Demirdöküm Nepto Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

demirdöküm nepto kombi arıza
Demirdöküm Nepto Kombi Arıza

Demirdöküm Nepto kombilerin arıza kodlarının anlamları ve çözüm yolları hakkındaki açıklamalarımızın size yardımcı olacağını umarız.

Bursa’da Demirdöküm kombi arızalarının tamirinde hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz sorunun nedenini tespit ederek bir an önce çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Demirdöküm Nepto F01 Arızası Nedir

Aşırı Isınma Sorunu. Demirdöküm Nepto kombilerde  kalorifer tesisat  suyu sıcaklığının yüksek olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kullanıcı olarak Nepto kombiyi resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme sonrasında düzelme durumu olmazsa eğer ve kombiniz kış konumunda iken bu sorun yaşanıyor ise kalorifer tesisat vanalarını ve radyatör ( petek ) vanalarını kontrol ediniz, vanaların açık olması gerekir. Vanalar açık ise veya kombi yaz konumunda ise servis yardımı almanız gerekmektedir. Bu arıza durumunda sorununda; ana eşanjörde tıkanma veya kireçlenme, üç yollu vanada arızalanma, kalorifer tesisatında ve peteklerde tıkanma, kalorifer tesisat filtrelerinde tıkanma, sirkülasyon pompasında sıkışma veya yanma durumu meydana gelmiş olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

Demirdöküm Nepto F02 Arızası Nedir

Kullanım Suyu NTC Sensör Sorunu. Kullanım suyu sensörün de arıza olduğunu belirten uyarı kodudur. Nepto kombide kullanım sıcak suyu sıcaklık kontrolünü sağlar. Bu sorun yaşandığında sensör arızalanmış diyebiliriz. Sensör arızasının yanı sıra kablolarda kısa devre, temassızlık, borularda nemlenme gibi durumlar olabilir. Nepto kombiyi resetleme  işlemi gerçeleştirin. Resetleme işlemi sonrasındaarıza durumunda düzelme olmuyor ise servis yardımı almanız gerekmektedir.

Demirdöküm Nepto F03 Arızası Nedir

Kalorifer Tesisatı Gidiş Sensörü Sorunu. Kalorifer tesisat suyu gidiş sensöründe sorun olduğunu ya da kablo bağlantılarında hata olduğunu belirtir. Nepto kombiyi resetleme  işlemi gerçeleştirin. Resetleme işlemi sonrasındaarıza durumunda düzelme olmuyor ise servis yardımı almanız gerekmektedir.

Demirdöküm Nepto F04 Arızası Nedir

İyonizasyon Ve Ateşleme Sorunu. Bu gibi sorunlar genellikle gaz yokluğu sebebi ile yaşanmaktadır. Bu durumda öncelikle dairenizde gaz olup olmadığını kontrol ederek gaz vanaları kapalı ise açın. Dairenizde gaz olduğundan ve gaz vanalarının açık olduğundan emin olduktan sonra Nepto kombi resetleme işlemi yapın. Resetleme işleminden sonrasında sorun düzelmez ise; anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Demirdöküm Nepto F05 Arızası Nedir

Hava Akış Anahtarı Sorunu. Demirdöküm Nepto kombide hava akış anahtarı sorunu genelde prosestat sorunu olarak bilinmektedir. Yalnız sadece prosestat sorunu anlamına gelmez. Hermetik Nepto kombilerde prosestatın yanı sıra fan ya da anakartta sorun olabilmektedir. Bacalı kombilerde ise baca sensörü arızalı olabilir veya baca tıkalı olabilir. Nepto kombiyi resetleme  işlemi gerçeleştirin. Resetleme işlemi sonrasındaarıza durumunda düzelme olmuyor ise servis yardımı almanız gerekmektedir.

