turboTEC plus Kombi Arıza ve Çözümleri

Vaillant TurboTEC plus Kombi Hata Kodları ve Çözüm yolları aşağıdaki makalemizde bilgilerinize sunulmuştur.

Bursa’da PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı ve garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsapp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

TurboTEC plus Kombi hata kodu vermiyor ancak kullanım suyu bir sıcak bir soğuk akıyor : Kullanım suyu açık şekilde kombinin ekranını takip edin ara sıra salyangoza benzer bir işaret çıkıyor ve kısa bir süre sonra kayboluyor ise baca sisteminde arıza vardır. Bacanın yerinden çıkıp çıkmadığını kontrol edin başka yapabileceğiniz bir şey yoktur. Problemin çözümü için servisi arayınız.

TurboTEC plus F0 – F71 Arıza Kodu :  Kombinin peteklere gönderdiği suyun sıcaklığını ölçme görevinde olan sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensörde sorun var, bağlantılarında problem var yada kablosu kopuk olabilir.  Arızanın tamiri için Servisi aramalısınız.

TurboTEC plus F1 Arıza Kodu :  Kombinin peteklerden gelen dönüş suyunu ölçme görevinde olan sensöründe sorun, bağlantılarında hata yada kablosunda kopma olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kombi servisini aramalısınız.

TurboTEC plus F5 Arıza Kodu : Özellikle bacalı kombi modellerinde atık gaz sisteminin içinde bulunan gazın doğru şekilde dışarıya atılmasının kontrolünü yapan sensörde sorun olduğunu yada bağlantısında aksamalar olduğunu belirten uyarı kodudur. Kombi servisini arayınız.

TurboTEC plus F6 Arıza Kodu : Yalnızca bacalı tip kombilerde, baca Sisteminin içinde bulunan Ptc sensöründe arıza olduğunu yada bağlantılarında sorun meydana geldiğini belirten hata Kodudur. Servisi arayınız.

TurboTEC plus F10 Arıza Kodu :  Kombinin kalorifer tesisatına gönderdiği suyun sıcaklığını ölçme görevinde olan sensöründe sorun olduğunu yeya kablolarının kısa devre yaptığını bildiren hata kodudur. Sorunun çözümü için  servisden yardım almalısınız.

TurboTEC plus F11 Arıza Kodu :  Kombi ekranında bu kod belirdi ise kalorifer tesisatın dönüş hattı sensöründe arıza vardır yada kablolarında kısa devre oluşmuştur. Yapabileceğiniz  bir müdahale yoktur. Kombi Servisi’ni Arayınız.

TurboTEC plus F13 Arıza Kodu :  Ntc Sensöründe Sorun, Kablolarında Aksama Ve Elektronik Bağlantısında Sorun Olduğunu Belirtir. Servisin Görüp Müdahale Etmesi Gereken Bir Durum Olduğu İçin  Servis İle Görüşmelisiniz.

TurboTEC plus F15 Arıza Kodu : Bacalı Tip Kombilerde Atık Gaz Sisteminin İçinde Bulunan Atık Gazın Dış Ortama Gönderilip Gönderilmediğinin Kontrolünü Yapan Aynı Zamanda Bunu Ana Karta Bildiren Ptc Sinde Sorun Ya Da Kısa Devre Meydana Geldiğinde Bu Uyarı Kodu Belirir. Bu Durumda Direk Olarak Kombi Servisi Aramalısınız.

TurboTEC plus F16 Arıza Kodu : Baca Sistemi  Ptc Sinde Kısa Devre Olduğunda Ya Da Sensör Arıza Yaptığında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Servisin Müdahale Etmesi Gereken Bir Durum Olduğu İçin Cihaza Müdahale Etmeyiniz Servisi arayınız.

TurboTEC plus F20 Arıza Kodu : Kombinin Gidiş Sensörü Termik Bağlantısında Sorun Ya Da Hata Olduğunu Bildiren Hata Kodudur. Kısacası Limit Sensöründe Sorun Olduğu Anlamına Gelmektedir. Kombide Bu Uyarı Kodu Olduğunda Cihaz Sürekli Çalışmaktadır. Bu Durumda Bir Süre Kadar Beklenmelidir Sorun Düzelmezse De  Kombi Servisi İle Görüşülmelidir.

