Vessen Condense Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Bursa’da Vessen kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Vessen E01 Arıza Kodu : Başarısız Ateşleme

Kombinin ateşlemeyi gerçekleştiremediğini belirten koddur. Bu durumda kombi çalışmaz. Kombiye gazın gelip gelmediğini kontrol ediniz. Eğer gaz girişi var ise kombiye birkaç defa olmak üzere reset Atınız. Resetten sonrada düzelmez ise gaz armatürün de, iyonlarda, elektrotlarda veya kartta sorun olabilir.  Servis tarafından müdahale gerekir.

Vessen E02 Arıza Kodu :  Hatalı Alev Oluşumu

Hatalı alev oluşumu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu arıza durumunda önce cihazınızı resetleyin. Resetleme işlemini birkaç kez yapabilirsiniz. Arızada düzelme olmaz ise servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi durumlarda; iyonizasyon elektrodunda, gaz grubunda ya da anakartta sorun olabilir. Tespit ve onarım için servisi aramanız gerekir.

Vessen E03 Arıza Kodu :  Aşırı Isınma

Aşırı ısınma sebebi ile emniyet termostatının açıldığını belirtir. Cihaz bu arıza kodunu verdiği zaman emniyette demektir ve bloke durumdadır. Öncelikle kombinize reset atmalısınız. Resetleme sonrasında tesisat ve kaloriferlerin vanalarına bakabilirsiniz. Vanaları kapalı görürseniz açık olacak şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Vanalar açık ise ve resetleme sonrasında sorunda düzelme olmaz ise; tesisat tıkalı, kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Pompa, ana eşanjör ya da üç yollu vana gibi önemli parçalarda sorun olabilir. Arızanın teşhisinin yapılması ve sorunun çözümlenmesi için servisi aramanız gerekir.

Vessen E04 / 05 / 06 Arıza Kodu :  Presostat Arızası

Baca atık gaz sistemi sorunu da diyebiliriz. Kombi baca sisteminde ya da prosestatta sorun olduğu zaman güvenlik amacı ile elektronik kart bu hata kodunu ekranda belirtir. Bu gibi durumlarda genel olarak hava akış sorunu da yaşanıyor diyebiliriz. Prosestat,  anakart ya da fan arızası olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir. Sorunun çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Vessen E08 Arıza Kodu : İyonizasyon / Elektronik Kart Arızası

Kombinin alevi algılamadığını belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda öncelikle kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında sonuç değişmiyorsa; iyonizasyon elektrodunda, elektronik kartta ya da gaz valfinde sorun olabilir. Sorunun çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Vessen E09 Arıza Kodu : Gaz Valfi Geri Besleme Arızası

Kombi gaz valfinde meydana gelen sorunu belirtir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yoktur. Kombiye müdahale etmeden servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Vessen E12 / 21 Arıza Kodu : Elektronik Kart Arızası

Vessen Condense model kombide anakart sorunu olduğunu belirtir. Bu hata kodlarında kombi çalışmayacaktır. Anakart tamiri veya değişimi yapılarak sorun çözülebilir. Servis yardımı alınız.

Vessen F13 Arıza Kodu : Reset kilitlenmesi

Kombi reset düğmesini çok sık kullandığınızda ya da uzun süre basılı tuttuğunuzda reset düğmesi kilitlenir ve kombi çalışmasını durdurur. Sorunun çözülmesi için kombiyi şalterinden kapatmanız  veya fişini çekmeniz gerekir. Kombinin elektrik bağlantısını kesmeniz sonrasında birkaç saniye sonrasında yeniden açın sorun düzelecektir.

Vessen F22 Arıza Kodu : Düşük Voltaj

Yanlış enerji beslemesi problemi. Voltaj sorunu diyebiliriz. Kombiye gelen voltaj dengesiz olabilir. Bir süre beklemeli ve bu süre zarfında kombiye müdahalede bulunmamalısınız. Yalnız bekleme neticesinde sonuç aynı ise yani arıza devam etmekte ise voltaj dalgalanmaları sebebi ile elektronik kart zarar görmüş olabilir. elektronik kartın tamiri yada değişmesi gereklidir, servis çağırın.  Yeniden aynı sorunu yaşamamak amacı ile mutlaka Kombi Regülatörü cihazı kullanın.

Vessen F23 Arıza Kodu : Presostat Arızası

Baca atık gaz sistemi sorunu da diyebiliriz. Kombi baca sisteminde ya da prosestatta sorun olduğu zaman güvenlik amacı ile elektronik kart bu hata kodunu ekranda belirtir. Bu gibi durumlarda genel olarak hava akış sorunu da yaşanıyor diyebiliriz. Prosestat,  anakart ya da fan arızası olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir. Sorunun çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Vessen F25 Arıza Kodu : Elektronik Kart Arızası

Kombide anakart sorunu olduğunu belirtir. Bu hata kodlarında kombi çalışmayacaktır. Anakart tamiri veya değişimi yapılarak sorun çözülebilir. Servis yardımı alınız.

Vessen F31 Arıza Kodu : Kalorifer NTC Sensör Arızası

Kalorifer sistemi sensöründe problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan yapılması gereken en önemli şey servisi aramak ve yardım almaktır. Sensörün arızalı olması, sensör borularında nemlenme olması ya da sensör bağlantılarında problem olması sebebi ile bu arıza durumu yaşanır. Arıza teşhisi yapılarak sorun uzmanı tarafından kısa sürede çözümlenir.

Vessen F32 Arıza Kodu : Dış Hava Sensör Arızası

Bu her kombide bulunmaz. Kombi dışında dışarıda dış hava sensörü bulunan dairelerde, sensörde arıza olduğunu bildirir. Dış hava sensörü dışarıda bulunan sıcaklığa göre kombiyi çalıştırır. Bazen dış hava sensörü olmadan da bu sorun yaşanabilir. Bu durumda sorunun yerinde görülmesi ve tespit edilmesi gerekir. Servis çağırınız.

Vessen F33 Arıza Kodu : Kullanım Suyu NTC Sensör Arızası

Sıcak su ısı sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Sıcak su sensörü arızalı ise, sensör bağlantılarında kopma-kısa devre var ise, sensör borularında nemlenme var ise bu sorun yaşanabilir. Bu arızanın tespit edilerek çözümlenmesi açısından servisi aramalısınız.

Vessen F37 Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı

Tesisattaki mevcut suyun yetersiz olduğunu belirten arıza kodudur. Genelde çok sık karşınıza çıkabilir. Bu arıza durumunda cihaza ihtiyacı olan suyu basmak gerekir. Serena model kombinin sağında bulunan bar göstergesine bakarsanız eğer 1 barın altındadır. Yani basınç düşük demektir. Su basma işleminden sonra arıza düzelir. Düzelme olmazsa eğer reset atabilirsiniz. Sorun yine de düzelmiyorsa eğer, işlemi yapamıyorsanız veya arıza sıkça tekrar ediyorsa

Vessen F59 Arıza Kodu : Gaz Valfi Arızası

Kombi gaz valfi arızası olarak da bilinen arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihaz ateşleme yapmayacak yani çalışmayacaktır. Teknik olarak sorunun tespit edilmesi kadar çözümlenmesi adına servis çağırmanızı öneririz.

PETEM olarak  kombi servis hizmeti vermekteyiz bizi arayabilirsiniz.

Numaramızı kaydedin, kombi ile ilgili her konuda WhatsApp hattımızdan anında ayrıntılı bilgi ve fiyat alabilirsiniz.