Baymak Falke Condense Arıza Kodları ve Çözümleri

falke condense kombiFalke condense kombi ateşleme yapmıyor, falke condense kombi çalışmıyor arızalandı ise hata kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Baymak kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Aşağıda bulunan hata kodları Baymak Falke Condens 240 – 280 – 330 model kombilere uygundur.

Falke Condense E01 Hatası :  Ateşleme Sorunu
İlk olarak kombinize gaz geliyor mu, dairenizde gaz var mı diye kontrol etmeniz gerekir. Ocağınızı yakarak dairenizde gaz olduğundan emin olunuz. Kombi gaz giriş vanasının açık olması gerekmektedir. Kapalı ise mutlaka açın. Sonrasında kombinize reset atın. Resetleme uygulamasını en fazla 3 kez yapmalısınız. Resetleme işlemi sonrasında sonuç aynıysa kombi servisinden yardım isteyin. Ateşleme sorunlarında genelde karşımıza çıkan parçalar; iyonizasyon ateşleme elektrodu, anakart ve gaz valfi olmaktadır. Bu parçalardan birinde ya da birkaçında sorun olabilir.

Bursa’da kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir, whatsApp hattımızdan ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

Falke Condense E02 Hatası : Yanlış Alev
Kombinin alev algılamada sorun yaşattırdığını belirtir. Bu durumda cihazı resetlemelisiniz. Resetleme ardından sorunda düzelme olmuyor ise iyonizasyon elektrodu, elektronik kart ya da gaz valfi gibi parçalarda sorun olabilmektedir. Arızanın net tespiti ve çözümü için mutlaka servisi arayın.

Falke Condense E03 Hatası : Aşırı Isınma
Baymak Falke Condense model kombilerde yüksek sıcaklık sebebi ile arıza oluştuğunu belirtir. Bu arıza durumunda kombinizdeki su basıncının ideal konumda olduğundan emin olun. Cihazınızı resetleyin. Bu uygulamalar sonucunda sonuç değişmiyorsa mutlaka Baymak Servisi ile görüşün. Aşırı ısınma sorunlarının temel sebepleri; üç yollu vana sorunu, kalorifer filtresinin tıkanması, ana eşanjörde kireçlenme olması ya da devir daim pompasının sıkışması olabilir. Net tespiti ve müdahaleyi ancak kombi servisi yapabilir. Bu nedenle işi uzmanına bırakmalısınız.

Falke Condense E05 Hatası : Baca Sistem Sorunu
Kombinin atık gaz sisteminde meydana gelen sorunu belirtir. Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak kombiye müdahalede bulunmamanızı tavsiye ederiz. Teknik olarak sorunun tespitinin yerinde yapılması gerekir. Genelde; bacanın yerinden çıkması, baca sensöründe sorun olması, bacanın tıkalı olması, elektronik kart, fan ya da prosestat gibi parçalarda sorun olması nedeni ile yaşanmaktadır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Bursa’da kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir, whatsApp hattımızdan ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

Falke Condense E08 Hatası : Ateşleme Hatası
Kombi Ateşleme sistemindeki bir sorunu ifade eder.  Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi için servis çağırın.

Falke Condense E09 Hatası : Gaz Valfi Arızası
Kombi Gaz valfi arızasıdır. Kombiye müdahalede bulunmadan servis çağırın.

Falke Condense E12 Hatası : Yazılım Hatası
Kombinin kartında yazılımsal hata vardır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir uygulama olmaz. Kombiyi resetleme ile de sorun çözümlenmeyecektir. İşi uzmanına bırakarak servis çağırınız.

Falke Condense E15 Hatası : Sensör Hatası
Kombi ısı sensörlerindedeki sıcaklığın olması gereken dışında değiştiğini belirten bir arıza kodudur. Sensörde sorun olabilir. Servis yardımı alın.

Falke Condense E16 Hatası : Dönüş Sıcaklık Sensör Hatası
Kombi kalorifer dönüş suyu sensöründeki kilitlenmeyi ifade eder. Sensör arızası olabilir. Müdahale ve tespit için  servis çağırın.

Falke Condense E17 Hatası : Gidiş Sıcaklık Sensör Hatası
Kombi kalorifer gidiş suyu sensöründeki kilitlenmeyi anlatır. Bu gibi durumlarda cihazı resetleseniz de sonuç alamazsınız. Net arıza tespiti ve çözümü için servis çağırınız.

Falke Condense E18 Hatası :  Ntc Sensör Hatası
Ntc sensör ile alakalı bir problemdir. Net tespit yapılması ve sorunun çözümlenmesi için servis çağırın.

Falke Condense E21 Hatası :  Anakart Hatası
Falke Condense model kombilerde elektronik kart sorunu demektir. Kombi bu durumda çalışmaz. Kombi kartının tamir ya da değişim gerekebilir. Bu nedenle mutlaka servis çağırın.

Falke Condense E33 Hatası :  Dönüş Sıcaklık Sensör Hatası
Kombi kalorifer dönüş sıcaklık sensöründe sorun olduğunu bu durumda kombinin arızaya geçtiğini belirtir. Kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Sonuç alamadıysanız mutlaka servisi arayın.

Falke Condense E35 Hatası :  Gidiş Sıcaklık Sensör Hatası
Kombi kalorifer gidiş sıcaklık sensörü arızasında kombiyi  resetlemeyi deneyin. Sonuç alamadığınız durumlarda servis yardımı almalısınız.

