Airfel Family Cond Arıza ve Çözümleri

Airfel Family Cond Kombi
Airfel Family Cond Kombi Arıza

Airfel Family Cond Arıza ve Çözümleri hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Airfel kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Airfel Family Cond 10 Arıza Kodu :  Alev Yok
Bu arıza durumunda kombi ekranında hata kodu ile birlikte “RESET” yazısı da belirir. Kombi alev algılamıyor yani ateşleme yapamıyor demektir. İlk olarak dairenizde gaz olduğundan emin olmalısınız. Ocağınızı yakarak dairenizde gaz olduğundan emin olunuz. Dairenizde gaz var ise kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Dairenizde gaz var ve kombi gaz giriş vanası açık ise kombi ekranının üstünde bulunan açma-kapama düğmesine bir kez basmalı ve kombiye reset atmalısınız. Resetleme sonrasında da  arıza durumu devam ediyor ise; anakart, gaz armatörü, iyonizasyon-ateşleme elektrodunda sorun olabilir. Bu durumda kesin tespit ve arızanın çözümü için servis çağırmalısınız.

Airfel Family Cond 11 Arıza Kodu :  Artık Alev Sorunu.
Bu arıza durumunda ekranda 11 hata koduyla birlikte anahtar simgesi de belirir. Alev sisteminde bir sorun var demektir. Alev algılanmıyor ya da brülörde yanma olmamasına karşın alevin algılandığını belirtir. Bu gibi arıza durumlarında ekranın üstünde yer alan açma-kapama düğmesine basılarak kombiye reset atmalısınız. Resetleme sonrasında düzelme olmuyorsa eğer; İyonizasyon elektrodunda, gaz armatüründe veya ana kartta sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 12 Arıza Kodu :  Gelişmede yeniden teşebbüs.
Bu arıza durumunda kombi kapanmış ve bir süre sonra kendiliğinden açılmış demektir. Bir süre kadar bekleyin. Sorun kendiliğinden düzelecektir. Eğer düzelme olmaz ise servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 13  Arıza Kodu :  Minimum gaz giriş basıncı.
Ekranda 13 hata koduyla birlikte anahtar simgesi de belirir. Geçici bir arıza durumudur. Bu arıza durumunda cihaz kendi kendine arızayı çözümlemeyi dener. Uzun süre beklemenize rağmen arıza durumunda düzelme olmuyor ise  servis yardımı almalısınız.

Airfel Family Cond 14 Arıza Kodu :  Minimum gaz giriş basıncı.
Ekranda 14 hata koduyla birlikte  “RESET” simgesi de belirir. Böyle bir arıza durumunda ekranın üstünde yer alan açma-kapama düğmesine basılarak kombi resetlenmelidir. Resetleme sonrasında sorunda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almalısınız.

Airfel Family Cond 15 Arıza Kodu :  Sebepsiz STAND-BY da alev durumu.
Kombinin çalışma sistemini durduran ve onu korumaya yarayan STAND-BY modu devreye girmiş durumda. Bu arıza durumunda ekranda anahtar ve “RESET” simgesi de belirir. Ekranın üstündeki açma-kapama düğmesine basarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında sorunda düzelme olmazsa eğer servis çağırmalısınız.

Airfel Family Cond 20 Arıza Kodu :  Aşırı Isınma
Ekranda 20 hata koduyla birlikte “RESET” yazısı da belirir. Bu gibi durumlarda kombi içerisindeki su aşırı ısındığından cihaz bloke konuma geçmiştir. Yani limit termostat açılmıştır. Bu arıza durumunda önce kombinin altındaki tesisat vanalarına göz atın, vanalar kapalı ise açın. Kombi kış konumunda ise kalorifer vanalarını açın ve en az 2 kalorifer peteği mutlaka kullanılır durumda yani vanaları açık olsun. Buna rağmen arıza devam etmekte ise ekranın üstünde bulunan açma-kapama düğmesine basarak kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında da sonuç alamıyorsanız eğer birçok parçada sorun olabilir. Ana eşanjör kireçlendiğinde ya da tıkandığında, üç yollu vana konum değiştirdiğinde ya da ortada kaldığında, kalorifer filtresinde tıkanma olduğunda, pompa sıkıştığında, kalorifer tesisatında tıkanma olduğunda bu gibi durumlar yaşanabilir. Net tespit ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 21 Arıza Kodu :  Duman Sensörü Kısa Devre
Ekranda 21 hata kodu ile birlikte anahtar ve “RESET” sembolü belirir. Bu arıza durumunda ekranın üstündeki açma-kapama düğmesine basarak kombiyi resetleyin. Resetleme işlemi sonrasında sorun düzelmezse eğer servis çağırın.

