Demirdöküm Atromix Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Atromix kombi arıza ve Çözümleri

Demirdöküm Atromix kombi arıza kodları ve çözümleri hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık. Atromix kombi çalışmıyor, Atromix kombi ekranında F** yazıyor ne anlama geliyor. Atromix kombi  arızası nasıl çözülür. Demirdöküm Atromix kombi hata veriyor ve kombi çalışmıyor ne yapmalı diye soruyorsanız, cevapları sizler için hazırladık.

Aşağıdaki kontrolleri yapmanıza rağmen kombiniz çalışmıyorsa servis çağırmanız gerekmektedir. Bursa’da Hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Yıldırım ServisOsmangazi ServisKestel ServisGürsu ServisDemirtaş Servis

Demirdöküm Atromix  F00 Arıza Kodu :  Kalorifer Gidiş NTC Hatası
Atromix kombi ekranında f00 hata kodu veriyor ise eğer Kombi Kalorifer gidiş hattı NTC sinin soketi takılı olmayabilir ya da gevşemiş olabilir. Elektronik kart üstündeki çoklu soket tam takılmamış olabilir, kablolarda kopma olabilir ya da gidiş devresi NTC si arızalı olabilir. Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise eğer, kullanıcı olarak yapabileceğiniz başka bir şey yoktur, servis çağırınız.

Demirdöküm Atromix  F01 Arıza Kodu : Kalorifer Dönüş NTC Hatası
Kombi Kalorifer dönüş hattı sıcaklık NTC sinin soketi takılı olmayabilir veya gevşemiş olabilir. Anakart üzerindeki çoklu soket yerine tam olarak takılmamış olabilir, kablo demeti kopmuş olabilir veya dönüş devresi sıcaklık sensöründe sorun olabilir. Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise eğer, kullanıcı olarak yapabileceğiniz başka bir şey yoktur, servis çağırınız.

Demirdöküm Atromix  F10 Arıza Kodu : Kalorifer Gidiş NTC Kısa Devre
Kombi kalorifer gidiş NTC sensörünün arızalı olabileceğini, kablo demetinde kısa devre olabileceğini, kabloda ya da NTC sensör gövdesinde sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise eğer, kullanıcı olarak yapabileceğiniz başka bir şey yoktur, servis çağırınız.

Demirdöküm Atromix  F11 Arıza Kodu : Kalorifer Dönüş NTC Kısa Devre
Kombi kalorifer dönüş NTC sensörü arızalı olabilir, kablolarında veya gövdesinde sorun olabilir ya da kablo demetinde kısa devre durumu olabilir. Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise eğer, kullanıcı olarak yapabileceğiniz başka bir şey yoktur, arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Demirdöküm Atromix  F12 – F91 Arıza Kodu : Boyler sıcaklık sensörü kısa devre sorunu.
Kombi boyler sıcaklık sensörü arızalı olabilir, sensör gövdesinde veya kablolarında sorun olabilir, kablo demetinde kısa devre durumu olabilir. Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise eğer, kullanıcı olarak yapabileceğiniz başka bir şey yoktur, arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Demirdöküm Atromix  F13 Arıza Kodu : Sıcak su boyleri sıcaklık sensörü kısa devre sorunu.
Kombi sıcak su boyleri sıcaklık sensöründe sorun olabilir, sensör gövdesinde ya da kablolarında sorun olabilir. Ayrıca kablo demetinde kısa devre durumu da olabilir. Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise eğer, kullanıcı olarak yapabileceğiniz başka bir şey yoktur, arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Demirdöküm Atromix  F20 Arıza Kodu : Aşırı ısıtma sıcaklığına ulaşıldı.
Bu arıza durumunda öncelikle kombinin su basıncına bakın, basınç 1 bardan düşükse, kombiye 1,5 bara kadar su basın. Kombinin altındaki kalorifer vanalarına ve radyatör peteklerinin vanalarına bakın, vanalar kapalıysa açın. Yine de sorun düzelmiyor ise kombiyi birkaç defa resetleyin. Arıza durumunda yinede düzelme olmuyor eğer; Kombiye giden kablolarda topraklama bağlantısında sorun olabilir, gidiş ya da dönüş suyu NTC lerinde temassızlık sorunu olabilir. Ateşleme kablosunda, ateşleme soketinde ya da ateşleme elektrodunda problemler olabilir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Demirdöküm Atromix  F22 Arıza Kodu :  Su Basıncı Düşük
Kombi kalorifer tesisatındaki basıncın düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Kombinin alt kısmında bulunan doldurma musluğunu sola çevirerek kombiye 1,5 bara kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrası büyük ihtimal ile sorun düzelir. Ancak bir düzelme durumu olmadıysa eğer su basınç sondasında sorun olabilir. Arızanın çözümü için servis çağırmalısınız.

Demirdöküm Atromix  F23 Arıza Kodu : Aşırı Isınma
Kombi aşırı ısınmadan dolayı kendini emniyete almıştır. Bu arıza durumunda öncelikle kombinin su basıncına bakın, basınç 1 bardan düşükse, su doldurma musluğu yardımıyla kombiye 1,5 bara kadar su basın. Kombinin altındaki kalorifer vanalarına ve radyatör peteklerinin vanalarına bakın, vanalar kapalıysa açın. Yine de sorun düzelmiyor ise kombiyi birkaç defa resetleyin. Sirkülasyon pompası arızalanmış olabilir, pompa gücü yeterli olmayabilir. Kombi hava yapmış olabilir. Gidiş ve dönüş devresi NTC sensörleri karışmış olabilir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Demirdöküm Atromix  F24 Arıza Kodu : Sıcaklık artışı çok hızlı.
İlk olarak kombi basıncı kontrol edilmelidir. Basınç düşükse kombiye su basmak gerekir. Basıncın ideal seviyesi 1,5 bardır. Basınç ideal seviyedeyse kombi birkaç kez resetlenmelidir. Resetleme işleminden sonra da arıza devam ederse eğer; sirkülasyon pompası bloke olmuş olabilir. Pompa güç bakımından yeterli olmayabilir. Kombi hava yapmış olabilir. Çekvalf bloke olmuş olabilir ya da yanlış takılmış olabilir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Demirdöküm Atromix  F25 Arıza Kodu :  Baca Sıcaklığı Çok Yüksek
Kombi kablolarında kopma olabilir ya da  atık gaz limit termostatı soket bağlantısı kesilmiş olabilir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Demirdöküm Atromix  F27 Arıza Kodu : Alev Yok
Bu arıza durumunda ilk olarak kombiyi birkaç defa resetleyin. Arıza durumunda düzelme olmuyorsa elektronik kart, iyon elektrodu veya gaz valfi gibi parçalarda sorun olabilir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Demirdöküm Atromix  F28 Arıza Kodu : Başarısız Ateşleme
İlk olarak dairenizde gaz olup olmadığına bakın. Kombiye gaz geldiğinden emin olun. Dairenizde gaz olup, kombiye gaz geldiğinden eminseniz eğer cihazı resetleyin. Resetleme işlemini de birkaç kez üst üste uygulayın. Resetleme işlemi sonrasında arıza devam etmekteyse eğer; doğal gaz sayacında sorun olabilir, gaz giriş basıncı düşük olabilir, gaz armatöründe sorun olabilir, elektronik kartta sorun olabilir, ateşleme sisteminde ya da iyonizasyon akımında sorun olabilir. Arızanın net tesbiti ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Demirdöküm Atromix  F29 Arıza Kodu : Alev sönmesi
Bu arıza durumunda ilk olarak kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemi neticesinde bir sonuç alamıyorsanız servis çağırmanız gerekir. Gaz girişi zaman zaman kesildiği için bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Atık gaz devresinde bir sorun olabilir. Elektrotlarda veya elektronik kartta sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm için servis çağırınız.

