Auer BC / HC Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Auer BC kombiAuer BC kombi ateşlemiyor. Auer BC kombi çalışmıyor, arızalandı ise arıza kodlarının anlamlarını ve servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Auer kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

E01 Arıza kodu : Ateşleme Hatası

Auer Kombiye yeteri kadar gaz gelmiyor demektir. Kullanıcı olarak öncelikle dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakınız. Kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Dairenizde gaz var ve kombi gaz giriş vanası açık ise kombinizi resetleyiniz. Arıza durumu düzelmez ise 3 kereye kadar resetleme işlemini tekrar ediniz. Sorun yinede düzelmiyor ise kombi içerisindeki ateşleme elektrotlarında, iyonizasyonda, gaz valfinde yada ana kartta sorun var demektir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

E02 Arıza Kodu : Aşırı Isınma

Yüksek ısı durumunda kombi kendini kapatır. Servis çağırmadan önce Auer kombiyi resetlemelisiniz. Bu işlemi servis öncesi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmaz. Bu durumda mutlaka uzman servis ekibinden yardım almalısınız. Pompa sıkışmış yahut sistem tıkalı olabilir. Sisteminiz eskiyse petek temizliği yaptırmanızı tavsiye ederiz.

PETEM olarak garantili ve uygun fiyatlar ile kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

E03 Arıza Kodu : Atık gaz sisteminde problem olduğu anlamına gelir. Kombi bacasında tıkanma yada yerinden çıkmış olabilir kontrol edin ve temizleyin. Arıza durumu devam ederse veya çok sık tekrarlar ise Fan, anakart ya da prosestat arızası vardır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

F05 Arıza Kodu :  Kombinizin kalorifer sıcaklık sensörü arızalanmış demektir. Kombiyi resetleseniz de arıza durumunda düzelme olmayacaktır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

F06 Arıza Kodu :  Sıcak su sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihazınıza müdahale etmemelisiniz. Zaten yapabileceğiniz bir işlem ya da uygulama bulunmamaktadır. Sıcak su sensörü arızalı ise, sensör kablolarında kopukluk varsa, kısa devre durumu varsa ya da sensör boruları nem yapmış ise bu arıza durumu yaşanabilir. Arıza ancak yerinde görülerek tespit edilebilir ve gereken müdahale sağlanabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

E10 Arıza Kodu : Kombi su basıncı 1.0 barın altına düştüğünden dolayı arıza kodu yanar. Kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla basınç göstergesi 1.5 bara gelene kadar su basınız.Arıza durumu düzelecektir. Su basmanıza rağmen arıza durumunda düzelme olmaz ise kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında da arıza durumu düzelmez ise kombi su basınç sondası arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz. 

E25 Arıza Kodu : Sıklıkla karşımıza çıkan arızalardan biridir. Tesisat suyu içindeki sıcaklığın aşırı yükseldiğini belirtir. Önce tesisat vanaları daha sonrasında kalorifer vanaları kontrol edilmelidir. Vanaların kapalı olması halinde açık konuma çevirmek gerekir. Vanalar açık ise R konumlu düğmeye getirerek cihazı resetleyebilirsiniz. Resetleme sonrasında arıza yine devam ediyorsa eğer; pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, tesisat tıkalı olabilir ya da kalorifer filtresi pislik ile tıkanmış olabilir. Net arıza teşhisi yapılması ve sorunun onarılması için servis çağırınız.

PETEM olarak garantili ve uygun fiyatlar ile kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

E35 Arıza Kodu : Alev oluşumunda sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda servis gelmeden önce R konumlu düğmeye basarak cihazı resetleyiniz. Resetleme sonucunda arızada düzelme durumu olmuyorsa eğer; iyonizasyon çubuğunda, anakartta ya da gaz grubunda sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

E80 Arıza Kodu : Kombinizin ana kartı bozulmuş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

E97 Arıza Kodu : Kombinize gelen elektrik voltajında dengesizlik olabilir. Kombinizi resetleyin. Bu problem çok sık yaşanıyorsa eğer kombi voltaj regülatörü takmanızda yarar vardır, kombinizin ana kartı  zarar görebilir.

E98, E99 Arıza Kodları :  Kombinizin ana kartında arıza olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.