ECA Proteus Premix Arıza ve Çözümleri

Eca proteus premix kombiEca proteus premix kombi arıza ve çözümleri. Yazımızda vereceğimiz bilgiler Eca Proteus Premix  model kombilerde karşılaşılan arıza kodları ve açıklamalarıdır.

Bursa’da Eca kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Eca Proteus Premix E01 Arıza Kodu : Ateşleme Başarısızlığı

Kombiye gaz gitmediğini belirtir. Öncelikle gaz vanalarını kontrol ederek dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz geliyorsa Eca kombi resetleme işlemi uygulamalısınız. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Yine de bir düzelme durumu olmazsa eğer; elektronik kart, gaz valfi ve elektrotlarda sorun olabilir. Servis çağırmalısınız. Hızlı, hesaplı ve güvenilir servis hizmetleri için bizi arayabilirsiniz. PETEM Kombi Servisi…

Eca Proteus Premix E02 Arıza Kodu : Yanlış Alev Durumu

Gaz valfi kapalı olmasına karşın brülörde alev algılandığını belirtir. Servis öncesi kombinize birkaç kez reset atmalısınız. İşlemler neticesinde arıza devam etmekte ise; iyon elektrotu, gaz valfi ya da kart arızası olabilir.

Eca Proteus Premix E03 Arıza Kodu :  Aşırı Isınma Uyarısı

Gidiş ya da dönüş sıcaklığının 90°C yi aştığını belirtir. Öncelikle tesisat vanalarına bakın. Kapalı ise açın. Kombi kış modundaysa eğer en az 3 petek vanası açık ve petekler kullanılır durumda olması gerekir. Petek vanalarını kontrol edin kapalıysa açın. Kombi su basıncına bakın, basınç düşükse su basın. Kombiyi son olarak birkaç defa kombiyi resetleyin. Yine de sorunda düzelme olmazsa eğer; ana eşanjör, üç yollu vana, pompa arızası olabilir. Tesisat tıkalı, kalorifer filtresi tıkalı veya sistemde hava olabilir. Uzman yardımı almanız gerekir. Hızlı, hesaplı ve güvenilir servis hizmetleri için bizi arayabilirsiniz. PETEM Kombi Servisi…

Eca Proteus Premix E05 Arıza Kodu : Fandan 1 Dk. Dan Daha Uzun Süre Geri Bildirim Alınmıyor.

Servis öncesi birkaç kez kombi resetleme işlemi uygulamalısınız. Sorunda düzelme olmazsa eğer; fanın okuyucusunun fandan haber alamadığını belirtir. Fan okuyucusunda, fanda veya elektronik kartta sorun olabilir. Uzman desteği almanız gerekir.

Eca Proteus Premix E08 Arıza Kodu : Alev Devresi Problemi.

Servis çağırmadan önce kombinize birkaç kez reset atmalısınız. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmazsa eğer elektronik kartta sorun olabilir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeden uzman yardımı almalısınız.

Eca Proteus Premix E09 Arıza Kodu : Gaz Armatörü Sorunu

Kombinin ateşleme devresinde bulunan gaz valfinde sorun olabileceğini belirtir. Öncelikle kombiyi servis öncesi kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme neticesinde arıza durumunda düzelme olmuyorsa eğer gaz valfinde sorun olabileceği için uzman yardımı almalısınız. Hızlı, hesaplı ve güvenilir servis hizmetleri için bizi arayabilirsiniz. PETEM Kombi Servisi…

Eca Proteus Premix E12 Arıza Kodu : EEPROM Kontrol Sorunu

Elektronik kartta sorun olabilme ihtimali yüksektir. Öncelikle kombinize reset atın. Arızada düzelme olmazsa işlemi birkaç kez daha uygulayın. Yine de sorun düzelmezse servis çağırın.

Eca Proteus Premix E15 Arıza Kodu : Sıcaklık Sensörleri Ölçüm Sapması Sorunu

Sıcaklık sensörlerinde sorun olabileceğini belirtir. Sensör bağlantılarında veya elektronik kartta da sorun olabilme ihtimali vardır. Bu yüzden net teşhis ve müdahale için servis çağırmalısınız.

Eca Proteus Premix E16 Arıza Kodu : Gidiş Suyu Sıcaklık Sensör Sorunu

Gidiş suyu sıcaklık sensöründe sıcaklık değişimi algılanmadığını belirtir. Bu gibi durumlarda uzman yardımı almalı, cihaza müdahalede bulunmamalısınız.

Eca Proteus Premix E17 Arıza Kodu : Dönüş Suyu Sıcaklık Sensör Arızası

 Dönüş suyu sıcaklık sensöründe sıcaklık değişiminin algılanmadığını belirtir. Sensör arızası veya kart arızası olabilir. Servis çağırmalısınız.

Eca Proteus Premix E18 Arıza Kodu : Sıcaklık Sensör Sorunu

Sıcaklık sensörü üzerindeki sıcaklık değişiminin >30°C olduğunu yani çok fazla olduğunu belirtir. Sensör veya kart arızası olabilir. Uzman yardımı almalısınız.

Eca Proteus Premix E21 Arıza Kodu : Analog-Dijital Çevirici (Adc) Sorunu

Elektronik kart ile alakalı bir arıza durumu olduğunu belirtir. Öncelikle kombinize birkaç defa reset atın. Düzelme olmazsa mutlaka servis çağırın.

