Demirdöküm Nitron Condense Arıza Kodları ve Çözümleri

Demirdöküm Nitron Condense Kombilerde karşılaşılan arızalarda, servis çağırmadan önce  kullanıcıların yapabilecekleri hakkındaki bilgileri sizler için derledik.

Nitron Condense F4 Arıza Kodu :  Ateşleme Sorunu.

Kombinin ateşleme yapmadığını belirten bir arıza kodudur. Bu durumda önce dairenizde gaz olduğundan ve kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmalısınız. Gaz girişlerinde sorun yoksa kombi resetlenmelidir. Birkaç kez resetlemeden sonra da sorun devam etmekte ise mutlaka servis yardımı alınmalıdır. Ateşleme sorununun yaşanmasındaki muhtemel sebepler; elektronik kart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodu arızasıdır. Hangi parça ya da parçalarda sorun olduğunu ancak uzman servis ekibi yerinde görerek tesbit edebilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Nitron Condense F5 Arıza Kodu :   Baca Atık Gaz Sistem Sorunu

Hava akışında problem olduğunu belirten hata kodudur. Nitron Condense yoğuşmalı model kombiler hermetik olduğu için atık gaz ve temiz hava alışverişini fan ve dışarı uzanan hava akım borusu ile sağlar. Fan, prosestat ve elektronik kart arızalı olduğunda bu sorun yaşanır. Bu parçaların hangisinde sorun olduğunu bulmak için uzman servis ekiplerinin arızayı yerinde görmesi gerekir. Müdahale de arızalı parçanın arıza durumuna bağlı değişmektedir.

Nitron Condense F10 Arıza Kodu :  Kalorifer Tesisatı Su Basıncı Düşük

Demirdöküm Nitron Condense kombi su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur.  Basınç düşük ise Nitron Condense kombinin alt tarafında bulunan su doldurma musluğunu  çevirerek su basmalısınız Ekrandaki değer 1,5 olana kadar su basın, sonrasında doldurma musluğunu  kapatmayı unutmayın. Su basma işlemi sonrasında arıza durumu düzelmez ise resetleme işlemi yapın. Sorun hala devam ediyor ise servis yardımı alınız.

PETEM Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16

                              

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir.
Servis ve parça değişimi servis formu ile kayıt altına alınır bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.