TurboTEC plus F22 – F23 – F24 Arıza Kodu : Kombide Beliren Bu Üç Hata Kodunun Açıklaması Da Aynıdır. Yani Cihazda Su Kalmadığını Basıncın Sıfırlandığını Göstermektedir. Kombinin Altında Yer Alan Doldurma Musluğunu Açarak Basıncı 1,5 Bara Getirmeniz Gerekmektedir.

TurboTEC plus F25 Arıza Kodu : Kombide Limit Termostatında Sorun Olduğunu Bildiren Hata Kodudur. Kombi Soğuyana Kadar Beklemelisiniz Kombi Soğuduğunda Normale Dönecektir. Sorun Bu Şekilde Düzelmez İse Kombi Servisinden yardım almalısınız.

TurboTEC plus F26 Arıza Kodu : Kombiye Elektrik Akımının Doğru Orantıda Gelmediğini Bildiren Hata Kodudur. Kombide Bu Uyarı Kodu Olduğunda Ya Elektronik Kartta Ya Da Gaz Valfinde Sorun Var Demektir. Kombi Servisini arayınız.

TurboTEC plus F27 Arıza Kodu : Gaz Valfinin Kapalı Durumda Olduğu Fakat İyonizasyon Alev Algılama Sinyalini Gönderdiğinde Atmotec Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirir. Gaz Ventilinde Kaçak Söz Konusu Olabilir Ya Da İyonizasyon Elektrotunda Problem Olabilir. Bu Durumda yapabileceğiniz birşey yoktur.  Servisi Aramalısınız.

TurboTEC plus F28 Arıza Kodu :  Kombide Ateşleme Başarısızlığı Olduğunda Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Bu Durumda Cihazı Resetleyiniz. Resetleme İşleminden Sonra Sorun Düzelmezse Cihaza Gaz Girişi Olmuyor Olabilir Ya Da Gaz Valfinde Sorun Olabilir. Servis yardımı almanız gerekmektedir.

TurboTEC plus F29 Arıza Kodu : Kombi Çalışır Vaziyette İken Alev Söndüğünde Ve Cihaz Arızaya Geçtiğinde Bu Uyarı Kodu Ekranda Belirmektedir. Bu Durumda Kombi Çalışır Durumdan Çıkar Ve Verim Alınmamasını Sağlar. Kombiye Gelen Gaz Girişinde Sorun Varsa Ya Da Gaz Yetersiz Kalıyor İse Bu Sorun Yaşanır. Kombi Servisini Aramalısınız.

TurboTEC plus F33 Arıza Kodu : Hava Prosestatı Kontakları Kapalı Değil De Açık Kaldığı Zaman Atmotec Kombide Bu Sorun Yaşanır. Bunun Sebebi Hava Prosestatının Görevini Gerçekleştirmemesi Yani Çalışmaması Ya Da Baca Kısmı Halkalarının Montajının Doğru Olmamasıdır. Servis yardımı alınız.

TurboTEC plus F36 Arıza Kodu :  Kombide Bu Uyarı Kodu Belirdiğinde Yanma Sonrası Meydana Gelen Atık Gaz Çıkış İşlemini Algılamıyor Yani Görevini Yerine Getirmiyor Demektir. Yanma Havası Yeterli Değilse Ya Da Baca Tıkalı İse Bu Sorun Yaşanır. Servis yardımı almalısınız.

TurboTEC plus F49 Arıza Kodu : Voltaj Düşüklüğü Sebebi İle Oluşan Bir Sorundur. Gerilime Bağlı Kısa Devre Ortaya Çıkmıştır. Bu Durumda İlk Önce Elektrikçiden Yardım Almalı Voltaj Ölçümü Yaptırmalısınız. Voltajlar Düşük İse Regülatör Kullanmalısınız. Voltajlar Normal Değerde İse Servisi Çağırmalısınız.

TurboTEC plus F61 Arıza Kodu : Kombide F61 Hata Kodu Gaz Valfi Hatası Olarak Bilinir. Gaz Valfinde, Elektronik Kartta Ya Da Kablo Grubunda Sorun Var Diyebiliriz. Servis müdehalesi gereklidir.

TurboTEC plus F62 Arıza Kodu : Gaz Valfinde Oluşan Aksam Sebebi İle Ana Kartın Etkilendiği Ve Arıza Yaptığı Anlamına Gelen Hata Kodudur. Bu Durumda yapabileceğiniz birşey yoktur. Kombi servisini Aramalısınız.

TurboTEC plus F63 Arıza Kodu : İşlemci Arızası Sebebi İle Elektronik Kartta Sorun Olduğunu Belirte Hata Kodudur. Kart Hasar Gördü İse Cihazdan Hiç bir Şekilde Verim Alamazsınız. Servis müdahalesi gereklidir.

TurboTEC plus F64 Arıza Kodu : Kombinin Tesisatındaki Suyun Hem Dönüş Hem De Gidişini Ölçerek Doğru Olup Olmadığını Kontrol Eden Sensörünün Kısa Devre Yapması Ya Da Elektronik Kartta Arıza Olması Sebebi İle Kombi Ekranında Beliren Hata Kodudur. Bu Durumda Servis Müdahalesi Gerekmektedir.  Servisi Aramalısınız.

TurboTEC plus F65 Arıza Kodu : Kombide Elektronik Kartta Gereğinden Fazla Isınma Meydana Geldiğinde Cihaz Arızaya Geçmekte Ve Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Kısacası Elektronik Kart Hasar Görmüş Diyebiliriz. Bu Durumda  Servis İle Görüşmelisiniz.

TurboTEC plus F67 Arıza Kodu : İyonizasyon Geriliminin Olması Ve Bu Yüzden De Voltajları Etkileyerek Elektronik Kartın Arıza Göstermesini Anlatan Hata Kodudur. Elektronik Kartın Arıza Yapması Durumunda Cihaz Çalışmaz. Yapılabilirse Kartın Tamiri Yapılmalı Mümkün Değilse Yenisi İle Değiştirilmesi Gerekmektedir.

TurboTEC plus F70 Arıza Kodu : Kombinin Elektronik Kartı İle Ekran Kartı Uyuşmadığında Ekranda Bu Uyarı Kodu Yer Almaktadır. Kombiye Müdahale Edilip Ekran Kartı Veya Elektronik Kart Değişimi Yapıldı İse Ve Bu İşlemden Sonra Bu Uyarı Kodu Ekranda Belirdi İse Servis Ayarlarının Yapılması Gerekmektedir. Cihaza Müdahale Edilip Elektronik Kart Ya Da Ekran Kart Değişimi Yapılmadı İse Yine De Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Var İse Elektronik Kart Arızalanmış Demektir.  Servis İle Görüşmelisiniz.

TurboTEC plus F72 Arıza Kodu : Kombinin kalorifer tesisat suyu hem gidiş hem de dönüşünü Ölçen sensörde arıza vardır ve parçanın değişimi gerekmektedir.   Servisi aramalısınız.

TurboTEC plus F73 Arıza Kodu : Kombide Basınç Sensörü Arızalı Olduğunda Bu Uyarı Kodu Belirir. Kısacası Basınç Sensörü Arızalıdır Ya Da Kabloları Kısa Devre Yapmıştır. Servisi Arayınız.

TurboTEC plus F75 Arıza Kodu : Basınç sensörü meydana gelen farkı algılamıyor. Basınç sensörü Yada sirkülasyon pompası arızalı olabilir. Elektronik kart hatası olabilir.  Problemin çözümü için servisi arayınız.

TurboTEC plus F77 Arıza Kodu : Yoğuşma Suyu Pompa Sorunu Yaşandığında Kombide F77 Uyarısı Bulunmaktadır. Bu Durumda Yoğuşma Suyu Pompası Arızalı Diyebiliriz Ya Da Kablosunda Sorun Var Diyebiliriz. Sorunun çözümü için servisi arayınız.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.