Falke Condense F13 Hatası :  Aşırı Resetleme
Kombi reset düğmesine uzun süre basılı tuttuğunuzda düğme kilitlenir. Bu durumda cihaz arızaya geçer. Problemi düzeltmek amacı ile reset düğmesine basmaya çalışsanız da sonuç alamayacaksınız. Düzeltmek için kombiyi şalterinden kapatıp bir süre sonra yeniden açmanız gerekir. Ancak bu durumda sorun çözümlenebilir. Bu işlem sonrasında sonuç değişmezse servis çağırın.

Falke Condense F34 Hatası :  Düşük Voltaj
Dairedeki elektrik 220 volttan düşük olduğu durumlarda meydana gelen arıza durumudur. Bu gibi durumlarda kombi kendini otomatik olarak resetleyecektir. Otomatik resetleme sonrasında sonuç değişmezse eğer düşük voltaj sebebi ile kombinizin elektronik kartı yanmış ya da hasar görmüş olabilir.  Elektronik kart tamir edildiğinde ya da değiştirildiğinde sorun çözümlenir. Yalnız düşük voltaj problemi bir kez yaşandı ise birkaç kez daha yaşama şansınız vardır. Bu gibi durumlarda ise kombi regülatörü kullanmanızı tavsiye ederiz. Voltajı dengeler ve bu gibi sorunların oluşmasını engeller.

Falke Condense F37 Hatası : Düşük Su Basınç Uyarısı
Kombide  otomatik doldurma fonksiyonu olduğu için bir süre kadar bekleyin. Otomatik su dolumu gerçekleştiğinde  sorun çözümlenir. Otomatik doldurma gerçekleşmez ise eğer su doldurma musluğu ile su basmayı deneyin. Falke Condense model kombinin sağ altındaki kırmızı doldurma musluğunu sola doğru çevirin ve sağ alt taraftaki basınç değeri 1,5 olana kadar su basmayı deneyin. İşlem sonrasında sorun büyük ihtimal ile düzelir. Düzelme olmaz ise kombinzi resetleyiniz. Yine de düzelmez ise su basınç sondası arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırınız.

Falke Condense F40 Hatası : Yüksek Su Basınç Uyarısı
Falke Condense model kombide basıncın yüksek olduğunu belirtir. Basınç değerine bakarsanız 2,5 bar üzerinde ya da 3 bar üzerinde olduğunu görürsünüz. Tahliye vanasını açarak ya da en yakın kalorifer peteğinin hava alam pürjöründen su alabilir basıncı bu şekilde düşürebilirsiniz. Basınç düştüğünde sorun çözümlenecektir. Düzelme olmazsa ya da işlemi yapamazsanız teknik destek alabilirsiniz.

Falke Condense F41 Hatası : Otomatik Su Doldurma Devrede
Falke Condense model kombide otomatik su doldurma fonksiyonunun devreye girdiğini belirtir. Bu bir arıza durumu değildir sadece su dolum işleminin otomatik başlatıldığını belirtir. Arıza değildir.

Falke Condense F42 Hatası : Otomatik Su Doldurma Gerçekleşmiyor
Otomatik su doldurma fonksiyonunun devreye girmesine karşın işlemi başarılı bir şekilde tamamlayamadığını gösterir. Bu durumda kombiye manuel olarak su basmayı denemeli işlemi yapamazsanız servis yardımı almalısınız.

Falke Condense F43 Hatası : Otomatik Su Doldurma Sonrası düşük su basınç sorunu.
Otomatik su doldurma fonksiyonunun devreye girip su doldurma işlemini yapamadığını ve sonrasında arızaya geçtiğini belirtir. Bu durumda öncelikle cihaza su basmayı denemelisiniz. İşlemi yapamadığınız durumlarda mutlaka Baymak Servisi yardımı almalısınız.

Falke Condense F47 Hatası : Su basınç anahtarının bağlı olmadığını belirtir.
Su basınç anahtarı kombideki su basıncını ölçmektedir. Su basıncının yüksek ya da düşük olduğunu manometre ile göstermektedir. Su basınç anahtarı arızalandığında ekranda bu hata kodu yer alır. Ve manometrede gösterilen basınç değeri normal basınç değeri değildir. Su bassanız da sorun çözümlenmez ya da yüksek basıncı düşürseniz de sorun yaşanmaya devam edilir. Parça değişimi adına servis yardımı almalısınız.

Falke Condense F50 Hatası : Sıcak su boylerinde sorun olduğunu anlatır.
Bu durumda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeyiniz. Teknik açıdan servis yardımı alırsanız eğer sorununuz çözümlenecektir.

Falke Condense F51 Hatası : PT1000 sensör problemidir.
Bu sorunda harici sensörde sorun olduğunu anlayabiliriz. Teknik olarak Baymak Servisi ile görüşerek çözüm konusunda yardım almalısınız.

Falke Condense F52 Hatası : Kullanım suyu sensöründe sorun olduğunu belirtir.
Sıcak su sensörü arızası olarak da adlandırabiliriz. Sensörde sorun olması sebebi ile cihaz arızaya geçmiş ve sıcak su vermiyordur. Yalnız bu sorunda tek sebep sensör değildir. Kablolarda kopma-kısa devre gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Servisi arayarak yardım almalısınız.

Falke Condense F53 Hatası : Termal sigortanın kapalı olduğunu belirtir.
Kullanıcı olarak bu sorunda cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka servis yardımı alınız.

Falke Condense F81 Hatası : Sensör drift test arızasıdır.
Çok nadir karşılaşılan bir arıza durumudur. Bu sorunu yaşayan kullanıcı teknik açıdan mutlaka uzman yardımı almalı, cihaza müdahale etmeye kalkışmamalıdır.

Bir cevap yazın