Demirdöküm Atromix  F32 Arıza Kodu :  Fan devir sayısı tolerans değerleri dışında.
Kombi fanının donmaya karşı koruma fonksiyonunun aktif olduğunu belirten uyarı kodudur. Fandaki soket doğru takılmamış olabilir, elektronik kart arızalı olabilir, fan bloke olmuş yani arızalanmış olabilir, kablo demetinde kesinti olabilir veya holl sensöründe sorun olabilir. Servis çağırmanız gereken bir arıza durumudur. Cihaza servis dışı müdahale edilmemesi gerekir.

Demirdöküm Atromix  F49 Arıza Kodu : Gerilim çok düşük.
Ebus’ta kısa devre olabilir. Ebus aşırı yüklenme ya da ebusta değişik polariteye sahip iki gerilim beslemesi sorunu olabilir. Önce bir süre kadar beklemeli, arızada düzelme olmazsa hiçbir işlem yapmadan servis yardımı almalısınız. Ayrıca bu gibi sorunları yaşamamak adına mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız.

Demirdöküm Atromix  F61 Arıza Kodu : Gaz armatörü kumandası sorunu.
Kombide gaz armatörüne giden kablo demetinde kısa devre ya da topraklama teması sorunu olabilir. Gaz armatörü arızalanmış veya elektronik kart arızası olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Demirdöküm Atromix  F62 Arıza Kodu : Gaz vanası kapatma kumandası.
Kombi gaz armatürünün ventillerini kapatmada geciktiğini belirtir. Alev sinyali gecikmeli söner, gaz armatörü sızdırıyor olabilir veya elektronik kartta problem olabilir. Servisi çağırınız.

Demirdöküm Atromix  F63 Arıza Kodu : EEPROM sorunu.
Bu arıza durumunda kombiyi birkaç defa resetlemelisiniz. Resetleme işlemi sonucunda hata devam ediyorsa kombide elektronik kartın arızalı demektir. Servis çağırınız.

Demirdöküm Atromix  F64 Arıza Kodu : Elektronik / sensör / analog-dijital dönüştürücü sorunu.
Kombinin gidiş suyu ya da dönüş suyu sensöründe kısa devre olabileceğini veya elektronik kartın arızalı olabileceğini belirtir. Arıza tespiti ve onarımı için servis çağırmalısınız.

Demirdöküm Atromix  F65 Arıza Kodu : Elektronik sıcaklığı çok yüksek.

Kombi elektronik kartının dış müdahaleler sebebiyle çok sıcak olduğunu belirtir. Bu durumda arızalı olan parça elektronik karttır. Müdahale edilmesi için de servis yardımı almanız gerekir.

Demirdöküm Atromix  F67 Arıza Kodu : ASIC tarafından geri gönderilen değer (alev sinyali) hatalı.
Kombinin normal olmayan alev sinyali algıladığını belirtir. Cihazda elektronik kartın arızalı olabileceğini belirtir. Net arıza teşhisi yapılması ve arızanın çözümlenmesi için servis desteği almalısınız.

Demirdöküm Atromix  F68 Arıza Kodu : Alev sabit değil.
Kombi gaz girişi basıncı çok düşük olabilir, hava fazlalık kat sayısı yanlış olabilir, gaz memesi doğru olmayabilir, iyon elektrodunda sorun olabilir, kablolarda problem olabilir. Arıza tespiti yapılması ve sorunun çözümlenmesi için servis çağırmalısınız.

Demirdöküm Atromix  F70 Arıza Kodu : Ürün kodu geçersiz.
Çözüm Kombide elektronik kartla ekran kartı aynı anda değiştirildiyse cihaz tipi numarası yanlış girilmiş olabilir, yeniden ayarlama yapmak gerekir. Güç kodlama direnci yanlış veya eksik olabilir. Eğer elektronik kartla ekran kartı aynı anda değişmediyse elektronik kartta bir sorun olabilir. Her iki durumda da servis çağırmanız gerekir.

