Baymak IDEE Kombi Resetleme

Baymak Idee Kombiyi resetlemek için, Reset tuşuna 5 saniye boyunca basılı tutun, durum göstergesi aniden kırmızı olacak ve kombi resetlenmiş olacaktır. Sonrasında Idee kombi 4 dakika boyunca süpürme işlemine başlayacaktır. Süpürme işlemi sonrasında hata durumu tekrarlar ise aşağıda bahsettiğimiz kontrolleri yaptıktan sonra kombiyi bir kaç kez daha resetlemeyi deneyebilirsiniz. Yine de arıza durumunda düzelme olmuyorsa arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırınız.

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar :

Kombinize ve ocağınıza doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize bağlı gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.