Demirdöküm Nepto F06 Arızası Nedir

Tesisat Devresi Dönüş Sensör Sorunu. Demirdöküm Nepto kombide tesisat suyu dönüş sensöründe sorun olduğunu belirten bir arıza kodudur. Bu durumda sensör arızalı olabilir. Bunun yanı sıra kablo bağlantılarında sorun olabilir. Sorunun çözümlenmesi adına servis yardımı almanız gerekir

Demirdöküm Nepto F07 Arızası Nedir

Gaz Valfi Geri Besleme Sorunu. Demirdöküm Nepto kombide kablo sorunu ya da farklı etmenler sebebi ile anakartın gaz geri beslemesinde sorun olup sinyalin ulaşmadığını belirtir. Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına servis desteği almanız gerekir.

Demirdöküm Nepto F08 Arızası Nedir

Tesisat Devresi Gidiş Sensöründe Aşırı Isınma Sorunu. Demirdöküm Nepto kombide tesisat devresi gidiş sensörünün ölçümü 91°C nin üstüne çıktığı zaman bu hata kodu ekranda belirir. Bu durumda kullanıcı olarak cihazı sadece resetleyebilirsiniz. Arıza çözümlenmez de sorun devam ederse servisi arayarak yardım almanız gerekir

Demirdöküm Nepto F09 Arızası Nedir

Hava Akış Anahtarı Kapalı Sorunu. Demirdöküm Nepto kombinin çalışmaya başlamasının hemen sonrasında prosestatın kontaklarını kapatması ya da çalışma sırasında prosestat kontolü esnasında fanın duruyor olmasına rağmen prosestatın kontaklarının yine de kapalı durumda olması sonucunda meydana gelen bir hata kodudur. Bu durum sadece prosestat ile alakalı olmayabilir. Anakart veya fan motorunda da sorun olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramanız gerekmektedir.

Demirdöküm Nepto F10 Arızası Nedir

Tesisat Su Basıncı Sorunu. Tesisat su basıncının yüksek veya düşük olduğunu belirtir. Bar göstergesine bakarak basıncın hangi seviyede olduğunu görebilir ve ona göre müdahalede bulunabilirsiniz. Su basıncı 1 ila 2 bar arasında olmalıdır. Su Basıncı düşük ise Nepto kombinin altında yer alan mavi veya siyah su doldurma musluğu ile basınç 1,5 bara gelinceye kadar su basmalısınız. Su basıncı yüksek herhangi bir peteğin hava alma yerinden su basıncı 1,5 bara gelinceye kadar su boşaltınız. Sonrasında sorun düzelecektir. Sorunda düzelme olmazsa resetleme işlemi yapabilirsiniz. Yine de sorun devam etmekte ise su basınç sondası arızanmış olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

Demirdöküm Nepto F11 Arızası Nedir

Devir-daim  Sorunu. Tesisat gidiş ve tesisat dönüş suyu arasında 40°C sıcaklık farkı olduğu zaman ekranda F11 arıza kodu belirir. Kullanıcı olarak tesisat vanaları ve petek vanaları açık mı diye kontrol etmelisiniz. Kapalı ise açmalısınız. Açmanıza rağmen sorun yine de devam eder ise Demirdöküm Servisi’ni aramanız gerekmektedir

Demirdöküm Nepto F12 Arızası Nedir

Düşük Voltaj Sorunu. Şebeke gerilimi 165 V dan az olduğu zaman Nepto kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. Kombi otomatik resetlenecektir. Şebeke voltajının düzelmesini beklemeniz gerekmektedir. Bir süre kadar bu şekilde bekleyin. Uzun süre beklemenize rağmen düzelme durumu olmaz ise düşük voltaj sebebi ile Nepto kombide sorun meydana gelmiş olabilir. Bu gibi durumlarda genelde elektronik kart yanmış veya hasar görmüş oluyor. Yine de net teşhis için servis yardımı almanız gerekmektedir. Bu sorunu bir kez daha yaşamamak adına veya hiç yaşamamak adına KOMBİ REGÜLATÖRÜ kullanabilirsiniz.

Bursa Demirdöküm Kombi Servisi

Demirdöküm Nepto Kombi Resetleme

İlgili Aramalar : demirdöküm nepto kombi f hatası, demirdöküm nepto kombi arıza yorumları, demirdöküm nepto kombi f11 arızası, nepto kombi f hatası, demirdöküm nepto f4 arızası nedir, demirdöküm nepto kombi f1 arızası