Demirdöküm Nitron Condense Arıza Kodları ve Çözümleri

Demirdöküm Nitron Condense Kombilerde karşılaşılan arızalarda, servis çağırmadan önce  kullanıcıların yapabilecekleri hakkındaki bilgileri sizler için derledik.

Demirdöküm Nitron Condense Kombi

Bursa’da Demirdöküm kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Demirdöküm kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz, uzman teknisyenlerimiz ile sorunun nedenini bir an önce tespit ederek çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Nitron Condense F01 Arıza Kodu :  Aşırı Isınma Uyarısı

Nitron Condense kombide sıcaklığının normalden fazla yükselmesi sebebi ile limit termostatın devreye girdiğini ve kombiyi emniyete aldığını belirtir. Bu arıza durumunda  Bu arıza durumunda kombinin altındaki vanaları ve petek vanalarını kontrol edin. Vanalar kapalı ise mutlaka açın. Vanalar açık durumda ise kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında da arıza durumu devam etmekte ise bu durumda servisi arayın. Ana eşanjörde kireçlenme yada tıkanma olabilir. Üç yollu vana arızalı olabilir, sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir, kalorifer tesisatının tıkandığı veya kalorifer filtresinin tıkalı olduğu durumlarda bu sorun yaşanabilir. ( petek temizliği yaptırın ) sensör bağlantılarında problem olabilir.

Nitron Condense F02 Arıza Kodu :  Kullanım Suyu Ntc hatası

Kullanım suyu sensöründe arıza olduğunu belirten uyarı kodudur. Nitron Condense kombide kullanım sıcak suyu sıcaklık kontrolünü sağlar. Bu sorun yaşandığında sensör arızalanmış diyebiliriz. Sensör arızasının yanı sıra kablolarda kısa devre, temassızlık, borularda nemlenme gibi durumlar olabilir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir şey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Nitron Condense F03 Arıza Kodu : Kalorifer Gidiş Ntc hatası

Kalorifer sensör arızası da diyebiliriz. Sensörde sorun olabilir, sensör boruları nemlenmiş olabilir ya da sensör bağlantılarında kopukluk-kısa devre durumları söz konusu olabilir. Arızanın net tespiti ve onarımı için servis desteği alınmalıdır.

Nitron Condense F04 Arıza Kodu :  Ateşleme Sorunu.

Kombinin ateşleme yapmadığını belirten bir arıza kodudur. Bu durumda önce dairenizde gaz olduğundan ve kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmalısınız. Gaz girişlerinde sorun yoksa kombi resetlenmelidir. Birkaç kez resetlemeden sonra da sorun devam etmekte ise mutlaka servis yardımı alınmalıdır. Ateşleme sorununun yaşanmasındaki muhtemel sebepler; elektronik kart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodu arızasıdır. Hangi parça ya da parçalarda sorun olduğunu ancak uzman servis ekibi yerinde görerek tesbit edebilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Nitron Condense F05 Arıza Kodu :   Baca Atık Gaz Sistem Sorunu

Hava akışında problem olduğunu belirten hata kodudur. Nitron Condense yoğuşmalı model kombiler hermetik olduğu için atık gaz ve temiz hava alışverişini fan ve dışarı uzanan hava akım borusu ile sağlar. Fan, prosestat ve elektronik kart arızalı olduğunda bu sorun yaşanır. Bu parçaların hangisinde sorun olduğunu bulmak için uzman servis ekiplerinin arızayı yerinde görmesi gerekir. Müdahale de arızalı parçanın arıza durumuna bağlı değişmektedir.

Nitron Condense F06 Arıza Kodu : Kalorifer Dönüş Ntc hatası

Kalorifer sensör arızası da diyebiliriz. Sensörde sorun olabilir, sensör boruları nemlenmiş olabilir ya da sensör bağlantılarında kopukluk-kısa devre durumları söz konusu olabilir. Arızanın net tespiti ve onarımı için servis desteği alınmalıdır.

Nitron Condense F07 Arıza Kodu : Gaz Valfi hatası

Kombinin “reset” butonuna basarak resetlemeyi deneyin. Birkaç resetleme sonrası arızada düzelme olmazsa gaz valfinde veya elektronik kartta sorun olabilir. Yine de arıza tespiti ve onarımı için servis çağırmalısınız.

