıcak su musluğundan hiç su akmıyordur. Sıcak su yardımıyla veya saç kurutma makinasının sıcak ayarıyla şofben altındaki hortumları ısıtmayı deneyiniz. Şofbende donma yok su musluktan akıyor ise şofben ısı sensörlerinde veya anakartta arıza olabilir. Arızanın net tespit ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

ECA Şofben “bU” Arızası veriyor : Voltaj Düşük

Şebeke voltajı 165 V ve altına düştüğünde şofben bu arıza kodunu verir ve kendini kilitler. Voltaj düzelmedikçe şofben çalışmaz. Bir müddet bekledikten sonra şofbeni resetleyiniz. Arıza düzelmez veya sık sık tekrarlar ise şofben anakartı arızalanmış olabilir. Arızanın net tespit ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

ECA Şofben “Pb” – “P6″Arızası veriyor : Kısa Devre

Şofben kablolarında kopukluk veya kısa devre olduğunu bildirir. Servis çağırmalısınız.

ECA Şofben “No” “N0” Arızası veriyor : Kısa Devre

Şofben kablolarında kopukluk veya kısa devre olduğunu bildirir. Servis çağırmalısınız.

ECA Şofben “Ht” “He” Arızası veriyor : Aşırı Isınma

Şofben su çıkış sıcaklığının 90 C ve üzerinde olduğu için arızaya geçmiştir.  Şofbeni resetleyiniz. Arıza devam eder veya sık sık tekrarlar ise servis çağırınız.

ECA Şofben “FL” Arızası veriyor : Ateşleme Hatası

Dairenizde gaz olduğundan ve şofben gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Şofbeni resetleyiniz.  Arıza durumunda düzelme olmaz ise bir kaç kez daha resetleyiniz. Yine de düzelme olmuyor ise şofben anakartı, gaz valfi veya ateşleme elektrotlarında arıza olabilir. Arızanın net tespit ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

ECA Şofben “FS” Arızası veriyor : Yanlış Alev

Şofben gaz valfi brülöre gaz vermediği halde brülörde yanma algılanmaktadır. Sofbeni resetleyiniz, arıza durumunda düzelme olmaz ise servis çağırmalısınız.

ECA Şofben “Fe” Arızası veriyor : Gaz valfi Arızası

Şofben gaz valfinde arıza olduğunu bildiren hata kodudur. Şofbeni resetlemenize rağmen düzelme olmuyor ise servis çağırmalısınız.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

ECA Şofben Resetleme ( 22 HS 11 )

Petek Arası Toz Temizliği