Eca Proteus Premix E33 Arıza Kodu : Dönüş Suyu Sıcaklık Sensör Arızası

Dönüş suyu sıcaklık sensöründe kısa devre veya açık devre sorunu olduğunu belirtir. Öncelikle kombinizi resetleyin. Sorun devam ederse uzman yardımı alın. Hızlı, hesaplı ve güvenilir servis hizmetleri için bizi arayabilirsiniz. PETEM Kombi Servisi…

Eca Proteus Premix E35 Arıza Kodu :  Gidiş Suyu Sıcaklık Sensör Arızası

Gidiş suyu sensöründe kısa devre ya da açık devre problemi olduğunu belirtir. Kombinizi resetleyin, arıza düzelmezse servis çağırın.

Eca Proteus Premix E54 Arıza Kodu : Sifon Tıkalı Sorunu

Sifonun tıkandığını belirtir. Sifonun temizlenmesi gerekir. Sifonu temizlemeyi deneyin. Sonrasında cihazınıza reset atın. Arıza durumu devam ederse ya da işlemi yapamazsanız servis yardımı almanız gerekir.

Eca Proteus Premix E80 Arıza Kodu : Dönüş Suyu Ve Gidiş Suyu Sıcaklık Sensörü Arasındaki Sıcaklık Farkı Sorunu

Dönüş suyu sıcaklık sensör sıcaklığı-gidiş suyu sensör sıcaklığından fazla olduğunu belirtir. Sensörlerde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Eca Proteus Premix E82 Arıza Kodu : Alev Kaybı Sorunu

Cihazın 4 dk. içinde 3 kereden fazla alev kaybı yaşadığını belirtir. Öncelikle kombinizi resetleyin. Arıza düzelmediyse işlemi birkaç kez tekrar edin. Yine de sorun devam etmekte ise; anakart, gaz valfi, iyon elektrotu gibi parçalarda sorun olabilir. Tespit ve müdahale için servis çağırmalısınız.

Eca Proteus Premix F07 Arıza Kodu :  Aşırı Baca Gazı Sıcaklık Sorunu

Baca gazı sıcaklığının 95°C yi aştığını belirtir. Bu durumda cihaza herhangi bir müdahalede bulunmadan servisi çağırmalısınız.

Eca Proteus Premix F13 Arıza Kodu : Fazla Resetleme Durumu

1 saat içerisinde kombiye 5 ten fazla reset atıldığında bu sorun yaşanır. Reset düğmesine yeniden bastığınızda ya da cihazı şalterinden kapatıp yeniden açtığınızda sorun düzelecektir.

Eca Proteus Premix F34 Arıza Kodu :  Düşük Besleme Gerilimi Sorunu

Besleme geriliminin 170 V altında olduğunu belirtir. Şebeke voltajı düzelene dek beklemelisiniz. Cihaz otomatik resette olacağından herhangi bir işlem yapmamalısınız. Voltaj düzelmesine karşın sorunda düzelme olmazsa kart hasar görmüş olabilir. Karta müdahale edilmesi için uzman yardımı almalısınız. Ancak arıza yeniden yaşanabileceği için voltaj düzenleme görevinde olan kombi regülatörü cihazını mutlaka kullanmalısınız.

Eca Proteus Premix F37 Arıza Kodu :  Düşük Su Basınç Hatası

Tesisat devresi su basıncının 0,4 bar civarında olduğunu belirtir. Kombinin sağ altında monteli durumda olan mavi doldurma musluğu ile kombiye su basmanız gerekir. Basıncı 1,5 bara çıkardığınızda sorun düzelecektir. İşlemi yapamazsanız, arıza çok sık tekrar ederse ya da işlem sonrası sorun düzelmezse eğer servis yardımı alabilirsiniz.

Eca Proteus Premix F39 Arıza Kodu :  Dış Hava Sensörü Arızası

Kombinize dış ortam ısısına bağlı çalışma sağlayan dış hava sensörü takılıysa eğer arızalı olabileceğini belirtir. Dış hava sensörü bağlı değilse eğer bağlantılarda veya elektrik aksağında sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.

Eca Proteus Premix F40 Arıza Kodu :  Yüksek Su Basınç Sorunu

Tesisat basıncının 3,3 bar üzerinde olduğunu belirtir. Kombiye fazla su bastıysanız eğer basıncı düşürmek için kombinize en yakın kaloriferin üst yan kısmından su alabilirsiniz. Basıncı bu şekilde düşürerek 1,5 bara düşürdüğünüzde sorun düzelir. Cihaza müdahale etmediyseniz yüksek basınç arızası olabilir. Bu durumda uzman yardımı almalısınız.

Eca Proteus Premix F47 Arıza Kodu :  Su Basınç Sensör Arızası

Su basınç sensörü takılı değilse veya temassızlık varsa bu sorun yaşanır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem yoktur. Servis çağırmalısınız.

Eca Proteus Premix F50 Arıza Kodu :  Boyler Sensör Sorunu

Boyler sensöründe ya da kablolarında sorun olabilir. Servis çağırmalısınız.

Eca Proteus Premix F51 Arıza Kodu :  PT1000 Solar Sensör Arızası

PT1000 solar sensörde veya bağlantılarda problem olabilir. Uzman yardımı almalısınız.

Eca Proteus Premix F52 Arıza Kodu : Kullanım Suyu Sıcaklık Sensörü Arızası

Sıcak su sensöründe, sensör bağlantılarında ya da borularında problem olabilir.  Anakart arızalanmış olabilir. Uzman yardımı almanız gerekir.

Eca Proteus Premix F53 Arıza Kodu :  Baca Gazı Sıcaklık Sensörü Sorunu

Baca gazı sıcaklık sensöründe açık ya da kısa devre sorunu olduğunu belirtir. Sensör ve bağlantıları kontrol edilmelidir. Uzman desteği almanız gerekir.

Eca Proteus Premix F81 Arıza Kodu :  Sıcaklık Sensörü Sağma Testi Beklemesi Sorunu

Sıcaklık sensöründe sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm için servis çağırmalısınız.