Bosch Cerastar Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Bosch Cerastar KombiBosch Cerastar kombilerde meydana gelen arıza durumlarında ekranda beliren  Bosch Cerastar Kombi Arıza Kodları ve çözüm yolları makalemizde bilgilerinize sunulmuştur.

Bursa’da Bosch kombi arızalarının tamirinde hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz sorunun nedenini tespit ederek bir an önce çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Bosch Cerastar A3 Hata Kodu : Baca Sensör Uyarısı

Bacalı modellerde atık gaz sensöründe (NTC) kesinti veya kısa devre vardır.  Servis Çağırmanızı öneririz.

Bosch Cerastar A4 Hata Kodu : Baca Sensör Uyarısı

Bacalı modellerde,  baca gazının ortama yayıldığını bildiren hata kodudur. Bacanız tıkalı ve çekmiyor olabilir, kontrol ediniz. Resetleme işleminden sonra arıza tekrarlıyor veya arızada düzelme olmuyor ise mutlaka servis çağırınız. Atık gaz sebebiyle zehirlenebilirsiniz!

Bosch Cerastar A7 Hata Kodu : Kullanım Suyu NTC Sensör Sorunu

Kullanım suyu sensöründe arıza olduğunu belirten uyarı kodudur. Kombide kullanım sıcak suyu sıcaklık kontrolünü sağlar. Bu sorun yaşandığında sensör arızalanmış diyebiliriz. Sensör arızasının yanı sıra kablolarda kısa devre, temassızlık, borularda nemlenme gibi durumlar olabilir. Servis çağırınız.

Bosch Cerastar E9 Hata Kodu : Aşırı Isınma Sorunu

Kombi içerisindeki su sıcaklığının yükseldiğini ve bu sebeple limit termostatın açıldığını belirtir. Limit termostat aşırı sıcaklık sebebi ile kombiyi bloke eder ve bu durumda cihaz çalışmaz. Önce kombi altındaki tesisat vanalarına bakın, kapalı ise açın. Daha sonrasında kombi kış modunda ise kalorifer vanalarını kontrol edin, kapalı ise açın. Buna rağmen arıza devam ediyor ise kombiyi resetleyin. Resetleme işlemi de işe yaramadı ise kombinin; ana eşanjöründe tıkanma/kireçlenme, kalorifer tesisatında tıkanıklık, kalorifer dönüş borusu içindeki filtrede tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, pompada sıkışma durumları söz konusu olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Bosch Cerastar AC Hata Kodu : Dış Hava Sensör Hatası

Dış hava sensörü dışarı bağlanan ve kombiyi dış ortam sıcaklığına göre çalıştıran bir parçadır. Her kombide olmaz. Kombinizde var ise arızalı ya da elektrik bağlantılarında problem var demektir. Servis çağırmanızı öneririz.

Bosch Cerastar C1 Hata Kodu : Hava Prosestat Hatası

Kombinin prosestat kontağını işletme sırasında kontak açtığını belirten arıza kodudur. Bu durumda sorun prosestat, elektronik kart veya baca fanında olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Bosch Cerastar C4 Hata Kodu : Hava Prosestat Hatası

Kombide hava prosestatının kontağı açmadığını belirtir. Prosestatın yanı sıra, elektronik kart veya fanda da arıza olabilir.  Servis çağırmanızı öneririz.

Bosch Cerastar C6 Hata Kodu : Hava Prosestat Hatası

Kombide hava prosestatının kontağı kapatmadığını açık kaldığını belirtir. Prosestatın yanı sıra, elektronik karta da arıza olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

Bosch Cerastar CC Hata Kodu : Dış hava sıcaklık sensöründe (NTC) kesinti

Bosch Cerastar kombide bu sorun yaşandığında dış hava sensörü olup olmadığına bakılmalıdır. Dış hava sensörü var ise kesinti sorunu vardır yani bağlantılarında veya kablolarında sorun olabilir. Dış hava sensörü yoksa da elektronik kartta sorun olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

Bosch Cerastar EA Hata Kodu : Ateşleme Sorunu

Bu gibi sorunlar gaz yokluğu sebebi ile yaşanmaktadır. Bu durumda öncelikle dairenizde gaz olup olmadığını kontrol ederek gaz vanaları kapalı ise açın. Dairenizde gaz olduğundan ve gaz vanalarının açık olduğundan emin olduktan sonra resetleme işlemi yapın. Resetleme işleminden sonrasında sorun düzelmez ise; anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Bosch Cerastar E0 Hata Kodu : Anakart Arızası

Anakartta dahili bir sorun olduğunda ekranda beliren arızakodudur. Anakart tamir edilecek veya değişecektir. Arızanın çözümü için servis çağırmalısınız.

Bosch Cerastar F7 – FA Hata Kodu : Yanlış iyonizasyon sinyali sorunu.

Cerastar model kombide yanlış iyonizasyon sinyali olarak adlandırılan bu arıza durumunda ilk olarak kombiyi resetlemelisiniz. 3 resetleme uygulaması sonrasında sonuç değişmez ise uzman yardımı almalsınız. İyonizasyon elektrodunda sorun olabilir, gaz valfi arızalı olabilir veya sorun elektronik kart ile alakalı olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.