Ariston Cares Premium Yoğuşmalı Kombi Arıza ve Çözümleri

Ariston Cares 24 Duvar Tipi Yoğuşmalı Kombilerde meydana gelen arızalar, arıza kodlarının anlamları ve kullanıcıların servis çağırmadan önce yapabilecekleri hakkındaki bilgileri sizler için hazırladık.

Ariston kombi arızalarının tamirinde hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz sorunun nedenini tespit ederek bir an önce çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi 
0542 360 66 16
Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis

Ariston Cares Yoğuşmalı Kombi 101 Arıza Kodu : Aşırı ısınma sorunudur.

Su sıcaklığının olağandan yüksek olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda önce kombinizin su basıncını kontrol edin. Basınç düşük ise 1.5 bara kadar yükseltin. Basıncın normal olduğu durumda kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemi sonrasında sorun düzelmez ise, resetleme işlemini 3 kez tekrar edebilirsiniz. Resetleme sonrasında da sonuç değişmiyorsa eğer sorunun tesbiti ve çözümü için servis yardımı almanız gerekir.

Ariston Cares Yoğuşmalı Kombi 103 / 104 / 105 / 106 / 107 / 108 Arıza Kodu : Yetersiz dolaşım sorunudur.

Kombi ekranında beliren bu hata kodları yetersiz dolaşım anlamına gelmektedir. Bu gibi durumlarda teknik açıdan öncelikle kombinizdeki su basıncını kontrol etmelisiniz. Basınç düşük durumda ise kombiye su basmanız gerekir. Cares Premium 24 model kombinin sağ altındaki doldurma musluğunu sola çevirerek su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında düzelme olmaz ise ekranın sağındaki “RESET” butonuna basarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme işleminden sonra da sorunun devam ettiğini görüyorsanız eğer servis yardımı almalısınız. Bu gibi arıza durumlarının birden çok sebebi olabilmektedir. Filtre tıkalı olabilir, pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjör tıkanmış olabilir ya da tesisat tıkanmış olabilir. Sorunun net tesbiti ve çözümü için servis çağırınız.

Ariston Cares Yoğuşmalı Kombi 305 / 306 / 307 Arıza Kodu :  P.C.B. hatası demektir.

Kombi bu arıza kodlarından herhangi birini verdiğinde çalışmayacaktır. Arızanın nedenine kısaca  Elektronik kart sorunu da diyebiliriz. Teknik açıdan kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Elektronik kart tamiri ya da değişimi gerekebilir. Sorunun tespiti ve çözümü için mutlaka servis yardımı almanız gerekir.

Ariston Cares Yoğuşmalı Kombi 501 Arızası Ateşleme Sorunu

Sık karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Kombinin ateşlemesinde sorun olduğunu ve ateşleme yapmadığını belirtir. Bu gibi durumlarda önce dairenizde gaz olduğundan ve Cares Premium 24 model kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Dairenizdeki ocağı yakarak gaz olduğundan emin olunuz. Kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz. Kombinize gaz geldiğinden eminseniz eğer bu durumda kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemini de birkaç kez tekrar etmelisiniz. Sonuç değişmiyorsa eğer; anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilir. Sorunun net tesbiti ve çözümü için servis çağırınız.

Bir cevap yazın

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara