Beretta Süper Exlusive Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Beretta Süper Exlusive kombi çalışmıyor, Beretta Süper Exlusive kombi sıcak su vermiyor, Beretta Süper Exlusive kombi petekleri ısıtmıyor.

Beretta Süper Exlusive Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri hakkındaki makalemiz aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

01 Arıza Kodu :  Ateşleme Hatası

Bu arıza koduyla karşılaşırsanız eğer ilk yapmanız gereken gaz giriş vanalarını kontrol etmek olsun. Yani konut içinde gaz olduğundan kesin anlamda emin olun. Ayrıca kombi gaz girişindeki vananın da açık olması gerekir. Bu yüzden tüm gaz vanalarını kontrol ederek kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz geliyor ise kombinize servis öncesi birkaç defa reset atabilirsiniz. Resetleme işlemi yaptınız ve kombiye gaz geldiğinden eminseniz eğer; anakart arızası, gaz armatörü arızası ya da elektrot sorunu olabilir. Arızanın teşhis edilmesi ve çözümlenmesi için mutlaka uzman servis yardımı alın.

02 Arıza Kodu :  Limit Termostat Uyarısı

Aşırı ısınma sebebi ile limit termostat açık demektir. Bu sorunda servis öncesi ilk başta cihaza reset atmalısınız. Birkaç resetleme işleminden sonra kombi altındaki tesisat vanalarını ve petek vanalarını kontrol edebilirsiniz. Vanalar açık ise sorun kombidedir. Sirkülasyon pompasının sıkışması, kalorifer dönüş filtresinin tıkanması, tesisatta tıkanma ya da hava olması, ana eşanjörde kireçlenme olması, üç yollu vananın konum atlaması ya da arada kalması sorunları söz konusu olabilir. Arıza teşhisi ve onarımı için mutlaka uzman servis yardımı alın

03 Arıza Kodu :  Baca Sistemi Arızası.

Atık gaz sistemi ile alakalı bir sorundur. Bu arıza durumunda cihazda hava akış sorunu vardır. Cihaza müdahale etmeden arızanın teşhis edilerek onarılması için uzman servis yardımı almanız gerekmektedir

04 Arıza Kodu :  Düşük Su Basıncı Uyarısı

Kalorifer tesisatında su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu sorunda panel üzerinde bulunan bar göstergesine bakarsanız 1 bar altını gösterdiğini göreceksiniz. Beretta Super Exclusive model kombinin altında monteli olan doldurma musluğu ile basıncı 1,5 bara yükseltin. Uygulama sonrası arıza düzelir. Doldurma musluğunu mutlaka kapatın. İşlem bittiğinde sorun da düzelir. Ancak sorun olur da devam ederse eğer açma-kapama ve konum değiştirmesi düğmesini RESET yazan yere çevirin sonrasında cihaz hangi konumda ise (yaz veya kış) konuma geri getirin. Resetleme sonrası arıza yine düzelmiyorsa, işlemi yapamadıysanız ya da sorun çok sık yaşanıyor ise mutlaka servis desteği alın.

05 Arıza Kodu :  Uzaktan Kumanda Hatası

Uzaktan kumanda bağlantılarında veya elektronik kartta sorun olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan arızanın önce tespit edilmesi sonra onarılması için Beretta Servisi yardımı alın

06 Arıza Kodu :  Kullanım Suyu Sensör Arızası

Sıcak su devresinde çalışan ntc de sorun olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda ntc kablolarında veya borularında sorun olabilir. Net teşhis yapılması ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka uzman servis yardımı alın.

07 Arıza Kodu :  Kalorifer Sensör Hatası.

Kalorifer devresinde çalışan ntc de sorun olabilir. Ayrıca ntc kablolarındaki kısa devre, kopma durumu ya da ntc borularındaki nemlenme sebebi ile de sorun yaşanabilir. Bu arıza durumunda cihazınıza müdahale etmeyin. Arıza teşhisi ve onarımı için servisi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.