Baykan Güneş Kombi Resetleme

Baykan Güneş kombi nasıl resetlenir. Baykan Güneş kombiye nasıl reset atılır.

Baykan güneş kombi nasıl resetlenir. Baykan güneş kombiyi resetlemek için ekranın alt kısmında bulunan ( Alttaki resimde E harfi ile işaretli ) reset düğmesine bastığınızda kombi resetlenmiş olur. Kombi arızada ise arızadan çıkar. Arıza durumunun devam etmesi  halinde servisçağırmadan önce aşağıdaki kontrolleri yaparak kombiyi tekrar resetleyin.

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar : .

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

Kombinin altındaki tesisat vanaları açık mı?

Kombinin altındaki tesisat vanaları ve kalorifer petekleri vanaları açık olmalıdır. Tesisatınız eğer mobil sistem ise ayrıca bir kutu içerisinde kollektör vanaları vardır, onlarda açık olmalıdır. Kontrol ediniz.

PETEM olarak Bursa’da kombi servis hizmeti vermekteyiz bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Baykan Güneş Kombi Arıza ve Çözümleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.