Nitron Condense F08 Arıza Kodu : Kalorifer Dönüş Ntc Aşırı Isınma Hatası

Kalorifer dönüş hattı sıcaklığı çok yüksekse bu sorun yaşanır. Arıza durumunda cihazı resetleseniz de büyük ihtimal ile düzelme olmayacaktır. Arızanın teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Nitron Condense F09 Arıza Kodu : Baca sistemi sorunu

Kombi  baca sistemi hava akışını tam olarak sağlayamadığı zaman bu sorun yaşanır. Bu arıza durumunda fan veya kart arızası olabilir. Baca sisteminin de kontrol edilmesi gerekir. Servis yardımı alınmalıdır.

Nitron Condense F10 Arıza Kodu :  Kalorifer Tesisatı Su Basıncı Düşük

Demirdöküm Nitron Condense kombi su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur.  Basınç düşük ise Nitron Condense kombinin alt tarafında bulunan su doldurma musluğunu  çevirerek su basmalısınız Ekrandaki değer 1,5 olana kadar su basın, sonrasında doldurma musluğunu  kapatmayı unutmayın. Su basma işlemi sonrasında arıza durumu düzelmez ise resetleme işlemi yapın. Sorun hala devam ediyor ise servis yardımı alınız.

Nitron Condense F11 Arıza Kodu : Kalorifer Gidiş-dönüş Farkı Çok Yüksek

Kalorifer tesisatında giden su sıcaklığı ve geri dönen su sıcaklığı normal değerlerin dışında. Bu arıza durumunda önce kalorifer  tesisatı su basıncını kontrol etmelisiniz. Basınç 1 ila 2 bar arasında olmalıdır. Basınç düşükse kaloriffer tesisatına kombinin alt kısmındaki su doldurma musluğu yardımıyla, su basılmalıdır. Kalorifer peteklerinizin en az 2 tanesinin vanalarının tam açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Peteklerin havalarını kontrol ediniz. Basınç ideal seviyedeyse kombiyi birkaç kez resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrası düzelme olmazsa eğer; pompa arızası olabilir, cihazda kireçlenme olabilir, sistemde hava olabilir, sensör arızası olabilir. Net arıza teşhisi ve onarımı için servis yardımı almanız gerekiyor.

Nitron Condense F12 Arıza Kodu : Düşük Voltaj

Kombiye şebekeden gelen voltajın normal değerlerin altında olduğunu belirtir. Yani voltaj düşüklüğü sorunu denilebilir. Bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemelisiniz. Bir süre sonra kombide   düzelme durumu olmazsa kombi anakartı arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Nitron Condense F13 Arıza Kodu : Ntc Sensör Hatası

Bu arıza durumunda kombiye müdahalede bulunmadan servis yardımı almanız gerekir. Ntc sensörlerin kontrol edilmesi gerekir. Bağlantı sorunu varsa düzeltilmeli, bağlantı yoksa direk bağlantı doğru şekilde yapılmalı veya arızalı sensörler değiştirilmelidir. Bağlantılarda ve ntc sensörlerde sorun yoksa elektronik kart, gaz armatörü ve kablo demeti kontrol edilmelidir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırınız.

Nitron Condense F14 Arıza Kodu : Ateşleme Bloke

Ateşleme sinyali önceden tanımlanan zaman aralığının 5 saniye kadar dışında olursa bu sorun yaşanır. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olun. Böyle bir durum söz konusu değilse “reset” butonuna basarak cihazı resetleyin. Birkaç resetleme işlemine karşın sorun düzelmezse; gaz valfi, elektrotlar veya kart kontrolü yapılmalıdır. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırınız.

Nitron Condense F15 Arıza Kodu : Alev Kesintisi

Alev eğer 10 saniye içinde devre dışı kalırsa ateşleme sistemi bloke olur. Alevin neden kesildiği önemlidir. Bu durumda kombiyi birkaç kez resetlemeniz gerekir. Yani “reset” butonuna basarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Birkaç resetleme işlemine rağmen düzelme olmazsa eğer baca sistemi dahil, ateşleme sistemini komple kontrol etmek gerekir. Kombi içinde harici bir su kaçağı varsa bu durum da alevi kesebilir. Arızanın yerinde görülmesi gerekir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırınız.

                              

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir.
Servis ve parça değişimi servis formu ile kayıt altına alınır bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.