Airfel Family Cond 22 Arıza Kodu :  Duman sensöründe maksimum sıcaklık.

Ekranda 22 hata koduyla birlikte “RESET” simgesi de belirir. Bu arıza durumunda ekranın üstündeki açma-kapama düğmesine basarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Uygulama sonrasında arıza durumunda bir gelişme olmaz ise servisi aramalısınız.

Airfel Family Cond 24 Arıza Kodu :  Giriş sensöründe maksimum sıcaklık.
Ekranda 24 hata koduyla birlikte “RESET” simgesi de belirir. Bu durumda açma-kapama düğmesine basarak ckombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmazsa eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 25 Arıza Kodu :  Giriş sensöründe maksimum sıcaklık.
Ekranda 25 hata koduyla birlikte anahtar simgeside belirir. Bu arıza durumunda cKombiye müdahalede bulunmadan servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 26 Arıza Kodu :  Dönüş sensöründe maksimum sıcaklık.
Ekranda 26 hata koduyla birlikte “RESET” simgesi de belirir. Bu arıza durumunda ekranın üstündeki açma-kapama düğmesine basarak resetleme işlemi uygulayın. Uygulama sonrasında sonuç değişmiyorsa eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 27 Arıza Kodu : Dönüş sensöründe maksimum sıcaklık.
Ekranda 27 hata kodu ilebirlikte anahtar simgesi belirir. Böyle bir durumda kombiye müdahale etmeden servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 28 Arıza Kodu :  Giriş ve çıkış sondası difransiyali arızası.
Ekranda 28 hata koduyla birlikte “RESET” ve anahtar simgesi de belirir. Böyle bir sorunda önce açma-kapama düğmesine basarak resetleme işlemi uygulayın. Uygulama sonucunda sonuç değişmiyorsa eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 29 Arıza Kodu :  Baca sondası açık.
Çözüm Ekranda arıza kodu ile birlikte “RESET” simgesi ve anahtar simgesi de belirir. Bu durumda önce açma-kapama düğmesi ile resetleme işlemi uygulayın. Uygulama sonrasında eğer sonuç değişmiyorsa mutlaka uzman yardımı alın.

Airfel Family Cond 30 31 36 38 Arıza Kodu :  Hava basınç anahtarı sorunu.
30 ve 31 arıza kodlarında hava basınç anahtarının devir başında olduğunu belirtir. 36 ve 38 arıza kodunda da hava basınç anahtarının devrede olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda önce açma-kapama düğmesine basarak kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 33 Arıza Kodu :  Fan devri düşük.
Fan motorunun devrinin düşük durumda olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda ekranda hem “RESET” sembolü hem de anahtar sembolü belirir. Bu gibi durumlarda önce açma-kapama işlemi uygulayarak kombiyi resetleyiniz. Resetleme işlemi sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 34 35 Arıza Kodu :  Fan devir sorunu.
34 arıza kodu fan devir başında demektir. 35 arıza kodu ise fan devir sonunda demektir. Bu gibi arıza durumlarında açma-kapama düğmesine basarak resetleme işlemi uygulayın. Uygulamadan sonra sonuç değişmiyorsa eğer mutlaka servis çağırınız.

Airfel Family Cond 40 Arıza Kodu :  Sistem su basıncı düşük
Bu arıza durumunda sistem basıncının düşük olduğunu belirtir. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman önce açma-kapama düğmesine basın. Daha sonra ekranın solunda yer alan “damla” simgeli düğmeye basarak sisteme otomatik su doldurma fonksiyonunu aktif hale getirin. Sisteme ideal su dolumu otomatik yapılacak ve işlem sonrasında sorun düzelecektir. Eğer arıza durumunda düzelme olmuyor ise servis çağırmanızı tavsiye ederiz

Airfel Family Cond 41 Arıza Kodu :  Yetersiz sistem basıncı.
Ekranda anahtar simgesi de belirir. Sisteme su doldurma fonksiyonu devreye girmediği durumlarda belirir. Geçici bir arıza durumudur. Sistem sorunu kendi kendine çözümlemeye çalışır. Bir süre beklemelisiniz. Düzelme olmaz ise otomatik su doldurma fonksiyonunu devreye alabilir sisteme su basabilirsiniz.

Airfel Family Cond 42 Arıza Kodu :  Su basınç anahtarı arızası.
Sistem su basıncını ölçme görevindeki basınç anahtarında sorun olabileceğini belirten bu arıza durumunda ekranda hem “RESET” simgesi hem de anahtar simgesi belirir. Bu arıza durumunda önce açma-kapama işlemi uygulayın. Uygulama sonrasında sonuç değişmiyorsa eğer mutlaka servis yardımı alın.

Airfel Family Cond 50 59 Arıza Kodu : Elektronik pano sorunu.
Bu iki hata kodu da elektrik pano sorunudur. Bu arıza durumlarında ekranda hem “RESET” hem de anahtar sembolü belirir. Öncelikle cihazı birkaç kez kapatıp yeniden açmalısınız. İşlem sonrasında sorunda düzelme olmazsa eğer elektronik kartta sorun olabileceği için servis yardımı almalısınız.

Airfel Family Cond 60 Arıza Kodu :  Sıcak su sensör arızası.
Bu arıza durumunda ekranda anahtar sembolü de belirmektedir. Kombiye herhangi bir müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız. Sıcak su sensöründe arıza, sensör borularında nemlenme, sensör kablolarında kopukluk veya kısa devre durumu söz konusu olabilir.

Airfel Family Cond 70 72 Arıza Kodu :  Kısa devre/açık sonda sorunu.
Bu iki hata kodu da aynı anlama gelir. Ekranda da “RESET” sembolü ile birlikte anahtar sembolü belirir. Bu gibi arıza durumunda birkaç resetleme yani açma-kapama işlemi uygulamalısınız. Uygulamalardan sonra da sorunda düzelme olmaz ise servis çağırmalısınız.

Airfel Family Cond 71 Arıza Kodu :  Maksimum giriş sonda sıcaklığı.
Bu arıza durumunda ekranda sadece arıza kodu yanıp söner. Bu gibi durumlarda herhangi bir müdahalede bulunmadan servisi aramalı yardım almalısınız.

Airfel Family Cond 77 Arıza Kodu :  Düşük sıcaklık termostatı.
Ekranda hata kodu yanıp söner ve anahtar sembolü belirir. Bu durumda bir işlem uygulamadan servisi aramalısınız.

Airfel Family Cond 78 79 Arıza Kodu : Giriş-çıkış difransiyali sorunu.
Kombiyi birkaç defa kapatıp açmalı, sorunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almalısınız.

Airfel Family Cond 80 81 82 83 Arıza Kodu :  Arıza Kodu Sistem anormalliği.
Sistem anormalliği olarak adlandırılan bu arıza durumlarında birkaç kapatıp-açma işlemi yani resetleme işlemi uygulamalısınız. Uygulamalar neticesinde sonuçta değişiklik olmazsa eğer servisi aramalısınız.

Airfel Family Cond 92 93 Arıza Kodu :  Arıza Kodu Yoğuşma suyu sensör sorunu.
Yoğuşma suyu sensör arızasında cihazı birkaç kez kapatıp yeniden açmayı deneyin. Sorunda en ufak bir düzelme durumu olmazsa eğer servisi arayarak uzman yardımı alın.

Airfel Family Cond 94 95 Arıza Kodu :  Arıza Kodu Yoğuşma suyu sensörü açık devre sorunu.
Öncelikle kombiyi kapatıp birkaç kez açarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Sorunda düzelme olmaz ise cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.

Airfel Family Cond J0 Arıza Kodu :  Kart elektrik bağlantısı yanlış.
Kart arızalı olup uzman ekip tarafından müdahale edildi ise bağlantısı yanlış yapılmış olabilir. Yeniden bağlantı yapılması gerekir. Bu nedenle servis çağırmalısınız.

Airfel Family Cond J1 Arıza Kodu :  Kablolu uzaktan kumanda bağlantısı.
Kablolu uzaktan kumanda bağlantısında sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bir süre kadar bekleyin. Sorunda düzelme olmaz ise mutlaka servis yardımı alın.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.