Baymak Brötje Energy Digit Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Baymak Brötje Energy Digit Kombi

Baymak Brötje Energy Digit kombi arıza kodları ve çözüm yolları8 hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Baymak kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Baymak Brötje Energy Digit E01 Arıza Kodu : Başarısız Ateşleme
Bu arıza durumunda kullanıcı olarak, kombi gaz giriş vanasınına açık olduğundan ve dairenizde gaz olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Gaz vanaları açık ve kombinize gaz geliyor ise kombiye bir kaç kez reset atınız.  Kombide sorun hala düzelmiyorsa  anakart, elektrotlar veya gaz valfinde sorun olabilir. Servis çağırınız.

Baymak Brötje Energy Digit E02 Arıza Kodu : Aşırı Isınma
Kombi ekranında bu arıza durumu belirdiğinde, kombinin altındaki tesisat vanalarını kontrol ederek vanalar kapalı durumda ise mutlaka açın. Kombi eğer kış konumunda ise kalorifer peteklerinin vanalarını kontrol edin, kapalı ise mutlaka açın. Buna rağmen sorun yaşanmaya devam ediyor ise kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında da sonuç aynı ise birçok parçada sorun olabilir;  ana eşanjörde kireç-tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, kalorifer filtresinde tıkanma, kalorifer tesisatında tıkanma, pompada sıkışma durumları söz konusu olabilir. Net tespit için ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka servis çağırın.

Baymak Brötje Energy Digit E03 Arıza Kodu :  Atık Gaz Sorunu.
Bu arıza durumunda, sorunun çözümü kombinin çeşidine göre değişmektedir. Energy Digit 24 Fi model kombiler hermetik, Energy Digit 24 i model kombiler bacalıdır. Bacalı ve hermetik kombilerde atık gaz sistemi farklıdır. Hermetik model kombilerde fan ile sağlanır, bacalı kombilerde ise baca ile. Hermetik kombide bu sorun yaşandı ise; hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, fan, prosestat ya da anakartta sorun olabilir. Bacalı kombide bu sorun yaşandı ise; baca tıkalı olabilir, baca çekişi iyi olmayabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Arızanın net tesbiti ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Baymak Brötje Energy Digit E05 Arıza Kodu : Kalorifer Sensör Sorunu
Kalorifer suyu NTC sensörü bozulmuş olabilir, sensör bağlantılarında kopukluk veya kısa devre olabilir. Kombiyi resetleyiniz, resetleme sonrasında arıza durumu düzelmez ise arızanın net tesbiti ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Baymak Brötje Energy Digit E06 Arıza Kodu : Sıcak su ntc sorunu.
Sıcak su ntc sensörü bozulmuş olabilir, sensör bağlantılarında kopukluk veya kısa devre olabilir. Kombiyi resetleyiniz, resetleme sonrasında arıza durumu düzelmez ise arızanın net tesbiti ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Baymak Brötje Energy Digit E08 Arıza Kodu : Elektronik kart arızası

Kombiyi resetleyiniz, resetleme sonrasında arıza durumu düzelmez ise arızanın net tesbiti ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Baymak Brötje Energy Digit E09 Arıza Kodu: Gaz Valfi Arızası

Kombiyi resetleyiniz, resetleme sonrasında arıza durumu düzelmez ise arızanın net tesbiti ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Baymak Brötje Energy Digit E10 Arıza Kodu : Tesisat su basıncı düşük.
Kalorifer sistemi su basıncının düşük olduğunu yani 1 barın altına düştüğünü belirten arıza kodudur. Bu durumda basıncı görüntülemek adına sağ altta bulunan bar göstergesine bakabilirsiniz. 1 barın altını gösterdiğini göreceksiniz. Bar göstergesinin hemen arkasına baktığınızda doldurma musluğu olduğunu göreceksiniz. Energy Digit 24 Fi/i model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1 ile 2 arasına gelene dek su basmanız gerekir. Su basma işleminden sonra doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı ihmal etmeyin. İşlem sonrasında sorunun düzeldiğini göreceksiniz. Düzelme durumu olmazsa “R” düğmesine 2 sn basılı tutun. Sorun düzelmezse ya da işlemi yapamazsanız servis yardımı alabilirsiniz.

Baymak Brötje Energy Digit E12 Arıza Kodu: Elektronik Kart Arızası

Baymak Brötje Energy Digit E13 Arıza Kodu: Elektronik Kart Kilitlenme
Kombinin elektrik fişini çıkartıp geri takınız ya da sigortasından anahtarı kapatıp geri açınız. Düzelme olmaz ise servis çağırınız.

Baymak Brötje Energy Digit E21 Arıza Kodu: Elektronik Kart Arızası

Kombiyi resetleyiniz, resetleme sonrasında arıza durumu düzelmez ise arızanın net tesbiti ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Baymak Brötje Energy Digit E25 – E26 Arıza Kodu : Pompa blokaj sorunu.
Energy Digit 24 fi/i model kombilerde muhtemel pompa sorunu olarak bilinir. Devir daim sırasında sorun yaşandığını anlayabileceğimiz arıza durumudur. Bu arıza durumunda kombi altındaki tesisat vanalarının ve petek vanalarının açık olduğundan emin olmanız gerekir. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise; pompa arızalı olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme ya da tıkanma olabilir. Net tespitin yapılması ve arızanın çözümlenmesi için servisi aramalısınız.

Baymak Brötje Energy Digit E35 Arıza Kodu :  Alev oluşum sorunu.
Brülörde yanma olmasına karşın alevin oluşmadığını belirten arıza durumudur. Bu sorunla karşılaştığınız zaman önce “R” düğmesine 2 saniye kadar basılı tutun. Resetleme işlemini birkaç kez daha yapabilirsiniz. Uygulamalardan sonra da sonuç değişmiyorsa eğer bu durumda Baymak Servisi’ni aramalısınız. Bu arıza durumunda; gaz valfinde, iyonizasyon elektrodunda veya anakartta sorun olabilir.

Baymak Brötje Energy Digit E96 Arıza Kodu :  Düşük voltaj arızası.
Kombiye gelen voltajın düşük olması sebebi ile cihazın kapandığını belirtir. Cihaz bu durumda bloke şekildedir yani çalışma yapmaz. Kullanıcı olarak resetleme işlemi yapmaya kalkmayın çünkü cihaz otomatik resetlenecektir. Bir süre beklediniz ama sorunda düzelme yok ise voltaj nedeni ile anakart yanmış demektir veya arızalanmıştır. Anakartın tamiri ya da değişimi gerekeceğinden servis çağırmalısınız. Bu sorunu tekrar yaşamamanız adına kombi regülatörü kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın