Atron Kombi Oda Termostatı Parametre Ayarları

Demirdöküm Atron kombilerde oda termostatı bağlantısı sonrasında, kombini parametre ayarlarının değiştirilmesi gerekir.  Demirdöküm Atron Kombi oda termostatı parametre ayarı nasıl yapılır, kabloları nasıl bağlanır, hakkındaki makalemizi sizler için hazırladık.

Oda Termostatı Kablolarının Bağlanması : 

Demirdöküm Atron kombide, genellikle diğer kombilerde olduğu gibi oda termostatı bağlantı yeri kısa devre edilmiş şekilde değildir. Kombi metal kapağını sökerek, anakart kasasını öne eğdiğinizde, oda termostatı bağlantısı 3’lü klemens halinde karşımıza çıkmaktadır ve kablo uçları kısa devre değil, boştadır. Öncelikle termostattan gelen kabloları resimdeki kahverengi ve Beyaz kabloların olduğun klemenslere bağlıyoruz. Daha sonra termostatın çalışması için kombi parametre ayarlarını  değiştiriyoruz.

1. Petek sıcaklığı ayar düğmesi
2. Su sıcaklığı ayar düğmesi
3. eco / comfort – Reset butonu
4. Ekran

Demirdöküm Atron kombi parametre ayarını yaparken dikkat etmeniz gereken bir nokta da parametre ayarlarını aynen anlatıldığı gibi harfiyen yerine getirmektir. Anlatılandan farklı yapacağınız herhangi bir işlemde kombiniz yanlış çalışacaktır. Demirdöküm Atron parametre ayarlarını yapmak için kombinizin şalterini kaldırarak kombinizi açın ve aşağıdaki adımları sırası ile izleyin.

Demirdöküm Atron Kombi Parametre Ayarları Nasıl yapılır :

Öncelikle 1 ve 2 nolu düğmeyi off konumuna alınız.

1 nolu düğmeyi off konumundan max‘a alıp sonra 2 nolu düğmeyi off konumundan 2 saniye de min-max, min-max, min-max ( 3 kere ) yapıp, 3 üncü sefer sonunda max’dan çıkartmalısınız ama min’e dönmemeli ortalarda bırakmalısınız.

Yukarıda anlatılan işlemi başardığınızda kombi ekranındaki derece bilgisi giderek “_ _ ” iki yatık çizgi gelecektir.

1 nolu ayar düğmesini çevirdiğinizde kombi ekranına tekrar sayılar gelir. Kombi ekranda 11 sayısının yazmasını sağlayın ve ardından 3 nolu düğmeye bir defa basın

Kombinizin ekranında PP ile başlayan bir sayı gelir. 2 nolu ayar düğmesini çevirerek ekranda PP 06 yazmasını sağlayın ve 3 nolu düğmeye iki saniye kadar basılı tutun, (Bazı Demirdöküm kombilerde 3 nolu düğmeye iki saniye kadar basılı tuttuğunuzda ekrana 00 değeri gelir ama 2 nolu düğmeyi çevirdiğinizde değer hala 00 olarak beklemektedir. Bu durumda ekranda PP 06 yazmasını sağlayın ve 3 nolu düğmeye dört saniye kadar basılı tutun) Kombinizin ekranında 00 rakamları gelir.

00 değeri bu kombide oda termostatı devre dışı demektir. 2 nolu düğmeyi çevirerek ekranda 01 yazmasını sağlayın ve 3 nolu düğmeye iki saniye kadar basılı tutun. Ekrana PP ile başlayan bir sonraki program değeri yansır. Örneğin PP 07 gibi. Kombinize dokunmadan 3-4 dakika kadar bekleyin.

Derece bilgileri tekrar ekrana gelecektir. Kombinizi kapatıp tekrar açın. Kombi paremetre ayarları tamamlanmış demektir. Şimdi termostatı test edebilirsiniz.

Bursa’da kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz, uzman teknisyenlerimiz ile sorunun nedenini bir an önce tespit ederek çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi