Bosch Classic Silver Arıza ve Çözümleri

Bosch Classic Silver kombi

Bosch Classic Silver kombilerde ekranda beliren hata kodlarının anlamları ve varsa kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı siz ferroli kombi kullanıcıları için hazırladık.

Bursa’da Bosch kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Bosch Classic Silver C1 Hata Kodu : Fan Devri Düşük

Hava prosestatı fanın çalışması sırasında açılıyor ise fan devir hızı sağlayamıyor ve bu yüzden ekranda bu hata kodu yer alıyordur. Bu arıza durumunda fan, prosestat veya elektronik kart arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Bosch Classic Silver C6 Hata Kodu : Prosestat Hatası

Kombinin ateşleme yapması sırasında prosestatın devreye girmediğini belirtir ya da prosestat devreyi kapatmıyor olabilir. Kullanıcı olarak yapılabilecek herhangi birşey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Bosch Classic Silver E9 Hata Kodu : Aşırı Isınma

Bu arıza kodu ile karşılaştığınız zaman ilk başta kombinin su basıncını kontrol etmelisiniz. Su basıncı düşük ise kombiye su basmalı daha sonrasında kombiyi resetlemelisiniz. Arızada düzelme olmuyorsa eğer; kombi altındaki tesisata ait vanaları ve radyatör vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar kapalı ise bu sebeple de aşırı ısınma sorunu yaşanıyor olabilir. Vanalar kapalı ise açın. Yine de sonuç değişmiyorsa eğer mutlaka uzman desteği alın. Bu gibi arıza durumlarında; ana eşanjörde, devir daim motorunda, üç yollu vanada sorun olabilir. Kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Kalorifer tesisatında tıkanma durumu olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Bosch Classic Silver E2 Hata Kodu : Kalorifer Sensör Hatası

Bu durum kalorifer sensörünün arızalı olduğunu belirtmekte olan bir hata durumudur. Sensör bağlantılarında sorun olmuş olabilir ya da kabloların da kırılma çatlama meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Bosch Classic Silver EA Hata Kodu : Alev Yok

Çok sık meydana gelen arıza durumlarından biridir. Brülörde yanma olmadığını yani cihazın ateşleme yapmadığını belirtir. Bu arıza durumunda öncelikle gaz kontrolü yapmalısınız. Yani konut içinde gaz var mı? Kombiye gaz geliyor mu? Bu kontrolleri yapın ve gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Gaz vanaları açık ve kombiye gaz gelmesine rağmen arıza devam etmekte ise kombiye reset atın. Resetleme işleminden sonra sorunun düzelmediği durumlarda servis desteği almalısınız. Bu gibi arıza durumlarında; gaz valfinde, iyonizasyon ateşleme elektrodunda veya anakartta problem olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Bosch Classic Silver B1 Hata Kodu : Seçim şalteri sorunu.

Cihazın seçim şalterinin poz ayarlarında bir sorun olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında yeniden ayar gerekebileceğinden mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Bosch Classic Silver A7 Hata Kodu : Sıcak Su Sensör Sorunu

Sıcak su sensöründe, sensör bağlantılarında sorun olabileceğini ya da sensörün yanlış takıldığını belirtmekte olan arıza kodudur. Sıcak su sensörü arızalı ya da sensör yanlış monte edilmiş olabilir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeyiniz. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Bosch Classic Silver CE Hata Kodu : Kalorifer Hattı Sıcaklık Artışı Çok Yüksek.

Bu gibi arıza durumlarında ısıtma devresi sıcaklık ayarında aşırı bir yükselme durumu söz konusu demektir. Cihaz bu arıza durumunda bloke şekilde olacaktır yani çalışmayacaktır. Servis öncesi kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemlerinden sonra da arıza durumunda düzelme olmazsa eğer; kalorifer ve tesisat vanalarını kontrol edebilirsiniz. Vanalar kapalı ise açmanız gerekir. Vanalar açık olmasına karşın arıza durumu devam ediyorsa eğer teknik açıdan tespit ve onarım uygulaması adına uzman yardımı almanız gerekir.