Demirdöküm Atromix  F71 Arıza Kodu : Gidiş-dönüş devresi sıcaklık sensörü arızası.
Gidiş devresi sıcaklık sensörünün sabit değer bildirdiğini belirtir. Gidiş devresi sıcaklık sensörü gidiş borusuna doğru dayanmıyor olabilir. Gidiş devresi sıcaklık sensöründe sorun da olabilir. Bu durumda servis yardımı almalısınız.

Demirdöküm Atromix  F72 Arıza Kodu : Su basınç sensörü / dönüş devresi sıcaklık sensörü sapması.
gidiş suyu ya da dönüş suyu sıcaklık sensöründe ya da her ikisinde sorun olabilir. Servis çağırmalısınız.

Demirdöküm Atromix  F73 Arıza Kodu : Su basınç sensörü bağlı değil ya da kısa devre var.
Kombinin su basınç sensöründe kesinti ya da kısa devre durumu olabilir. Su basınç sensörünün besleme hattında kesinti olabilir, toprak kısa devresi ya da su basınç sensörü arızalı olabilir. Arızanın net teşhis edilerek onarılması açısından servis yardımı almanız gerekir.

Demirdöküm Atromix  F74 Arıza Kodu : Su basınç sensöründe elektrik sorunu.
Çözüm Su basınç sensörüne giden hatlarda 5V/24V’a kısa devre var ya da su basınç sensöründe dahili sorun var. Servis yardımı almalısınız.

Demirdöküm Atromix  F75 Arıza Kodu : Basınç sensörü arızası.
Çözüm Cihazın basınç sensörü, prosestattır. Bu arıza durumu prosestatta sorun olduğunu belirtir. Bir nevi atık gaz yolu sorunudur. Arıza durumunda prosestat dışında elektronik kart gibi parçalarda da sorun görülebilir. Net tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

Demirdöküm Atromix  F76 Arıza Kodu : Isı eşanjöründeki emniyet termostatı arızalı.
Çözüm Emniyet termostatı geri bildirimi, gaz armatörü geri bildirimine uymadığı zaman bu sorun yaşanır. Arıza durumunda servis çağırmanız gerekir.

Demirdöküm Atromix  F77 Arıza Kodu : Yoğuşma ya da duman sorunu.
Çözüm Geri bildirimin olmadığını, atık gaz klapesinde sorun olabileceğini belirtir. Arıza teşhisi yapılması ve arızanın çözümlenmesi için servis çağırmalısınız.

Demirdöküm Atromix  F78 Arıza Kodu : Harici reglerde kullanım suyu çıkış sensörü kesintisi.
Çözüm UK link box bağlı ancak kullanım suyu NTC sensörü köprülenmemiş durumda. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

Demirdöküm Atromix  F83 Arıza Kodu : Kuru yanma problemi.
Çözüm Öncelikle tesisat basınını kontrol etmelisiniz. Tesisat basıncı düşük olabilir. Basınç değeri düşükse kombiye su basmalısınız. Basınç değeri 1 ile 2 bar arasındaysa eğer; brülör çalıştığı sırada gidiş ya da dönüş devresi sıcaklık sensöründe çok küçük sıcaklık değişikliği kaydediliyor ya da herhangi bir değişiklik kaydedilemiyor olabilir. Gidiş ya da dönüş devresi sıcaklık sensörü boruya doğru dayanmıyor olabilir. Arızanın tespiti ve onarımı için servis çağırmalısınız.

Demirdöküm Atromix  F84 Arıza Kodu : Gidiş/dönüş devresi sıcaklık sensörü arızası.
Değerlerin uyumlu olmadığını belirtir. Yani gidiş ve dönüş devresi sıcaklık sensörü tutarsız değerler bildiriyor. Gidiş ve dönüş devresi sıcaklık sensörü birbiriyle karışmış olabilir, gidiş ve dönüş devresi sıcaklık sensörü doğru şekilde monte edilmemiş olabilir. Bu arıza durumunda net teşhis ve onarım için servis çağırmalısınız.

PETEM Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16

 

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara