Alarko Seradens Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Alarko seradens kombi arıza kodları ve çözüm yolları hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

alarko kombi

Bursa’da Alarko kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Alarko Seradens E01 arızası  nedir

Ateşleme sorunu anlamına gelmektedir. Seradens kombinin ateşleme yapamadığını bildiren arıza kodudur. Kullanıcı olarak dairenizde gaz olduğundan ve gaz vanalarının açık olduğundan, emin olmalısınız. Gaz vanaları açık ve kombinize gaz geliyor ise kombiye bir kaç kez Alarko seradens kombi resetleme işlemi yapınız.  Kombide sorun hala düzelmiyorsa  anakart, elektrotlar veya gaz valfinde sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E02 arızası nedir

Limit termostat sorunu anlamına gelmektedir. Aşırı ısınma  sebebi ile limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Bu arıza durumunda kombinizdeki su basıncını kontrol ederek düşük ise su basınız ve Alarko seradens kombi resetleme islemi yapınız. Kombide sorun halen devam ediyorsa, sirkülasyon pompasındaki sıkışma, ana eşanjördeki kireçlenme, kalorifer filtresindeki tıkanma ya da üç yollu vanada oluşan sorundur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E03 arızası nedir

Atık gaz  sisteminde problem olduğu anlamına gelmektedir. Hava akış sorunu olarak  adlandırılabilir. Atık gaz sisteminde sorun var demektir. Bu anlamda görev alan; fan, anakart ya da prosestat gibi parçalar arızalı olabilir. Baca yerinden çıkmış olabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Alarko seradens kombi resetleme işlemi yapınız. Resetleme sonrasında arıza düzelmiyor veya sık sık tekrarlıyor ise arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E04 Arızası nedir

Düşük su basıncı sorunu olduğu anlamına gelmektedir. Seradens kombilerde tesisat su basıncı düşük olduğunda ekranda bu hata kodu yer alır. Bu durumda düşük olan su basıncını yükseltmeniz gerekmektedir. Basıncı yükseltmek için doldurma musluğunu kullanmalısınız. Kombinin sol altındaki mavi veya siyah renkteki doldurma musluğu sola doğru çevirmeli LCD ekrandaki bar değeri 1,5 e gelene kadar su basılmalıdır. İşlem sonrasında doldurma musluğunu kapatmayı ihmal etmeyin. Sorun büyük ihtimal ile düzelecektir. Arıza durumunda düzelme olmaz ise su basınç sondası arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E05 arızası nedir

Kalorifer Gidiş Suyu Sensöründe arıza olduğu anlamına gelir. Kalorifer gidiş suyu sensöründe sorun olduğunu belirtir. Sensör dışında kablolarda da sorun olabilmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E06 arızası nedir

Kullanım Suyu Sensöründe arıza olduğu anlamına gelir. Sıcak su sensörü ile alakalı bir arıza durumudur. Sensörün yanı sıra kablolarda sorun olduğu zaman da bu durum yaşanabilmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E15 arızası nedir

Kalorifer Dönüş Suyu sensöründe arıza olduğu anlamına gelir. Kalorifer dönüş suyu sensöründe oluşan arızayı belirtir.  Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E16 arızası nedir

Kombi atık gaz sisteminde problem olduğu anlamına gelir. Fan cihazın hava akışına yardımcı olan en önemli parçadır. Teknik olarak fan sorunlarında cihaz ateşleme yapmaz ve çalışmaz. Fan dışında elektronik kart gibi parçalarda da sorun olabilmektedir. Alarko seradens kombi resetleme işlemi yapınız. Resetleme sonrasında arıza düzelmiyor veya sık sık tekrarlıyor ise arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E22 arızası nedir

Elektronik Kartta Mikro Işlemci Sorunu anlamına gelir. Elektronik kartta meydana gelen sorun sebebi ile yaşanan arıza durumudur. Bu durumda elektronik karta müdahale edilmesi gerekir. Elektronik kart bu arıza durumunda tamir de edilir değişimi de yapılır. Alarko seradens kombi resetleme işlemi yapınız. Resetleme sonrasında arıza düzelmiyor veya sık sık tekrarlıyor ise arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E31 arızası  nedir

Uzaktan kumanda sorunu anlamına gelir. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan servis desteği gerekmektedir.

Alarko Seradens E32 Arızası nedir

Ekran kartı sorunu anlamına gelir. Ekran kartında oluşan sorunu belirten bir arıza kodudur. Bu durumda yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Teknik açıdan sorunun düzelmesi adına servis yardımı almalısınız.

Alarko Seradens E35 Arızası nedir

 Alev algılama sorunu anlamına gelir. Cihazın alev algılamadığını ve bu sebeple de yanma durumunda bir aksaklık olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında Alarko seradens kombi resetleme işlemi yapınız. Resetleme sonrasında sorun düzelmezse anakart, iyonizasyon veya gaz valfi arızası olabilir.  Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E46 Arızası nedir

 Basınç sensör sorunu anlamına gelir. Açma kapama düğmesine birkaç saniye kadar basmalı sistemi yeniden kurmalısınız. Sorun düzelmez de devam ederse teknik açıdan servis müdahalesi gerekmektedir.

Alarko Seradens E47 Arızası  nedir

Yüksek su basıncı sorunu anlamına gelir. Sistemdeki su basıncını kontrol etmelisiniz. Basıncın yüksek olduğunu göreceksiniz. Basınç değeri muhtemelen 2,5 ya da 3 barı geçmiş durumdadır. Bu gibi durumlarda teknik açıdan yüksek basıncı düşürmeniz gerekir. Yüksek basıncı düşürmek için tahliye musluğunu açabilir ya da kombinize en yakın kaloriferin havasını alarak basıncı düşürebilirsiniz. Basıncı düşürdüğünüzde sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise cihazı resetlemelisiniz

Alarko Seradens E98 Arızası nedir

 Ana besleme sorunu anlamına gelir. Ana besleme sorunlarında kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden mutlaka servisi arayın.

Alarko Seradens E99 Arızası nedir

Güvenlik sorunu anlamına gelir. Ekranda sürekli yanan bir arıza kodudur. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeyiniz.  Servis yardımı almalısınız

Alarko Seradens — Arızası nedir

 Ana güç kaynağı sorunu nedir. Ekranda sürekli bu simgenin belirdiği durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahale edilmemelidir. Teknik açıdan uzman yardımı almalısınız.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Bursa Petek Temizliği – 0545 360 66 16

Bursa Petek Toz Temizliği