Vaillant Kombi Arıza ve Çözümleri Bursa

Vaillant kombiniz çalışmıyor ise servis çağırmadan önce aşağıdaki yönergelere göre kontrolünüzü yapınız eğer bu kontrollerden sonra sorun yine devam ediyorsa servis çağırınız.

PETEM Tamir Bakım Servisi
  0542 360 66 16
 ☎ 0850 562 66 16

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombilerin gaz bağlantı noktalarında  mutlaka gaz vanası vardır. Öncelikle kombinize gelen gaz vanasını  kontrol edin gaz vanası boruya paralel ve yatay şekilde olmalıdır. Eğer açık olduğu halde problem devam ediyorsa ocağınızı yakarak dairenizde gaz olup olmadığından emin olunuz.

Elektrik şalteri açık mı ?

Kombinizin yanında veya elektrik panosunda mutlaka 3 ile 10 amper  arası elektrik sigortası vardır Elektrik kesintilerinde kombilerin ana kartı kilitlenip hataya geçebilir. Bu durumda şalteri kapatıp bir 10 sn bekleyerek deneyiniz.

Oda termostatı “on” konumunda mı ?

Oda termostatları belli bir ısı aralığında kombiyi devreye alıp çıkarırlar bu durumda odanızdaki oda termostatını mutlaka artırarak devreye sokunuz.

Su basıncı normal mi ?

Vaillant kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevirerek su seviyesi arttırılabilir. Su basınç göstergesinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.