Bosch Classic Kombi Arıza ve Çözümleri

Bosch Classic KombiBosch Classic Kombi Arıza ve Çözümleri Hakkındaki yazımızı, siz Bosch kombi kullanıcıları için hazırladık. Bosch Classic model kombilerde ekran bulunmaz, kombide arıza olması durumlarında, kombi arıza kodları yanıp sönen ledler ile kullanıcıya bildirilir.

Bursa’da Bosch kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Bosch Classic 60 LED i Yanıp Sönüyor : Baca Prosestat Hatası
Kombi çalışma esnasında  fan devir hızının sağlanamadığını ve atık gazın sağlıklı olarak dışarıya atılamadığını belirten bir arıza kodudur. Ayrıca Fan, prosestat veya elektronik kart ile alakalı bir sorun söz konusu olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Bosch Classic 70 LED i Yanıp Sönüyor : Baca Prosestat Hatası
Kombi Ateşleme esnasında bu sorun yaşanıyor ise prosestat devreye girmiyor veya devreyi kapatmıyor demektir. Prosestat ve atık gaz tahliye borusunun kontrol edilmesi gerekir. Kombi çalışmadan önce bu sorun yaşanıyorsa eğer atık gaz sıcaklık sensörü algılanmıyor demektir. Sıcaklık sensöründe veya bağlantılarda sorun olabilir. Servis çağırmanızı öneririz

Bosch Classic 40 LED i Yanıp Sönüyor : Aşırı Isınma Hatası
Kalorifer tesisatı su basıncını kontrol edin. Basınç 1 bardan düşük ise basınç 1,5 bara gelene kadar kombiye su basın. Kombi altındaki tesisat vanalarına bakın. Açık olduğundan emin olun. Kombi ısınma (kış) modunda ise en az 2 kalorifer peteğnin vanaları açık olmalıdır, kontrol edin. Kombiyi  birkaç kez resetleyin. Arıza yine de devam etmekte ise; ana eşanjörde, pompada ya da üç yollu vanada sorun olabilir. Kalorifer filtresinde veya tesisatında tıkanma olabilir. Kombi hava yapmış olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Bosch Classic 40 ve 50 LED i Yanıp Sönüyor : Kalorifer NTC Hatası
Kombi Kalorifer NTC sensöründe veya bağlantılarında sorun olabilir. Kombiye müdahale etmeden servis çağırmanızı öneririz.

Bosch Classic 50 LED i Yanıp Sönüyor :  Alev Yok
Kombiye gaz giriş vanası kapalı olabilir, kontrol edin. Daire girişindeki gaz vanasını kontrol edin, kapalı ise açın. Konut içinde gaz olduğundan ve kombiye gaz geldiğinden emin olun. Gaz ile alakalı bir sorun yok ise kombiye  birkaç kez reset atın. Arıza düzelmiyorsa Ateşleme elektrodu, iyon elektrodu, elektronik kart veya gaz armatörü gibi parçalarda problem olabilir. Servis çağırın.

Bosch Classic 50 ve 60 LED i Yanıp Sönüyor : Seçim şalteri pozisyonunun seçim sorunu.
Seçim şalteri (DIP Switch) pozisyon ayarları yanlış ayarlandığında bu sorun yaşanır. Müdahale için servisi aramanız gerekmektedir.

Bosch Classic 60 ve 70 LED i Yanıp Sönüyor : Kullanım suyu NTC Hatası
Kombi Kullanım suyu (sıcak su) NTC sensörü arızalı olabilir ya da  bağlantılarında sorun olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

Bosch Classic 40-50 ve 60 LED i Yanıp Sönüyor : Isıtma devresinde ısı artış hızı çok yüksek.
Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmamaktadır. Pompa veya by-pass hattında sorun olabilir. Net arıza teşhis ve onarımı için mutlaka servis çağırın.

Bosch Classic 40-50-60 ve 70 LED i Yanıp Sönüyor :  Yanma odasında atık gaz birikimi-yanma odası sıcaklık sensör sorunu.
Kombi Eşanjörü aşırı kirlenmiş veya tıkanmış olabilir. Yanma odası sıcaklık sensöründe veya bağlantılarda sorun olabilir. Kullanıcı olarak kombiye müdahale etmeden arıza teşhis ve onarımı için mutlaka servis çağırın.