Immergas Nike Star Arıza ve Çözümleri

Immergas Nike Star Kombi

Immergas Nike Star Kombi ekranında beliren arıza kodlarının anlamları ve varsa çözüm yolları hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da İmmergas kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı ve garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsapp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Immergas Nike Star 01 Arıza Kodu :  Ateşleme Arızası.

Ateşleme arızasının birçok sebebi bulunur. Servis gelmeden önce dairenize gaz gelip gelmediğini kontrol edin. Gaz vanalarına bakabilir, kapalı ise açabilirsiniz. Gaz vanaları açık, kombinize gaz gelmekte ise bu durumda “RESET” butonuna birkaç saniye basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Uygulama sonrasında sonuç değişmezse eğer bu durumda ana kartta, elektrotlarda, gaz grubunda problem var diyebiliriz.  Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Immergas Nike Star 02 Arıza Kodu :  Aşırı Isınma Hatası.

Kombi kalorifer tesisatında bulunan suyun sıcaklığının maksimum seviyeyi aşması sonrasında limit termostatın devreye girerek cihazı bloke ettiğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Vanalar kapalı ise açılmalıdır. Cihaz eğer kış modunda ise kalorifer vanalarına bakılmalı, vanalar kapalı ise açılmalıdır. Buna rağmen sorun devam etmekte ise “RESET” butonuna basılarak resetleme işlemi uygulanmalıdır. Arıza durumunda düzelme olmaz ise; kalorifer tesisatı, kalorifer filtresi, ana eşanjör tıkalı olabilmektedir. Üç yollu vananın konum değiştirmesi, arada kalması, pompanın sıkışması gibi durumlar sebebi ile de bu sorun yaşanabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Immergas Nike Star 03 Arıza Kodu : Baca Sensörü Arızası.

Immergas Nike Star model kombilerde atık gaz sıcaklığını ve içerideki sıcaklığı ölçerek birbiriyle kıyaslayan baca duman sensörünün arızalı olabileceğini, kopmuş olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaz çalışma sağlamaz. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Immergas Nike Star 04 Arıza Kodu :  Elektro Mekanik Kontaklarda Problem.

Sorunun tespiti ve çözümü için mutlaka servisi arayın.

Immergas Nike Star 05 Arıza Kodu : Kalorifer Sensörü Arızası.

Kalorifer ısı ntc sinde arıza olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kalorifer sensörünün yanı sıra, sensör kablolarında kopukluk- kısa devre durumları, borularda nemlenme durumları söz konusu olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Immergas Nike Star 06 Arıza Kodu :  Sıcak Su Sensörü Arızası.

Sıcak su ntc sinde bir problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sorun aslında sadece sıcak su sensöründe değil, sensör kablolarında veya borularında olabilir. Bu nedenle cihaza müdahalede bulunmadan sorunun tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına servis yardımı alın.

Immergas Nike Star 10 Arıza Kodu :  Düşük Tesisat Su Basıncı Sorunu.

İmmergas Nike Star model kombi su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda Nike Star model kombinize su basmanız gerekir. Nike Star kombinin sağ altındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1 ile 2 bar arasına gelene kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında siyah doldurma musluğunu sola çevirerek kapatmayı unutmayın. Sorun çözümlenecektir. Su Doldurma işlemi Nasıl Yapılır Videosunu İzlemek İçin Tıklayın.  

Immergas Nike Star 20 Arıza Kodu : Yanlış Alev Sorunu

Bir nevi iyonizasyon sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman “RESET” butonuna birkaç saniye kadar basılı tutun. Cihaza reset atın. Resetleme işlemi sonrasında sorunda düzelme olmaz ise İmmergas Servisi’ni arayın. Gaz valfinde, iyonizasyon elektrodunda veya elektronik kartta sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm için uzman yardımı almalısınız.

Immergas Nike Star 27 Arıza Kodu : Devirdaim Sorunu.

Nike Star model kombinin devir daim yapamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olun. En az 3 tanesi mutlaka açık olsun. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise devir daim pompasında sorun olabilir veya elektronik kart arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Immergas Nike Star 28 Arıza Kodu : Kaçak Durumu.

Nike Star kombi tesisatında ya da elektrik anlamında bir kaçak durumu söz konusu olabilir. Cihaza müdahalede bulunmadan tespit ve çözüm için mutlaka servis yardımı alın.

Immergas Nike Star 31 Arıza Kodu : Oda Termostatı Bağlantı Sorunu.

Oda termostatı kullanılan konutlarda meydana gelen bir arıza durumudur. Bu durumda Nike Star model kombinin oda termostatı bağlantısında sorun veya kopma olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.