Berussa H16 Hermetik Şofben Arıza ve Çözümleri

Aşağıdaki bilgiler Berussa H16 Hermetik şofben içindir.

Berussa Şofben çalışmıyor, suyu ısıtmıyor, arızalandı ise servis çağırmadan önce aşağıdaki kontrollerinizi yapınız. Kontroller sonrası şofbeni şalterinden kapatıp açınız.

  • Dairenizde elektrik olduğundan ve şofben şalterinin açık olduğundan ( fişinin takılı olduğundan ) emin olunuz.
  • Dairenizde gaz olduğundan emin olunuz. Kontrol için ocağınızı yakarak kontrol ediniz.
  • Şofben gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz.
  • Bacasının yerinden çıkmadığından ve boru ağzını tıkayan poşet, kuş, yaprak vs. olmadığından emin olunuz.

Eğer Berussa şofben ekranında E0, E2, E4, E6, E7 arıza kodlarından birini veriyor ise kullanıcı olarak aşağıdaki kontrolleri yapınız, kontroller sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise servis çağırmanız gerekmektedir.

Bursa’da Berussa şofben arızalarının tamiri için Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM’i tercih edebilirsiniz. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68
Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis

kombi servis garantisi

Berussa Şofben EO Hatası : Sistem Arızası

Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Berussa Şofben E2 Hatası : Alev Arızası

Dairenizde gaz olduğundan ve şofben gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz.  Şofbeni resetleyiniz. Tekrar arızaya geçerse 3 defa daha tekrar ediniz. Arıza durumunda yinede düzelme olmuyor ise iyonizasyon/ateşleme çubuklarında, gaz valfinde veya anakartta arıza olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Berussa Şofben E4 Hatası : NTC Sensör Arızası

Sensör arızalanmış veya bağlantılarında kısa devre kopma olabilir. Ana kart hatası olabilir. Kullanıcı olarak yapılabilecek bir şey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Berussa Şofben E6 Hatası : Atık Gaz Sistemi Arızası

Baca bağlantılarını kontrol ediniz. Baca borusunun içerisini yabancı maddenin tıkamadığını kontrol ediniz. Baca fanı aşırı kirlenmiş, baca fanı arızalanmış, Prosestat arızalanmış veya anakart arızası olabilir. Şofbeni restlemenize rağmen arıza durumunda düzelme olmaz ise servis çağırınız.

Berussa Şofben E7 Hatası : Aşırı Isınma Arızası

Musluğunuzdan akan suyun debisi düşük olabilir. Su akışı düşük ise musluk filtrelerini temizleyiniz. Duş başlığından su az akıyor ise ( kireçlenme ) değiştiriniz. daire su giriş debisini kontrol ediniz. ( Su sayacının vanası kısık ise açınız ) Arıza durumunda düzelme olmuyor ise gaz valfi arızası, limit termostat arızası veya aşırı kireçlenme olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırınız.